• headerimg.jpg

Apostolstwo Modlitwy

logoAM2005w

Apostolstwo Modlitwy (AM), jest stowarzyszeniem religijnym w Kościele katolickim. Jego charyzmat, wyraża hasło: mdlić się i służyć. Wyrosło ono na gruncie Ćwiczeń duchownych św. Ignacego Loyoli. Święty, zafascynowany osobą Jezusa chciał służyć pod Jego sztandarem i pomagać ludziom w ich drodze wiary. Stąd bierze się głęboka więź z Chrystusem cechująca członków AM. Oddają oni hołd Miłości, której znakiem i symbolem jest Boskie Serce. Jest Ono ewangelicznym źródłem duchowości tego stowarzyszenia.

Celem AM jest formowanie w szkole Eucharystii chrześcijan, oddanych Sercu Jezusa poprzez codzienne ofiarowanie siebie i modlitwę w intencjach wyznaczanych na każdy miesiąc przez Ojca Świętego. W ten sposób członkowie włączają się w powszechną misję ewangelizacyjną Kościoła.

Członkowie AM są zachęcani, by przez uczestnictwo w Eucharystii jednoczyli się z Chrystusem i w ten sposób włączali się w apostolską misję Kościoła. Stowarzyszenie to rozwija swoją działalność w oparciu o diecezje i parafie. Grupy apostolskie współpracują z ks. proboszczem. Kierunek apostolskiej działalności wyznaczają statuty AM, biuletyn tego stowarzyszenia Modlitwa i Służba oraz miesięcznik Posłaniec.

W naszej parafii Członkowie Apostolstwa Modlitwy spotykają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8.00 na Mszy św. odprawianej w intencji Apostolstwa Modlitwy a po południu o godz. 16.00 na spotkaniu formacyjnym. Opiekunem grupy jest o. Stanisław Mrozek SI. Serdecznie zapraszamy nowe osoby które przez modlitwę, wspólnotę, dzielenie i formację pragną pomagać sobie, rodzinom ale też i wspólnocie Kościoła.

Pętla indukcyjna

petla ind

Czytania na dziś

deon pl 200

Porządek nabożeństw

Msze niedzielne: 18.00 (sobota),
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00,
20.00 (w roku akademickim)
Koronka pn.-pt. o 15.00

więcej...

Zamawianie intencji

Zamów intencje przez internet:

intencje do Judy Tadeusza
prośby i podziękowania do Serca Pana Jezusa
prośby i podziękowania do Matki Bożej

Fundusz remontowy

remont_dachu_2011

Kancelaria

czynna w poniedziałki i piątki od 8.30 do 9.30 i od 16.30 do 18.00. 
W środy i soboty od 8.30 do 9.30.

Modlitwa w drodze

modlitwa_w_drodze

Podaruj 1% podatku

socius