V Niedziela Wielkiego Postu

Bardzo dziękujemy Wam za ofiary z zeszłej niedzieli na fundusz remontowy naszej parafii. Zebraliśmy 9858 zł i 10 euro. W ostatnim czasie po stronie wydatków znalazły się następujące pozycje: rachunek za ogrzewanie kościoła (w ostatnich tygodniach dogrzewaliśmy także gazem) – 7200 zł. Wstępny projekt malowania naszego kościoła – 1000zł. Informujemy także, ze zostały zamówione nowe sedilia do kościoła, ich koszt wyniesie ok. 15000 zł, na które wpłaciliśmy zaliczkę 4600zł. Po podliczeniu, nasz fundusz wynosi: 48 464 zł.  Bardzo Wam dziękujemy za hojność. 

Dziś, pod kościołem Panie z Parafialnej Caritas przeprowadzą kwestę na rzecz potrzeb ubogich naszej Parafii, a studenci rozprowadzają kartki świąteczne, pieniądze przekazane na rehabilitację Łukasza Jacyszyna. Prosimy Was o wsparcie.

Dziś na 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale.

W poniedziałek, podczas Mszy Świętej o 18.00 będziemy się modlić za naszego Seniora – o. Józefa, serdecznie Was zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W środę, o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej, a po niej na Mszę Świętą w intencji próśb i podziękowań.

W czwartek, na 14.00 zapraszamy do kawiarenki naszych Seniorów, a o 17.30 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W piątek o godz. 17.30 na Drogę Krzyżową, a i 19.00 zapraszamy na nabożeństwo pokutne z możliwością spowiedzi. W tym dniu kancelaria po południu będzie nieczynna.

W sobotę, o godz. 16.00, w kościele, odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla Rodziców Dzieci I komunijnych.

Każdego dnia, od poniedziałku do piątku, o 15.00, w naszym kościele odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia, na którą serdecznie zapraszamy.

Mamy jeszcze kilka zaproszeń:

– ks. Biskup Andrzej zaprasza wszystkich młodych do świętowania Światowego Dnia Młodzieży, spotkanie odbędzie się w auli seminaryjnej 24 marca w godzinach od 10.00 do 21.30. Każdy z uczestników spotkania wcześniej jest zobowiązany do zapisania się na stronie www.botafe.pl do środy 21 marca. 

– na XI Koncert Charytatywny „Dwójka Dzieciom” (II LO), 15 kwietnia, o godzinie 16.00, w Filharmonii Opolskiej. Przed, w przerwie i po koncercie zapraszamy do udziału w licytacji i kiermaszu dzieł opolskich artystów. W ten sposób pragniemy wesprzeć Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu.

– do kościoła na Górce, na ogólnopolską 9-mieisęczną nowennę w intencji Ojczyzny. Początek 21 marca, o 15.00. – koronką, a zakończenie o 18.30 marszem pokutnym o 18.30.

– na Drogę Krzyżową ulicami miasta w Niedzielę Palmową. Rozpoczęcie o 19.00, w kościele na Górce.

– ks. biskup Andrzej zaprasza w Niedzielę Palmową na godzinę 14.00 do katedry opolskiej osoby żyjące po rozwodzie w ponownym związku niesakramentalnym na wspólne nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką dla nich oraz z błogosławieństwem sakramentalnym.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli.

dowiedz się więcej

IV Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiejsza taca przeznaczona będzie na cele remontowe naszej parafii.  

Dziś o 19.30, w kaplicy Xaverianum odbędzie się kolejne spotkanie wokół duchowości św. Ignacego.

We wtorek przypada 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. O godz. 18.00 będziemy dziękować Dobremu Bogu za niego. A po Mszy Świętej, w salce pod kościołem odbędzie się kolejne spotkanie wokół Biblii, które poprowadzi o. Jerzy.

W środę, o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej, a po niej na Mszę Świętą w intencji próśb i podziękowań.

W czwartek, na 14.00 zapraszamy do kawiarenki naszych Seniorów, a o 17.30 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W piątek o godz. 10.00, w kawiarence Klub Matek z Dziećmi. Serdecznie zapraszamy wszystkie Mamy. O 17.30 i 19.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową.

W przyszłą niedzielę Panie z Parafialnej Caritas przeprowadzą kwestę na rzecz potrzeb ubogich naszej Parafii. Prosimy Was o wsparcie, przed światami ubogie rodziny otrzymają między innymi bony zakupowe na sumę 5000 zł. W dalszym ciągu można włączyć się w pomoc w ramach akcji Parafialna Paczka.

W sobotę 24 marca, o godz. 16.00, w kościele, odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla Rodziców Dzieci I komunijnych.

Chcemy rozpocząć nieustającą Nowennę za naszą parafię, wszystkich parafian i gości, ojców jezuitów oraz działające wspólnoty i akcje. Nowenna polega na ofiarowaniu Komunii św. i odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia codziennie przez 9 dni. W ten sposób chcemy, aby każdego dnia w roku parafia była ogarniana szczególną modlitwą. Wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie włączyć się w modlitwę za naszą wspólnotę parafialną zapraszamy do zgłoszenia się po Mszy św. w zakrystii. Będzie tam na Was czekała Pani Patrycja.

Każdego dnia, od poniedziałku do piątku, o 15.00, w naszym kościele odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia, na którą serdecznie zapraszamy.

Gościa Niedzielnego można nabyć w zakrystii.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli.

dowiedz się więcej