XXV Niedziela zwykła

Bardzo dziękujemy Panu Jerzemu Idzikowi i jego żonie za przeprowadzenie remontu salki dla dzieci.

Dziś o godz. 19.30, w kaplicy Xaverianum odbędzie się spotkanie grupy duchowości ignacjańskiej. W tym roku szkolnym spotykamy się na wspólnym wprowadzeniu do medytacji i później na medytacji ignacjańskiej.

W środę, 26 września, w kościele Świętych Apostołów Piotra, o godz. 18.30, odprawiona zostanie Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie.

W czwartek, o 14.00, w kawiarence parafialnej spotkanie emerytów i starszych.

Zapraszamy na „Chimeryczny wieczór limeryczny”, w czwartek 27.09. o godz. 19.00, do kawiarenki w „Xaverianum”. W programie: wiersze Joanny Matlachowskiej–Pali, prezentacja książki Grażyny Marciniak „Droga siedmiu snów”, Limeryki w teorii i praktyce.

W piątek swoje imieniny obchodzi o. Wacław. Msza Święta w jego intencji odbędzie się o godz. 18.00.

Także w piątek, o godz. 18.45. odbędzie się pierwsze spotkania w ramach formacji dorosłych. Serdecznie zapraszamy.

Młodych ludzi zainteresowanych odkrywaniem Pana Boga w codzienności w Duchu Ignacjańskim zapraszamy 26.09.2018 o godzinie 19:00 na spotkanie organizacyjne.Zbiórka pod kapliczką na placu kościelnym.

Chłopców, którzy chcieliby służyć w Liturgicznej Służbie Ołtarza w tym roku prosimy o zapisywanie się u opiekuna o. Przemka.

W zakrystii, prócz Gościa Niedzielnego można nabyć dwa kalendarze: misyjny i opolski, serdecznie zapraszamy.

 

 

 

dowiedz się więcej

XXIV Niedziela zwykła

W zeszłą niedzielę na fundusz remontowy zebraliśmy 8446 zł. Fundusz remontowy naszej parafii wynosi na dziś: 58448 zł. Bardzo dziękujemy.

Dwa ogłoszenia personalne. W Radzie Parafialnej dokonała się zmiana jednej osoby: odeszła z Rady Pani Aleksandra Walasik, której bardzo dziękuję za duży wkład w organizację naszej parafii przez wiele lat. W miejsce Pani Aleksandry, do Rady weszła Pani Ilona Jelonek.

W naszej parafialnej Caritas mamy nowy zarząd, szefową jest Pani Danuta Idzik, jej zastępczyniom jest Pani Wiesława Miller, a skarbnikiem Pani Stefania Wiercioch. Bardzo dziękuję całemu zespołowi za pracę na rzecz ubogich naszego kościoła. Oczywiście zapraszamy chętne osoby do włączenia się w prace Zespołu. 

Chłopców, którzy chcieliby służyć w Liturgicznej Służbie Ołtarza w tym roku prosimy o zapisywanie się u opiekuna o. Przemka, lub o. Proboszcza.

Dziś, o godz. 18.00, o. Przemysław, odprawi swoją Mszę prymicyjną w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek, podczas Mszy Świętej wieczornej będziemy się modlić (jezuici) za naszych współpracowników. Bardzo serdecznie zapraszamy Was do wspólnej (za nich) modlitwy. Te kilkanaście osób sprawia, że nasz kościół i dom dobrze funkcjonują.

We wtorek, o godz. 18:00, zapraszamy wszystkich na uroczystą wieczorną mszę św. w liturgiczne wspomnienie świętego Stanisława Kostki. Po mszy ucałowanie relikwii świętego. 

W czwartek, o 14.00, w kawiarence parafialnej spotkanie emerytów i starszych.

W zakrystii, prócz Gościa Niedzielnego można nabyć dwa kalendarze: misyjny i opolski, serdecznie zapraszamy.

Chcemy Państwu zarekomendować nowo powstały, bardzo liczny i nowoczesny, dwujęzyczny żłobek Tuptuś odkrywca, który mieści się w budynku Xaverianum. Więcej informacji znajdziecie w gablotce.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Pielgrzymka odbędzie się 22 IX. Koszt pielgrzymki wynosi 40zł. Zapisy z wpłatą w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 16 IX. Szczegółowe informacje u o. Jacka Drabika SJ.

Od ponad 20 lat, DA Xaverianum,  przyznajemy nagrodę „Żar Serca” tym, którzy z żarem w sercu poświęcają się służbie drugiemu człowiekowi. Prosimy o zgłaszanie kandydatów do 31 października 2018 bezpośrednio u o. Jacka lub drogą elektroniczną. Jeśli znacie kogoś z Opola lub województwa opolskiego, kto zasługuje na to wyróżnienie, zgłoście nam jego kandydaturę.

W poniedziałek 17 września odbędą się uroczyste obchody Dnia Sybiraka i 79. Rocznicy Napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Obchody rozpocznie Msza św. w katedrze o godz. 12.00, po której nastąpi przemarsz na Rynek.

 

 

dowiedz się więcej