III Niedziela Zwykła

Taca z zeszłej niedzieli była zasileniem naszego parafialnego funduszu remontowego. Zebraliśmy 9020 zł i 30 euro. W ostatnim czasie po stronie wydatków pojawiły się: przegląd naszych organów: 500 zł i oprawa zdjęć w przedsionku, przed kancelarią: 1020 zł. Po zbilansowaniu nasz fundusz wynosi: 53022 zł. Bardzo Wam dziękujemy za Wasze ofiary. 

Dzisiejsza taca jest tacą kolędową. Bardzo dziękujemy. Chcemy w najbliższym czasie pomalować korytarze w domu zakonnym, więc te środki zostaną na to przeznaczone.

Dotarła do parafii dla Pana Tomasza Chyry nominacja na nadzwyczajnego szafarza komunii świętej. W tym momencie mamy ich trzech. Oprócz Pana Tomka jest jeszcze Pan Czesław Tkacz i Pan Mieczysław Chyra.

Wczoraj w Nysie, po kursie lektorskim, zostało dla naszej parafii ustanowionych czterech nowych lektorów.

Dziś Dzień Babci, na Mszy Świętej o 11.00 będziemy modlić się w intencji Babć i Dziadków. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z Biblią, odbędzie się ono we wtorek, 23 stycznia, po wieczornej Mszy Świętej, w salce pod kościołem.

Zapraszamy na 3 edycję bezpłatnych warsztatów z budowania prostych stron internetowych oraz zbierania informacji za pomocą formularzy internetowych. Zapraszamy szczególnie te osoby odpowiedzialne za organizowanie wydarzeń publicznych np. wolontariuszy, przedstawicieli wspólnot, ruchów i stowarzyszeń, osoby chcące rozpocząć działalność gospodarczą, prowadzą drobną wytwórczość lub po prostu chcą się podzielić z innymi tym, co robią. Warsztaty odbędą się u nas w salce pod kościołem w sobotę 3 lutego 2018 r. Więcej informacji na stronie Parafii oraz na plakatach [KLIK].

W poniedziałek zakończyliśmy kolędę. Bardzo Wam dziękujemy za pozwolenie nam zobaczenia kawałka Waszego życia, Waszych domów, poznania historii rodzinnych. Bardzo dziękujemy za dobre słowa, ale i za niełatwe czasem słowa, które mają nas zmotywować do lepszej pracy. Dziękujemy Wam za to, że wiele razy usłyszeliśmy: ten kościół i ta parafia są nasze. Bardzo nam zależy na tym, byśmy tak wszyscy czuli, by to było nasze wspólne dzieło. Przyjęło nas ok 38 % mieszkańców naszej parafii.

Na stronie parafialnej i w gablocie znajdziecie List Biskupa Andrzeja Czai na Tydzień Ekumeniczny.

Ogłoszenia stałe:

 • Nowenna do Matki Bożej, w środę, o godz. 17.30.
 • Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w czwartek, o godz. 17.30.
 • Koronka do Bożego Miłosierdzia, od poniedziałku do piątku o godz. 15.00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, w piątek, od godz. 15.00.
 • Spotkanie dla naszych Seniorów w kawiarence. Każdy czwartek, godz. 14.00.
 • „Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli.

dowiedz się więcej

II Niedziela Zwykła

Dzisiejsza składka przeznaczona będzie na parafialny fundusz remontowy, a za tydzień będzie kolekta kolędowa. Bardzo dziękujemy Wam za Wasze ofiary.  

Zapraszamy na kolejne spotkanie wokół duchowości ignacjańskiej. Tematem będzie ignacjański rachunek sumienia. Spotkanie w kaplicy Xaverianum, dziś o 19.30.

Dziś podczas Mszy Świętej, o godz. 11.00, modlimy się za uchodźców. Prosimy Was byśmy odpowiedzieli na apel Kościoła i Franciszka o modlitwę w tej intencji. Modlitwa zmienia nasze myślenie, otwiera nas na Boże rozwiązania, więc bardzo jest nam wszystkim potrzebna.

Od poniedziałku kancelaria będzie czynna w normalnym porządku.

Krucjata Różańcowa zaprasza w środę na marsz pokutny ulicami Opola. Szczegóły znajdziecie na plakatach.

Za tydzień, w niedzielę 21 I, w Dzień Babci, na Mszy Świętej o 11.00 będziemy modlić się w intencji Babć i Dziadków. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W dniach 19-25 stycznia, o godz. 17.00, w kinie Meduza, przy ul. Oleskiej, będzie można zobaczyć film Ignacy Loyola. Serdecznie zapraszamy i polecamy.

Nasza parafia – prócz stałej pomocy naszej Caritas – chciałaby pomóc kilku rodzinom w sposób celowy. Pomysł jest taki, by przy różnych okazjach (święta, nowy rok szkolny) typować kilka rodzin i badając ich konkretne potrzeby, dostarczyć im to, czego naprawdę potrzebują. Więcej o akcji, która powinna ruszyć w Środę Popielcową jeszcze powiemy, dziś poszukujemy 5 wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc. Prosimy o kontakt z proboszczem.

 

Na stronie parafialnej [KLIK] i w gablocie znajdziecie List Episkopatu Polski z okazji Roku Świętego Stanisława Kostki.

Ogłoszenia stałe:

 • Nowenna do Matki Bożej, w środę, o godz. 17.30.
 • Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w czwartek, o godz. 17.30.
 • Koronka do Bożego Miłosierdzia, od poniedziałku do piątku o godz. 15.00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, w piątek, od godz. 15.00.
 • Spotkanie dla naszych Seniorów w kawiarence. Każdy czwartek, godz. 14.00.
 • „Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli.

dowiedz się więcej