XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W zeszłą niedzielę na tacę remontową zebraliśmy: 8532,50 zł, 26,50€, a w skarbonie było: 703 zł. Zostało w ostatnim czasie wydane: na dokończenie ołtarza Jana Pawła II: 1200; tablicę informacyjną przed kancelarią: 480; szafę na dekoracje kościelne i obrusy: 3000 oraz 600 zł na materiały budowalne na wieżę.  Po zbilansowaniu wszystkiego nasz fundusz na dziś wynosi: 31 594 zł.

W ramach Dnia Papieskiego, młodzież z MAGISu zebrała: 4540zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji. Bardzo dziękujemy za Wasze pieniądze i młodzieży z MAGISu za przeprowadzenie zbiórki.

Krucjata Różańcowa zaprasza w środę na Marsz Pokutny ulicami Opola. Szczegóły znajdziecie na plakatach.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie o 17.30.

Wiemy, ile emocji wprowadza w nasze społeczeństwo temat uchodźców. Wielu z nas mówi, że chętni pomoże, ale „tam na miejscu”. Dlatego chcielibyśmy Was zaprosić do tego, byśmy jako wspólnota pomogli Syryjczykom – tam na miejscu. Każdy, kto chciałby ofiarować jakiś grosz, proszony o kontakt z proboszczem, który jest w kontakcie z ksiądzem Przemysław Szewczyk z Łodzi od lat współpracującym z wspólnotami Kościelnymi, które na miejscu (w Aleppo) inwestują w stworzenie warsztatów i miejsc pracy.

Zapraszamy na uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do naszego kościoła. Zrobimy to w niedzielę 22 X, podczas Mszy św. o 11.00. Dziękuję przy tej okazji za prace, które przy ołtarzu papieża zrobił pan Janusz Wójcik oraz za wykonanie relikwiarza.

W kościele zostały wyłożone kartki z wypominkami, które prosimy składać w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

Zapraszamy małżeństwa chętne do wspólnej formacji małżeńskiej na spotkanie informacyjne o Domowym Kościele. Spotkanie odbędzie się w salkach parafialnych w Kościele św Jacka, 21 października 2017, godzina: 19:00.

Ogłoszenia stałe:

 • Nowenna do Matki Bożej, w każdą środę, o godz. 17.30.
 • Koronka do Bożego Miłosierdzia, od poniedziałku do piątku o godz. 15.00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, w piątek, od godz. 15.00.
 • Spotkanie dla naszych Seniorów w kawiarence. Każdy czwartek, godz. 14.00.
 • „Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli.

dowiedz się więcej

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2017

Od dziś można oddać swój głos na kandydatów do Rady Parafialnej. Można to zrobić na dwa sposoby: pisząc nazwisko kandydata na kartce i wrzucając je do skrzynki, która leży na stoliku w połowie kościoła lub wysyłając nazwisko kandydata na adres mailowy kancelarii parafialnej.

Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii. Bardzo dziękujemy za Wasze ofiary.

Dziękujemy za wsparcie akcji na rzecz dzieci z kresów.

W ramach Dnia Papieskiego, młodzież z MAGISu zbiera dziś ofiary do puszek na dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia, które pomaga młodzieży w zdobywaniu wykształcenia. Bardzo dziękujemy za wsparcie.

Także dziś, o 19.30 spotkanie, dla wszystkich chętnych, wokół duchowości Ignacego. Będziemy się spotykać raz w miesiącu na konferencji i wspólnej adoracji. Celem tych spotkań jest nauczenia się podstawowych narzędzi z duchowości Ignacego, które pomagają jeszcze głębiej i wykorzystując rozum przeżywać swoją wiarę. Spotkamy się w oratorium w Xaverianum.

We wtorek, 10 X, po Mszy świętej wieczornej, spotkanie grupy biblijnej.

Spotkanie Oazy Dzieci Bożych odbędzie się w sobotę 14 X, o godz. 10.30 – serdecznie zapraszamy dzieci. Podczas spotkań dla dzieci proponujemy również spotkania dla rodziców.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie o 17.30.

W kościele zostały wyłożone kartki z wypominkami, które prosimy składać w kancelarii parafialnej lub zakrystii. W intencjach poleconych zmarłych 2 listopada zostaną oprawione Msze św. a w listopadzie za zmarłych będziemy modlić się modlitwą różańcową.

Wprowadzamy w naszej parafii małe udogodnienie: „Kancelaria dla zapracowanych” – czwartek, godz. 19.30 – 20.30. Wielu z Was nie ma możliwości przyjść rano czy po południu, dlatego zachęcam do wpadania wieczorem.

W naszym kościele, w każdą niedzielę mamy Mszę Świętą Rodzinną. Nie jest ona tylko dla dzieci, nie jest dziecinna, ale rodzinna.
Bardzo zapraszam w najbliższą niedzielę 15 października do modlitwy w intencji Dzieci Utraconych i ich Rodzin. Zaproście proszę swoich znajomych, czujcie się sami zaproszeni do modlitwy za osoby dotknięte smutkiem spowodowanym utraceniem dziecka (z jakiegokolwiek powodu).
Niedziela, 15 X, godzina 11.00, w kościele NSPJ w Opolu.

Ogłoszenia stałe:

 • Nowenna do Matki Bożej, w każdą środę, o godz. 17.30.
 • Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w czwartek, o godz. 17.30.
 • Koronka do Bożego Miłosierdzia, od poniedziałku do piątku o godz. 15.00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, w piątek, od godz. 15.00.
 • Spotkanie dla naszych Seniorów w kawiarence. Każdy czwartek, godz. 14.00.
 • „Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli.

dowiedz się więcej