II Niedziela Adwentu

W zeszłą niedzielę nasi studenci rozprowadzali własnoręcznie zrobione kartki świąteczne. Dochód z ich sprzedaży wyniósł: 1317 zł. Całość zostanie przekazana na akcję „Zupa w Opolu”. Bardzo dziękujemy studentom za pracę, a Wam wszystkim za kolejny dowód hojności.

Rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje, które prowadzi o. Lech. Nauki – dziś na każdej Mszy Świętej, a od poniedziałku do środy po Mszy o 8.00 i wieczorem po Mszy roratniej o 18.45.

Od jutra, w kancelarii parafialnej można odbierać zaproszenia na Kolację Wigilijną dla Samotnych i Potrzebujących. Odbędzie się ona w piątek, 22 grudnia, o godz. 16.00, w Centrum Wystawienniczym, przy ul. Wrocławskiej 158, za CH Karolinka.

W sobotę (16 XII) o 10.30 zapraszamy dzieci na Oazę Dzieci Bożych; a o 16.00 w Xaverianum, odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych.

W niedzielę (17 XII), o 19.30, odbędzie się kolejne spotkanie wokół duchowości ignacjańskiej. Bardzo serdecznie zapraszamy dorosłych, którzy chcieliby do swojego życia duchowego wprowadzić nowe elementy, które pomogą zrozumieć to w jaki sposób wierzą. Tym razem zajmiemy się regułami o rozeznaniu duchowym.

Spotkanie wokół Biblii z racji rekolekcji parafialnych jest przesunięta na 19 grudnia. Jak zawsze po Mszy Świętej wieczornej ojciec Jerzy zaprasza do salki pod kościołem.

Małżonków naszej parafii zapraszam do udziału w adwentowych rekolekcjach, które w ramach Remontu Małżeńskiego pod hasłem «Mocni Duchem» odbędą się w dniach 15-17 grudnia 2017 roku w kościele seminaryjnym św. Jadwigi w Opolu. Początek w piątek o 20.00. W czasie trwania „Remontu Małżeńskiego” odbędą się spotkania dla młodych pod hasłem „PONAD”. Spotkania zaadresowane są dla młodych w wieku 14-19 lat.

Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na nabożeństwo adwentowe, które odbędzie się w 3. Niedzielę Adwentu 17 grudnia br. o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.

Zapraszamy serdecznie na nasze roraty przezywane z dziećmi. Codziennie (pon. – pt.) o 18.00, a w sobotę o 8.00, i później na wspólne śniadanie.

Został zakończony remont naszego przedsionka przed zakrystią i kancelarią. Bardzo serdecznie zapraszam Was na osobiste oględziny. Panu Tomaszowi dziękuję za wykonaną pracę.

W zakrystii i kancelarii można nabyć opłatki i świece na stół wigilijny.

W kościele (obok ołtarza św. Józefa) wyłożony jest kosz na dary świąteczne dla ubogich. Bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie.

Ogłoszenia stałe:

  • Nowenna do Matki Bożej, w każdą środę, o godz. 17.30.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia, od poniedziałku do piątku o godz. 15.00.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, w piątek, od godz. 15.00.
  • Spotkanie dla naszych Seniorów w kawiarence. Każdy czwartek, godz. 14.00.
  • „Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli.

dowiedz się więcej

I Niedziela Adwentu

Rozpoczęliśmy Adwent. W naszej parafii roraty będą codzienni o 18.00, a w soboty o godz. 8.00, po nich zapraszamy na śniadanie. Prosimy by włączyć w roratnie czuwanie również dzieci, nie zapomnijcie o lampionach. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii poprowadzi w tym roku o. Lech Dorobczyński – franciszkanin. Rozpoczną się one w przyszłą niedzielę. Prosimy – zaplanujcie sobie czas na to, by pozwolić sobie na przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia.

Dziś adoracja Pana Jezusa, w godz. 14.00 – 16.00. Zapraszamy. Także dziś przypada naszej parafii dzień modlitwy za miasto Opole.

Dziś (i w kolejne niedziele) Panie z naszej Caritas rozprowadzają świecie na stół wigilijny. Dochód zostanie przekazany Caritas Polska, a 50 gr. z każdej świecy zostaje w naszej parafii, posłuży to w pomocy najuboższym. Jest zimno, proszę wykupmy szybko świece by nasze dzielne wolontariuszki nie marzły. Także dziś studenci z DA Xaverianum, po Mszach będą sprzedawać własnoręcznie zrobione kartki świąteczne. Dochód z kartek zostanie przekazany na akcję „Zupa w Opolu”. Bardzo Wam dziękujemy za wsparcie.

Małżonków naszej parafii zapraszamy do udziału w adwentowych rekolekcjach, które w ramach Remontu Małżeńskiego odbędą się w dniach 15-17 grudnia, w kościele seminaryjnym w Opolu. Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00, sobotnie – o 18.00, a niedzielne – o 10.00.  Tegoroczną edycję rekolekcji poprowadzi Michał Frąckowicz, rekolekcjonista z Centrum Mocni w Duchu w Łodzi prowadzonego przez oo. Jezuitów, prywatnie mąż, ojciec dwójki dzieci, nauczyciel i wychowawca. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie i w ulotkach.

Zapraszamy do grupy Parafialnego Wolontariatu. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc potrzebującym w naszej parafii, dając im swój czas i zaangażowanie, zapraszamy na spotkanie w czwartek, godz. 19.00 – kawiarenka w Xaverianum.

Również w czwartek nabożeństwo do św. Judy Tadeusza, a po nim Msza w intencjach polecanych za wstawiennictwem tego świętego.

W piątek, podczas Mszy Świętej modlimy się w intencji Rodzin naszej parafii, a później zapraszamy do wspólnej adoracji oraz grupy dzielenia się wiarą.

Od wtorku do czwartku naszą wspólnotę zakonną będzie wizytował o. Prowincjał. Jeśli ktoś z Was chciałby porozmawiać z nim o nas – jezuitach tutaj pracujących prosimy – skorzystajcie z tej możliwości.

W zakrystii i kancelarii można nabyć opłatki na stół wigilijny.

Od dziś w naszym kościele będzie wystawiony kosz na dary, z których będą robione paczki świąteczne dla ubogich. Prosimy o przynoszenie produktów nie psujących się.

Za tydzień składka przeznaczona będzie na fundusz remontowy naszej parafii.

Kolejna „Zupa w Opolu” będzie przygotowywana w Xaverianum, każdego, kto chciałby się włączyć w przygotowanie zapraszamy do budynku duszpasterstwa w sobotę, na 13.00.

Uwaga, coś nowego! W najbliższy piątek do kawiarenki w Xaverianum w godzinach między 10.00 a 12.30 zapraszamy wszystkie kobiety, a szczególnie mamy z dziećmi, które chciałyby się spotkać, porozmawiać, wymienić doświadczenia. Wydarzenie będzie odbywać się cyklicznie co piątek.

Od 1 stycznia w naszej diecezji wprowadzony zostanie nowy sposób rozliczeń parafii z kurią diecezjalną. Obowiązują nas w skali roku 17 składek. Od każdego kto uczęszcza do naszego kościoła na Mszę odprowadzamy złotówkę. To jeden z celów na które idą pieniądze z naszej parafialnej kasy.

Ogłoszenia stałe:

  • Nowenna do Matki Bożej, w każdą środę, o godz. 17.30.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia, od poniedziałku do piątku o godz. 15.00.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, w piątek, od godz. 15.00.
  • Spotkanie dla naszych Seniorów w kawiarence. Każdy czwartek, godz. 14.00.
  • „Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli.

dowiedz się więcej