Informacje o finansach parafii, zebranych kolektach, funduszu remontowym…

Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

ul. O. Józefa Czaplaka 1
45-055 Opole

Konto Parafialnego Funduszu Remontowego: 17 1240 1633 1111 0010 0107 6272

Za Wasze ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, w każdą środę o godz. 8.00 odprawiamy Mszę św. w intencji naszych dobroczyńców.

 

Taca remontowa XI i kilka informacji

W niedzielę 12 XI, zebraliśmy na nasz fundusz remontowy: 9557,49 zł. Saldo z poprzedniego miesiąca wynosiło: 56298 zł. Ostatnio wydaliśmy:

  1. Wyposażenie salki dla dzieci: 1600 zł.
  2. Remont ściany kościoła (ocieplenie i położenie nowych tynków ozdobnych) od strony ogrodu: 13500 zł 

Na dziś nasz fundusz wynosi: 50755 zł. Bardzo dziękujemy. 

Informowałem Was już o planie związanym z kaplicą adoracji. Jesteśmy na etapie projektowania (odpowiedzialnym jest p. Janusz Wójcik) i zbierania funduszy od prywatnych darczyńców. Ile uda mi się zebrać – tyle włożymy w to dzieło, resztę pokryjemy z parafialnych pieniędzy. Planuję poświęcenie i uruchomienie kaplicy po Wielkanocy. Prace ruszą po usunięciu dekoracji Bożonarodzeniowych, po 2 II. Tak więc w tym roku ruchoma szopka będzie po raz ostatni w kaplicy krzyża, w kolejnych latach będzie budowana w innym miejscu naszego kościoła. Mogę zdradzić jeszcze jeden szczegół związany z kaplicą, mianowicie malunki na jej ścianach wykona nasz o. Przemek Wysogląd. 

Kolejnym ważnym projektem dla parafii jest remont pomieszczeń po Księgarni WAM. Jak wiecie, w II połowie grudnia księgarnia przestanie istnieć, a parafia odzyskuje starą salkę katechetyczną (dzięki temu będziemy mieć pomieszczenie parafialne tylko dla nas i godnych (nie piwnicznych) warunkach). Prawdopodobnie już po Świętach Bożego narodzenia wejdzie tam ekipa remontowa. Po wyremontowaniu będzie to pomieszczenie parafialne (na spotkania grup wszelakich, katechezę dzieci I-komunijnych, i parafialną kawiarenkę – niedzielną i seniorów). Co planujemy zrobić? Przeprowadzić remont zaplecza (wyburzenie ściany, zrobienie nowej podłogi, zakupienie nowych mebli kuchennych, zlewu, zmywarki i remont generalny toalety), przebić ścianę z obecnej księgarni do starej kawiarenki zakonnej (na plebanii), ponoć kiedyś były tam drzwi, tak by zyskać pomieszczenie dla dzieci (bawialnię), w którym będą mogły bezpiecznie się bawić w czasie spotkań dorosłych w właściwej sali. Całość chciałbym nazwać „STARA KSIĘGARNIA”, na pamiątkę 21. lat istnienia księgarni pp. Janusza i Małgorzaty Jemiołów. 

I kilka słów o malowaniu kościoła. Do tej pory mamy jedną ofertę, która mówi o sumie 330 tyś. zł za malowanie całego wnętrza. To dość dużo, dlatego jesteśmy na etapie przygotowywania kosztorysu przez inną firmę. Póki co, nie ma jeszcze ostatecznej decyzji o malowaniu.

Jak widzicie – dużo prac się dzieje, wszystko to dzięki Waszej ofiarności. Chcę jednak nadmienić, że w wielu projektach uczestniczą także (finansowo) ludzie, którzy do nas nie zaglądają, ale mają duży sentyment do naszego kościoła i parafii. Bardzo Wam dziękuję za mocne wsparcie – nie tylko modlitewne.

Mam nadzieję, że to, co budujemy – jako zewnętrzne „mury” służy i będzie służyło naszej Wspólnocie jako miejsce do modlitwy, wzrostu duchowego, ale i odpoczynku. 

proboszcz 

dowiedz się więcej

Ostatnie składki

Taca z 1 XI wyniosła: 4705 zł i 4,50 euro. 

Taca z 4 XI wyniosła: 7918 zł i 15 euro.

Bardzo Wam dziękujemy. 

dowiedz się więcej

Taca niedzielna – 28 X

Taca z ostaniej niedzieli (28 X) wyniosła: 8260 zł. Bardzo dziękujemy. 

 

dowiedz się więcej

Taca misyjna

W niedzielę (21 X) zbieraliśmy tacę misyjną. Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na konto Biura Misyjnego Jezuitów. Nasza parafia zebrała (również po przeliczeniu waluty obcej): 10.030 zł

Bardzo dziękujemy Wam za Wasze wsparcie. 

dowiedz się więcej

Zbiórka na wyjazd misyjny pani Magdaleny

W niedzielę, po Mszach Świętych zbieraliśmy ofiary do puszek na wyjazd misyjny pani Magdaleny Miki. Zostało zebrane:  4583,5 złotych i 40,5 euro. Bardzo Wam dziękujemy za wsparcie misji pani Magdaleny.

Wszystkie pieniądze zostały już przekazane. 

dowiedz się więcej

Taca remontowa X

W niedzielę 14 X, zebraliśmy na nasz fundusz remontowy: 8300 zł. Saldo z poprzedniego miesiąca wynosiło: 58448 zł. Ostatnio wydaliśmy:

  1. Wyposażenie salki dla dzieci: 2500 zł.
  2. Krzesła do salki: 500 zł.
  3. Wykładzina do kancelarii: 450 zł. 
  4. Malowanie klatki schodowej (plebania): 7000 zł. 

Na dziś nasz fundusz wynosi: 56298 zł

Bardzo dziękujemy. 

dowiedz się więcej

Fundacja Dzieło III Tysiąclecia

Nasza parafia zebrała i przekazała na rzecz Fundacji Dzieła III Tysiąclecia 4200,90 zł. Bardzo dziękujemy Wam za Waszą dobroć, a młodym z Magisu za przeprowadzenie zbiórki. 

dowiedz się więcej

Taca niedzielna – 7 X

W ostatnią niedzielę zebraliśmy 8348 zł. Bardzo Wam dziękujemy.

dowiedz się więcej

Taca niedzielna – 30 IX

Podczas wczorajszej zbiórki (tacy) zebraliśmy 7452 zł. Bardzo Wam dziękujemy. 

dowiedz się więcej

Taca niedzielna – 23 IX

Wczorajsza taca wyniosła 6951 zł. Bardzo dziękujemy. 

dowiedz się więcej