Intencje mszalne – 18-24 lutego

Niedziela 18 Lutego 2018

800 Za ++ rodziców Stanisławę i Tomasza Kornagów, brata Franciszka oraz dziadków z obu stron.

930 Za + Marię Kociubińską. 

1100 Za + siostrę Leopoldę i ++ rodziców.

1230 Za + Joannę Szostak w rocz. śmierci oraz + Jana Szostak i ++ z obu stron.

1600 Za + żonę Marię Kowalczyk, w 13. rocz. śmierci.     

1800 Za ++ rodziców: Anielę i Konstantego, brata Leszka i ciotkę Agnieszkę oraz ++ z rodzin: Bilów i Bucioszów.   

2000 O pomyślne zakończenie pewnej sprawy dla Iwony.   

Poniedziałek 19 Lutego 2018

700 W intencji parafian i gości.    

800 Do Bożego Miłosierdzia, za + ojca Mieczysława, babcię Annę, wujka Stanisława, aby dobry Bóg przyjął ich do Królestwa Bożego i obdarzył wieczną radością.

1800 Za + Marię Kociubińską.

1800 W intencji ++ wolontariuszek parafialnej Caritas, z gorącą prośbą, by dobry Bóg dał im miejsce w swoim Królestwie, a żyjące obdarzył swoim błogosławieństwem.

Wtorek 20 Lutego 2018

700 Za + Marię Kociubińską.

800 Za ++ Karola, Olgę, Zdzisława, Krystynę i Izabelę Podhorodeckich oraz ++ Jana, Annę, Henryka, Kazimierza i Ritę Jaworskich.

1800 W intencji Mateusza z okazji 14. urodzin, o Boże błogosławieństwo.

1800 Za + męża Henryka Jawoskiego i ++ z rodziny, o dar nieba.

2000 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o potrzebne dary w rodzinie Ani i Piotra.  

Środa 21 Lutego 2018

700 Za + Marię Kociubińską.

800 W intencji żyjących i zmarłych dobroczyńców naszego kościoła, domu zakonnego i Xaverianum.

1800 W intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem MBNP.

1800 O dar nieba dla ++ rodziców: Jadwigę i Alfreda Cygan.

Czwartek 22 Lutego 2018

700 Za + mamę Bożenę Mirowską.

800 Za ++ Annę Skorupa, Juliana Zapart, Gertrudę Waliczek i Stanisławę Nowok.  

1800 W dniu imienin córki Małgorzaty o zdrowie duszy i ciała, potrzebne łaski oraz Boże błogosławieństwo.

1800 Za ++ Izabelę i Henryka, Stanisławę i Antoniego, Eugenię i Kazimierza, Marię i Bolesława, Joannę i Józefa, Felicję i Leona oraz ++ z rodziny.

Piątek 23 Lutego 2018

700 /wolna/

800 Za + Marię Kociubińską.

1800 Za + Jerzego Grabińskiego, w 10. rocz. śmierci, o życie wieczne.  

1800 Za + doktora Jerzego Fybulla, w 3. rocz. śmierci.

 Sobota 24 Lutego 2018

700 /wolna/ 

800 Za ++ Janinę i Adama Skowrońskich, w rocz. śmierci, o dar nieba.

1800 Za ++ Elżbietę Wisiołek, Józefa Pierzgalskiego i Stanisława Jarząbek, o łaskę życia wiecznego.

1800 Za ++ ojca i dziadków z obu stron, z prośbą o dar nieba.    

dowiedz się więcej

I Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy Wielki Post. Zapraszamy Was na Drogi Krzyżowe, w każdy piątek o godz. 17.30 i 19.00 (dla zapracowanych) oraz na Gorzkie Żale, w niedziele o godz. 17.00.

W tym roku rekolekcje będą miały inny przebieg niż to, co tradycyjnie znamy. Będą podzielone na dwa etapy. Pierwszy będzie przygotowaniem do Paschy. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę zaprosimy Wszystkich na jedną godzinę – 19.00 do kościoła. Najpierw, przez poszczególne trzy dni, będzie krótka konferencja wprowadzająca w Triduum, a później modlitwa w ciszy. Drugi etap będzie po Wielkiej Nocy. W środę i czwartek, spotkamy się znów o 19.00, tutaj w kościele. Najpierw by – w pierwszym dniu – razem kontemplować Zmartwychwstałego, a drugi dzień będzie niespodzianką. Prosimy Was byście zaplanowali sobie te dni, byśmy jako wspólnota mogli razem się przygotować i razem świętować. Całość poprowadzi o. Grzegorz.

W ostatnią niedzielę (11 II) zbierana taca była „remontową”. Zebraliśmy 9884 zł. W zeszłym miesiącu fundusz remontowy zamknęliśmy z kwotą: 53022 zł. Od ostatniego rozliczenia po stronie wydatków znalazły się następujące pozycje: naprawa dachu – 1500 zł, świeczniki do kościoła (ołtarzowe) – 1500 zł, zaliczka dla stolarza (meble do zakrystii) – 5000 zł, zaliczka dla rzeźbiarza (figura św. Faustyny) – 3000 zł. Po podliczeniu, nasz fundusz wynosi: 51906 zł. Bardzo Wam dziękujemy za hojność. 

W Środę Popielcową na tacę zebraliśmy: 9073zł i 20 euro, wszystko zgodnie z deklaracją zostanie przekazana naszej Caritas parafialnej i Zupie w Opolu.

W środę Krucjata Różańcowa zaprasza na marsz pokutny ulicami Opola. Więcej szczegółów znajdziecie na plakacie.

W czwartek, na 14.00 zapraszamy do kawiarenki naszych Seniorów, a o 17.30 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W piątek o godz. 10.00, w kawiarence Klub Matek z Dziećmi. Serdecznie zapraszamy wszystkie panie.

Tym razem dyżur pana dr Rafała Parvi (pomoc dla frankowiczów), jest przeniesiony z środy na piątek, o 18.00, w kancelarii.

Każdego dnia, od poniedziałku do piątku, o 15.00, w naszym kościele odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia, na którą serdecznie zapraszamy.

W gablocie i na stronie parafii [KLIK] znajdziecie List na Wielki Post, autorstwa bp Andrzeja.

Gościa Niedzielnego można nabyć w zakrystii.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli.

dowiedz się więcej

List biskupa opolskiego – Andrzeja Czai na Wielki Post

Powołani do życia przez Ducha Świętego i Jemu powierzeni

Umiłowani w Chrystusie Siostry i Bracia!

W pierwszym czytaniu dzisiejszej I niedzieli Wielkiego Postu słyszeliśmy o przymierzu zawartym z Noem, które było nowym początkiem historii rodzaju ludzkiego. Tak samo nasze przymierze z Bogiem, zawarte w dniu chrztu świętego, jest początkiem nowego życia w nas. Jest to, jak przypomina św. Piotr w drugim czytaniu, owoc zwycięstwa Chrystusa. On to zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia przez Ducha, w Nim zstąpił do piekieł i ogłosił zbawienie nawet ludziom, którzy niegdyś w czasach Noego byli nieposłuszni Bogu. Nas zaś obdarzył nowym życiem, udzielając nam Ducha Świętego.

Odtąd, jako powołani do życia Duchem i Nim napełnieni, mamy ciągle postępować w rozumieniu tajemnicy Chrystusa i dzięki Jego łasce prowadzić święte życie. Uświadamiamy to sobie szczególnie teraz, w okresie Wielkiego Postu, gdy przygotowujemy się do Świąt Paschalnych. Dlatego nieprzypadkowo w dzisiejszej liturgii prosimy Boga o łaskę duchowego wzrostu i świętego życia. Słowa Pana Jezusa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” są nie tylko zaproszeniem, ale wezwaniem do solidnej pracy nad sobą i nie mogą pozostać bez odzewu w naszym życiu.

1. Wartość udziału w nabożeństwach pasyjnych

Wzywając do nawrócenia i układania życia według Ewangelii, Pan Jezus wskazuje zasadniczą rację podjęcia tego zadania: „blisko jest Królestwo Boże”. Chodzi o to, byśmy nie zmarnowali możliwości udziału w Królestwie Bożym, które jest naszym dziedzictwem. U źródła tej łaski jest Pascha Chrystusa – Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie. By cel osiągnąć i dostąpić chwały Bożej, nie można w ziemskim życiu dopuścić do tego, co się stało w raju. Adam i Ewa dali się zwieść podszeptom szatana i zatracili ufność do Boga. Nie byli pewni Jego miłości. W ich sercach pojawiło się niedowiarstwo i podejrzliwość wobec Boga, a to zrodziło gorzkie owoce: próżność, pychę i nieposłuszeństwo oraz doprowadziło do zniewolenia i utraty raju, czyli bliskości Boga i więzi z Nim, a także do zburzenia pierwotnej harmonii w świecie.

To znaczy, że jako dzieci Boże nie możemy dać się zwieść i zacząć powątpiewać w dobroć i miłość Boga. Zadanie nie jest łatwe, co dobrze ilustruje zachowanie Izraelitów w czasie czterdziestu lat wędrówki przez pustynię. Ileż razy wystawiali Boga na próbę. W pewnym momencie pogubił się nawet Mojżesz. Dlatego trzeba ciągle odkrywać i poznawać tajemnicę Jezusa Chrystusa! On nam objawił i stale okazuje wielką miłość Boga ku nam, także jej moc i potęgę. Jego męka i krzyż, śmierć i przebity bok są jej wyrazem i dowodem. Dobrze więc, że mamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali z rozważaniami pasyjnymi. Pomagają nam przeżywać i rozważać miłość Boga, a tego bardzo nam potrzeba, aby bez lęku i obaw ufać Bogu i trwać z Nim w przymierzu. Proszę więc Was, Drodzy Diecezjanie, byście razem z dziećmi nabożnie uczestniczyli w tych nabożeństwach.

2. Potrzeba walki duchowej o Boży ład

Krótka relacja św. Marka o kuszeniu Jezusa na pustyni skłania do wniosku, że realizację mesjańskiej misji rozpoczął on od naprawienia tego, co zostało zepsute w raju. Ewangelista przekazuje, że „Duch wyprowadził Jezusa na pustynię”. To znaczy, że nie mamy do czynienia z czymś przypadkowym. Relacja o Jego przebywaniu przez czterdzieści dni na pustyni wydaje się być zapowiedzią Nowego Mojżesza i pośrednio nowego ludu Bożego. Natomiast skutek konfrontacji z szatanem wyrażony jest w krótkim zapisie: „i był ze zwierzętami, aniołowie zaś mu służyli”. To samo było udziałem Adama i Ewy przed upadkiem. To znaczy, że Jezus nie uległ szatańskiej pokusie i wskutek tego na pustyni zniszczonego świata pojawiła się „oaza Bożego ładu”, „skrawek Bożego raju” w świecie.

Stąd bardzo ważki wniosek dla nas: Jeśli świat nie ma stracić przywróconego przez Jezusa ładu Bożego i jeśli sami nie chcemy utracić życia Bożego w sobie, musimy toczyć walkę duchową, zwłaszcza z wszelkimi pokusami. Mam na myśli różnego typu podnietę nakłaniająca do grzechu, która nie zawsze musi pochodzić od szatana. Bywa, że ulegamy namowom świata i naszej skłonności do grzechu, a nasze zmysły skażone grzechem pierworodnym przynoszą niebezpieczne dla rozwoju duchowego poruszenia do złego czynu (por. Jk 1,14). Jest też oczywiście wielorakie kuszenie szatańskie. Nie ma się co łudzić. Skoro szatan kusił Jezusa, to i my musimy się liczyć z jego podstępnymi atakami. Św. Piotr wyraźnie nas przed tym przestrzega i daje jednoznaczne pouczenie: „Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć” (1 P 5,8).

Formy działania diabła mogą być różne. W Apokalipsie mamy zapowiedź „bestii” i „fałszywego proroka” (Ap 13). Chodzi o różne formy zastraszania i przemocy oraz o uwodzenie przez tzw. „pompę szatana”, czyli pseudowartości, pozory dobra, którymi szatan „zwodzi całą zamieszkałą ziemię” (por. Ap 12,9). Chrześcijanie od samego początku za takie uznawali: kult bożków, pożądliwość ciała, światowe ambicje, żądzę władzy i inne. Krótko mówiąc, „to wszystko, co prowadzi do grzechu” lub w nim utwierdza. Szczególnie trzeba uważać na wady, czyli złe skłonności, które zaciemniają sumienie i nakłaniają do zła. Z nich najpoważniejsze zagrożenie stanowią tzw. grzechy „główne”. Jest ich siedem: pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, łakomstwo (nie tylko w jedzeniu i piciu, ale w ogóle w korzystaniu z dóbr tego świata), gniew, lenistwo względnie znużenie duchowe (Kompendium KKK 398). Są to żądze drzemiące w naszej naturze, którym nie wolno nam ulegać. Strzec się też trzeba sytuacji społecznych lub instytucji przeciwnych prawu Bożemu, czyli tzw. struktur grzechowych, które skłaniają do popełniania zła.

Trudno orzec, co w tym wszystkim najgorsze. W każdym razie dwie rzeczy są pewne. Pierwsza: Najlepszą formą obrony i walki z pozorami i fałszem jest życie w prawdzie i posłuszeństwo słowu Bożemu, które jest zawsze światłem pośród wszelkich mroków życia na ziemi. Tę drogę wyraźnie nam pokazał Pan Jezus. W odpowiedzi na szatańskie uwodzenie odnosił się do tego, co powiedział Bóg: „Nie samym chlebem żyje człowiek”; „Panu Bogu swemu będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”; „Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego” (zob. Łk 4,1-13). I druga ważna reguła: Nie możemy się panicznie bać diabła. Pamiętajmy, że Jezus zwyciężył piekło i szatana. Dlatego diabeł nie może nas do niczego zmusić, bez naszego przyzwolenia. Ciągle jednak stara się nas skłonić do zgody na zło, stosując wyrafinowane metody. Dlatego trzeba mieć przed nim respekt i nie wolno z nim wchodzić w żadną relację. On jest naszym bezwzględnym wrogiem. Obrazowo mówiąc, wskutek zwycięstwa nad nim Chrystusa przypomina złego psa, uwiązanego grubym łańcuchem do budy o nazwie piekło. Pogryzie każdego, kto zbyt blisko podejdzie. Trzeba zatem wielkiej czujności. W naszej walce duchowej o Boży ład nie może brakować kategorycznego wyrzekania się zła, unikania grzesznych okazji i troski o życie w łasce uświęcającej. Potrzeba umartwienia, modlitwy, postu i jałmużny. Piękne słowa na ten temat zawarte są w tegorocznym liście papieża Franciszka na Wielki Post. Zachęcam do jego wnikliwej lektury i wszystkich Was, Drodzy Diecezjanie, zapraszam do podjęcia duchowej walki z wszelakimi pokusami i żądzami. Przecież od momentu stania się dzieckiem Bożym, naszym zasadniczym zadaniem jest zachowanie Bożego życia w nas od skażenia grzechem i troska o jego ustawiczny rozwój.

3. Nie jesteśmy zdani tylko na siebie i wątłe ludzkie siły

Jak Jezusowi na pustyni i w realizacji naszego odkupienia, tak i nam podobnie Duch Święty stale towarzyszy w życiu. Już św. Ireneusz pod koniec II wieku pisał, że Duchowi Świętemu Bóg powierzył człowieka, swoje największe dobro. Przezeń też Bóg stale oferuje nam wielkie bogactwo łaski i prawdy. On jest naszym Obrońcą i Wychowawcą, a także Ożywicielem i Dokonawcą tego wszystkiego, co ma swój początek w Chrystusie. Dlatego nie musimy się bać mocy ciemności. Ale trzeba dbać o życie w łasce uświęcającej, aby być świątynią Ducha Świętego. I trzeba mieć świadomość Jego bliskości, Jego wsparcia i mieć do Ducha Świętego szczególne nabożeństwo, z Nim też współpracować. Św. Paweł stwierdza: „Mając życie od Ducha do Ducha się też stosujmy” (Ga 5,25). Jak to rozumieć? Oznacza to, że trzeba Duchowi Świętemu pozwolić się prowadzić, a naszym zadaniem jest z Nim współdziałać. Sprawdzianem jakości naszej współpracy z Nim jest obecność owoców Ducha Świętego w naszym życiu. Mam na myśli „doskonałości, które kształtuje w nas Duch Święty jako pierwociny wiecznej chwały. Tradycja Kościoła wymienia ich dwanaście: ‘miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wspaniałomyślność, łaskawość, wierność, skromność, wstrzemięźliwość, czystość’ (Ga 5,22-23)” (Kompendium KKK 398).

Właśnie teraz, w okresie Wielkiego Postu proponuję, Drodzy Diecezjanie, byśmy się wszyscy zwrócili z ufną i gorącą prośbą do Ducha Świętego, aby obudził w nas pragnienie zwłaszcza tych Jego owoców, których brakuje bądź niedostaje w naszym życiu i postępowaniu. Prośmy Go, by takie owoce w nas zrodził. Równocześnie podejmijmy wysiłek pracy nad sobą z myślą o ich rozwoju i dojrzewaniu w nas. Wysiłek ten może przybrać postać realizacji konkretnego postanowienia wielkopostnego. Jestem przekonany, że współdziałając w ten sposób z Duchem Świętym stale w naszym życiu będziemy mogli doświadczać ustawicznego rozwoju życia Bożego w nas, czego nam wszystkim z całego serca życzę.

Drodzy Diecezjanie, zadbajmy więc w najbliższych tygodniach o to, by chętnie i nabożnie uczestniczyć w wielkopostnych nabożeństwach, rozważając i uwielbiając miłość Pana. Podejmujmy mozolnie wysiłek walki duchowej z wszelkimi pokusami, grzechem i złem, w trosce o Boży ład w swoim wnętrzu i między nami. Obudźmy w sobie świadomość obecności Ducha Świętego w nas, pozwólmy Mu działać, bądźmy Mu jak najbardziej ulegli i zaangażowani w Jego działanie. Bardzo nam tego wszystkiego potrzeba, aby nasze serca były prawe i szczere, szlachetne i piękne, a jako takie godne zamieszkania w nich Boga.

Na czas i trud wielkanocnej pokuty udzielam Wam pasterskiego błogosławieństwa.

dowiedz się więcej

Środa Popielcowa

Dziś, w Środę Popielcową, zapraszamy na Msze Święte w naszym kościele o godz.: 7.00, 8.00, 9.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 20.00. 

Taca dzisiejsza przeznaczona będzie na cele charytatywne: na naszą Parafialną Caritas i „Zupę w Opolu”. Bardzo Wam dziękujemy za Wasze ofiary. 

dowiedz się więcej

Taca remontowa

W ostatnią niedzielę (11 II) zbierana taca była „remontową”. Zebraliśmy 9884 zł. W zeszłym miesiącu fundusz remontowy zamknęliśmy z kwotą: 53022 zł.

W ostatnim czasie po stronie wydatków znalazły się następujące pozycje:

  1. Naprawa dachu – 1500 zł.
  2. Świeczniki do kościoła (ołtarzowe) – 1500 zł.
  3. Zaliczka dla stolarza (meble do zakrystii) – 5000 zł.
  4. Zaliczka dla rzeźbiarza (figura św. Faustyny) – 3000 zł. 

Po podliczeniu, nasz fundusz wynosi: 51906 zł. 

Bardzo Wam dziękujemy za hojność. 

proboszcz

dowiedz się więcej

Intencje mszalne – 11 – 17 lutego 2018

Niedziela 11 Lutego 2018

800 W intencji Parafian i Gości.

930 W 30. rocz. ślubu Wiesławy i Ryszarda Świrskich, z prośbą o Boże błogosławieństwo.

930 Do Boże Opatrzności o potrzebne łaski dla Agnieszki i jej rodziny.   

1100 Za + Apolonię, w 16. rocz. śmierci, jej + męża Grzegorza i ++ rodziców z obu stron.

1230 Chrzty.

1230 Za + Irenę Luberdę – Szeląg i + Janinę Orłowską, w 2. rocz. śmierci, o łaskę życia wiecznego w Królestwie Niebieskim.     

1600 Za + Józefa Kaczorowskiego oraz + Ludwika Kaczorowskiego i ich ++ rodziców.

1600 Za ++ rodziców: Augustynę i Władysława oraz brata Krzysztofa.

1800 Za + Marię Kociubińską   

2000 W 32. rocz. śmierci ojca Czesława oraz za + mamę Marię i ++ rodzeństwo: Jadwigę, Romana i Jana.   

Poniedziałek 12 Lutego 2018

700 Za + mamę Helenę, w 13. rocz. śmierci, + Marię – Teofilę, ++ z rodziny i przyjaciół.

800 Za + mamę Stanisławę, w 8. rocz. śmierci, jej męża Józefa i córkę Barbarę.    

1800 Za + Krystynę Przybyłko, o dar życia wiecznego.    

1800 Za + Antoniego Meszko, w 15. rocz. śmierci oraz ++ dziadków Annę i Franciszka, ++ Marię, Jarka, Tadeusza i Jadwigę Karpińskich oraz wujka Tadzia, o życie wieczne.    

Wtorek 13 Lutego 2018

700 Za + Marię Kociubińską.

700 Za rodzinę Dulaków o Ducha Świętego dla nich, o pokój serca i o zdrowie dla całej rodziny szczególnie dla Viktorii.

800 Do Opatrzności Bożej, o łaskę zdrowia dla chorej Bregidy Chleboż.

800 Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie oraz dary Ducha Świętego dla Marii Rej.  

1800 W intencji ojca świętego Franciszka.  

1800 Za + Serafinę Kozłowską, w 30. dni po pogrzebie.

2000 O zdrowie dla Artura i Boże błogosławieństwo dla Ireny.   

Środa 14 Lutego 2018

700 Za ++ Eugenię Hanslik i + męża.

800 W intencji żyjących i zmarłych dobroczyńców naszego kościoła, domu zakonnego i Xaverianum.

900 Za + wujka.

1600 Za + Marię Kociubińską.

1700 Do Miłosierdzia Bożego, w intencji + ojca, dziadka i pradziadka Tomasza Chmielowskiego, o życie wieczne.     

1800 /rezerwacja/

2000 Za + kuzyna Daniela oraz ++ dziadków z obu stron.    

Czwartek 14 Lutego 2018

700 Za + Henryka Kamieniak oraz za + żonę, o łaskę Nieba.

800 Za + Marię Kociubińską.    

1800 Za ++ rodziców: Zofię i Jana oraz Helenę i Romana, o życie wieczne.

1800 Za ++ rodziców: Jana i Annę, ++ siostry: Alfredę, Kazimierę, ++ Edawrda i brata Ottona oraz w 6. rocz. śmierci syna Zbigniewa oraz siostrzeńca Zbigniewa Latawca.

Piątek 16 Lutego 2018

700 Za babcię Katarzynę Kasela w 40 rocznicę śmierci oraz dziadka śp.Michała Kasela ,rodziców śp Danutę i Stanisława Rogowskich z prośbą o życie wieczne dla nich.

 800 Za ++ rodziców: Pawła w 65. rocz. śmierci i Jadwigę o szczęście wieczne.

1800 Za ++ Marię i Jana Słomnickich, Emilię i Franciszka Baranowskich oraz Stanisława Wąsiewicza i Józefę Treter.

1800 Za + Stefana w 30. rocz. śmierci, rodziców i rodzeństwo, o dar nieba.  

Sobota 17 Lutego 2018

700 /wolna/ 

800 Za + Marię w 4. rocz. śmierci oraz + męża Władysława i synową Danutę i + Zofię, o dar Nieba.    

1800 Za + Tamarę Kindziak, w 2. rocz. śmierci, o życie wieczne (od męża z rodziną).

1800 Za + siostrę Edwardę i brata Dionizego, z prośbą o życie wieczne.    

1800 Za + Zofię i Zygmunta oraz ich syna Klausa, o dar Nieba.   

dowiedz się więcej

VI Niedziela Zwykła

Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy zorganizowali Dzień Chorych w naszej parafii. To był dobry czas, podczas którego wielu chorych, starszych i samotnych mogło być razem na modlitwie i dobrym spotkaniu przy kawie. Bardzo serdecznie dziękujemy.

Dziś, o godz. 19.30, w kaplicy Xaverianum, odbędzie się kolejne spotkanie wokół duchowości św. Ignacego. Tym razem będziemy się uczyć medytacji ignacjańskiej.

We wtorek, po Mszy Świętej, ojciec Jerzy zaprasza na spotkanie z Biblią. Jak zawsze w salce pod kościołem.

W środę, rozpoczynamy Wielki Post, który jest okresem pokuty, jałmużny i modlitwy. Znakiem zewnętrznym tego wydarzenia będzie posypanie głów popiołem. Zapraszamy tego dnia na Msze Święte o godzinach: 7.00; 8.00; 9.00; 16.00; 17.00; 18.00 i 20.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, a więc powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta.

W Środę Popielcową zapraszamy wszystkich diecezjan na nabożeństwo stacyjne, któremu przewodniczyć będą biskupi opolscy. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 w kościele o. Franciszkanów w Opolu, następnie uczestnicy wyruszą w procesji do katedry opolskiej, w której o godz. 18.30 sprawowana będzie Eucharystia z obrzędem posypywania głów popiołem. Na procesję należy zabrać ze sobą świece.

W Wielkim Poście zapraszamy Was na Drogi Krzyżowe, w każdy piątek o godz. 17.30 i 19.00 (dla zapracowanych) oraz na Gorzkie Żale, w niedziele o godz. 17.00.

W czwartek, na 14.00 zapraszamy do kawiarenki naszych Seniorów, a o 17.30 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W piątek o godz. 10.00, w kawiarence Klub Matek z Dziećmi. Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety.

Ogłoszenie z naszej Parafialnej Caritas. Do odwołania prosimy nie przynosić ubrań i butów. Panie muszą uporządkować i zutylizować wiele rzeczy, które już zostały przyniesione. Niestety większa część z tych rzeczy nie nadaje się do podania dalej.

Tak jak było w ubiegłych latach, przez okres Wielkiego Postu będzie wystawiony koszyczek do którego będzie można wrzucać i brać prośby o modlitwę i post w jakiejś konkretnej intencji. Każdy kto zabierze intencję od kogoś innego zobowiązuje się do jednodniowego postu w dowolnej formie w ciągu tygodnia następującego po danej niedzieli. Poczujmy się w ten sposób też wspólnotą.

Każdego dnia, od poniedziałku do piątku, o 15.00, w naszym kościele odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia, na którą serdecznie zapraszamy. w tym tygodniu nie będzie koronki w środę.

W naszej wspólnocie zakonnej od dziś, przez miesiąc, będzie przebywać dwóch jezuickich nowicjuszy: Dominik i Piotr.

Gościa Niedzielnego można nabyć w zakrystii.

 

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli.

dowiedz się więcej

Dzień Chorych

Dziś w naszej Parafii Dzień Chorych. Najpierw razem modliliśmy się na Eucharystii, podczas której można było przyjąć Sakrament Chorych i być pobłogosławionym Najświętszym Sakramentem, a póżniej Wspólnie świętowaliśmy przy kawie i ciastku. 

Poniżej kilka zdjęć z poczęstunku. 

I zdjęcie Pani Beaty Cygan z Eucharystii: 

dowiedz się więcej

Zbiórki celowe

W ostatnim czasie były dwie kolekty celowe.

W styczniu, w Uroczystość Trzech Króli, zbieraliśmy tacę na misje. Jezuickich misjonarzy wsparliśmy sumą 6506 zł.
A w lutym, w Święto Matki Bożej Gromnicznej, wsparliśmy Siostry Karmelitanki z Tarnowa (w tym klasztorze żyje i pracuje siostra o. Jerzego). Siostrom przekazaliśmy 3760 zł. 

Bardzo Wam dziękuję za Wasze ofiary.

proboszcz 

dowiedz się więcej

Taca niedzielna (4 II)

W ostatnią niedzielę (4 lutego) zebraliśmy na tacę: 7524 zł. Bardzo dziękujemy za Waszą dobroć. 

proboszcz 

dowiedz się więcej