Ogłoszenia duszpasterskie – 17 października 2021 r.

1. Taca remontowa…

… w ubiegłą niedzielę wyniosła 7 602,88 zł, w tym 4,30 € Za wszystkie ofiary – bardzo dziękujemy!
Pieniądze, które znajdują się na Funduszu Remontowym planujemy przeznaczyć na prace związane z odnowieniem przestrzeni wewnątrz kościoła. O większych szczegółach będziemy sukcesywnie informować.
Natomiast w ramach kwesty na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin zebraliśmy 3 072,55 zł

2. Nabożeństwo ku czci św. Józefa…

… w trwającym Roku Świętego Józefa, będzie miało miejsce w czwartek, i będzie ono połączone z nabożeństwem różańcowym. Poprowadzi je Wspólnota Dorosłych.

3. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

… przed nami czwarty piątek miesiąca – Punkt Ignacjański, czyli modlitwa w duchu ignacjańskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy po wieczornej Mszy św.

4. Wypominki (za zmarłych)…

… w tradycyjnej formie będą miały miejsce w listopadzie. W modlitwie różańcowej będziemy polecali zmarłych. Ich imiona możemy wypisywać na kartkach, które znajdują się pośrodku i z tyłu kościoła, i składać w zakrystii.

5. Kalendarz jubileuszowy Diecezji Opolskiej…

… jest wyłożony w kościele i można go zabierać za darmo, lub złożyć dowolną drobną ofiarę.

6. DA Xaverianum…

… zapraszamy studentów do dołączenia do naszej wspólnoty i znalezienia czegoś dla siebie, szczegółowy plan spotkań na stronie www oraz fb

7. Żar Serca…

… do 10 listopada trwa zgłaszanie kandydatur do tegorocznej edycji nagrody w ramach 28. Dni Xaverianum. Kandydatury można zgłaszać osobiście u o. Jacka lub drogą elektroniczną na adres zarserca@xaverianum.pl

8. Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych…

… odbędą się w dniach 19-21 listopada. Pozostało kilka ostatnich miejsc. Zapisy u o. Jacka.

9. Jubileuszowy Rok Ignacjański…

Zapraszamy studentów na jedną z jubileuszowych inicjatyw: pielgrzymka Jezuickich Duszpasterstw Akademickich Śladami św. Ignacego Loyoli. Na trasie Paryż, Manresa i Loyola. Termin 6-17 lipca 2022, koszt ok. 3400zł. Zapisy u o. Jacka

Życzymy błogosławionego tygodnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 10 października 2021 r.

1. XXI Dzień Papieski…

… obok figury św. Ignacego możemy wesprzeć materialnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (która, pomaga zdolnej młodzieży z ubogich rodzin).

2. Nabożeństwa różańcowe…

… mają miejsce codziennie o godz. 17.20

3. Święta Małgorzata Maria Alacoque

… jest nazywana świętą od  Serca Jezusowego, jej figura stoi w ołtarzu po lewej stronie. W czwartek, przypada jej wspomnienie. Zapraszamy na Msze, by wsłuchać się w przesłanie św. Małgorzaty i uczyć się od niej stać tak blisko Jezusa jak ona w naszym ołtarzu.

4. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

… przed nami trzeci piątek miesiąca, który jest piątkiem młodzieżowym. Msza o godz. 18.00, a potem czuwanie, które poprowadzi Wspólnota Magis

5. Synodu Biskupów…

… został zwołany przez Papież Franciszek. Jest on poświęcony tematowi: komunia, uczestnictwo i misja. Droga synodalna rozpoczyna się dziś w Rzymie, a za tydzień we wszystkich katolickich diecezjach na świecie, by zakończyć się obradami synodalnymi w Rzymie w 2023 roku.
W związku z tym ks. biskup Andrzej Czaja zaprasza w przyszłą niedzielę, na godz. 14.00 do katedry opolskiej na uroczystą Mszę św., która rozpocznie etap diecezjalny synodu.

6.         DA Xaverianum…

… zaprasza wszystkich studentów na spotkania, szczegóły na stronie www, fb i w gablotach.

7. Żar Serca…

… do 10 listopada 2021 trwa zgłaszanie kandydatur do tegorocznej edycji nagrody w ramach 28. Dni Xaverianum. Kandydatury można zgłaszać osobiście u o. Jacka lub drogą elektroniczną na adres zarserca@xaverianum.pl

8. Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych…

… odbędą się w dniach 19-21 listopada w Xaverianum. Zapisy u o. Jacka.

Życzymy dobrego tygodnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 26 września 2021 r.

1. Taca remontowa…

… z drugiej niedzieli września wyniosła 6 499,45 zł, w tym 6 € Za wszystkie ofiary – bardzo dziękujemy!

2. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

… przed nami Pierwszy piątek miesiąca: Serce Jezusa – Serce Parafii Serce każdego z nas… O godz. 18.00 Msza i nabożeństwo do NSPJ.

3. Pierwsza sobota…

… po Mszy o godz. 8.00 – nabożeństwo do Serca Maryi

4. Nabożeństwa różańcowe…

… w październiku będą miały miejsce codziennie o godz. 17.20 Będziemy rozpoczynać 10 min. wcześniej niż w poprzednie lata, bo… „Różaniec z natury swej wymaga odmawiania w rytmie spokojnej modlitwy i powolnej refleksji, by przez to modlący się łatwiej oddał się kontemplacji tajemnic życia Chrystusa”. To fragment z Listu Jana Pawła II o Różańcu, którego fragmenty będziemy też odczytywać w trakcie nabożeństw.

5. Niedzielna Msza o 20…

… która przez ostatnie 3 m-ce funkcjonowała jako „wakacyjna dwudziestka”, od października wraca do swej (tradycyjnej) formy jako akademicka. Równocześnie powraca możliwość spowiedzi przed tą Mszą – 20 min. wcześniej, jak przed każdą inną Mszą.

6. Kawiarenka parafialna…

… w Starej Księgarni zaprasza po Mszach o11.00 i 12.30

7. Bierzmowanie

Za tydzień, niedzielę 3 października o 12:30 Msza św. dla bierzmowanych, natomiast, we wtorek 5 października po Mszy o 18:00 obowiązkowe spotkanie dla wszystkich przygotowujących się i tych którzy będą chcieli do nich dołączyć.

8. Pierwsza Komunia Święta…

… w 2022 roku planowana jest na 22 maja. Można jeszcze dokonać zapisu poprzez formularz znajdujący się na stronie parafialnej (w zakładce Sakramenty).

9. Grupa teatralna…

… to jedna z naszych inicjatyw związanych z Jubileuszowym Rokiem Ignacjańskim. Pierwsze spotkanie dla osób, które się zgłosiły (i dla tych, które chciałyby jeszcze dołączyć) odbędzie się w sobotę, 2 października o godz. 10.00, w salce pod kościołem.

10. Mała schola…

… która jeszcze 2 lata temu grała i  śpiewała na Mszach na godz. 11.00 na razie jest w zawieszeniu. Trwają rozmowy, przemyślenia i ustalenia.
Gdyby ktoś z dorosłych, szczególnie muzycznie uzdolniony – widząc wartość i owoce dotychczasowego działania scholki – chciał zaangażować się w pomoc w jej dalszym prowadzeniu, prosimy o kontakt, który znajduje się na stronie parafialnej (w zakładce Propozycje/schola dziecięca).

11. DA Xaverianum…

1) Nowy Rok Akademicki już tuż tuż… Zapraszamy Was na akademicką „Dwudziestkę” z indywidualnym błogosławieństwem w niedzielę 3 października, na rozpoczęcie nowego roku! Czekamy na Was!

2) W poniedziałek 4 października zapraszamy wszystkich studentów na „KOCIOŁ”, czyli spotkanie chętnych, by aktywnie zaangażować się w DA, by porozmawiać o pasjach, o duszpasterstwie i o tym, co możemy wspólnie w nim robić. Początek o g. 19:30 w Xaverianum

3) „Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych” odbędą się w dniach 19-21 listopada w Xaverianum. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmuje o. Jacek

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 19 września 2021 r.

1. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

… przed nami czwarty piątek miesiąca – Punkt Ignacjański, czyli modlitwa w duchu ignacjańskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy po wieczornej Mszy św. Tym razem będzie to modlitwa nawiązująca do trwającego Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego z okazji 500-lecie nawrócenia św. Ignacego. (Przypominamy, że) widocznym tego znakiem jest figura św. Ignacego stojąca przed ołtarzem, oraz świeca jubileuszowa przy tej figurze.

2. Kawiarenka parafialna…

… w Starej Księgarni, w ub. niedzielę wznowiła swoją działalność. Ten pierwszy raz, po przerwie, ukazał, że jest to cenna przestrzeń do spotkań (po Mszach o11.00 i 12.30), które pozwalają dodatkowo podkreślić świąteczny charakter niedzieli.
Najważniejsze jest spotkanie (to nasze robocze motto), niemniej, kawałek ciasta, który może pojawić się na stole, prawdopodobnie będzie miłym/smacznym dodatkiem. Każdy kto – w ramach budowania wspólnoty – chciałby/mógłby coś upiec/przygotować, może to uczynić. Prosimy tylko o wcześniejsze uzgodnienie terminu z paniami z kawiarenki.

3. Pierwsza Komunia Święta…

… w 2022 roku planowana jest na 22 maja. Prosimy o wstępne zapisy poprzez formularz znajdujący się na stronie parafialnej (w zakładce Sakramenty).

4. Jarmark Franciszkański…

… trwa jeszcze dziś… Szczegóły na plakacie.

Życzymy błogosławionego tygodnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 12 września 2021 r.

1. Zbiórka na uchodźców…

… zaowocowała w naszej parafii kwotą 2 925,30 zł

2. W tym tygodnia:

→ we wtorek, święto Podwyższenia Krzyża Świętego
→ we środę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
→ w sobotęświęto św. Stanisława Kostki, a…

3. Stanisław Kostka…

… był jezuitą, jest patronem młodzieży i ministrantów, a także jest patronem Polski. Centralne świętowanie w naszym kościele odbędzie się już w przeddzień, bo przed nami trzeci piątek miesiąca, który jest piątkiem młodzieżowym. Rozpoczniemy Mszą o godz. 18.00, a potem uroczyste nieszpory.

4. Wspólnoty młodzieżowe…

… Ministranci i Magis zapraszają do dołączania się do nich, a dobrą okazją do tego będzie piątkowe spotkanie po wieczornej Mszy św. (i po nieszporach) w Starej Księgarni.

5. Kawiarenka parafialna…

… w Starej Księgarni, wznawia dziś swoją działalność, i zaprasza po Mszach o 11.00 i 12.30. Chcemy, by to miejsce było przestrzenią do spokojnych spotkań pomiędzy bliskimi, a także dawało możliwości na poznawanie nowych osób, znanych być może tylko z widzenia.

6. Krucjata Różańcowa…

… zaprasza w środę na marsz pokutny ulicami Opola. Szczegóły na plakacie.

7. Rocznica I Komunii Świętej…

… będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę, 19 września, na Mszy o 11.00

8. Jarmark Franciszkański…

… odbędzie się w dniach 18-19 września. Szczegóły na plakacie.

9. Gość Niedzielny…

… do nabycia w zakrystii. Dziś numer specjalny z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. Można też nabyć Gościa Extra poświęconego nowym błogosławionym.

Życzymy błogosławionego tygodnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 5 września 2021 r.

1. (dziś) Pomagamy uchodźcom…

… przybyłym do Polski z Afganistanu – otaczamy ich modlitwą, a także jesteśmy zaproszeni do ich materialnego wsparcia (do koszyka przed ołtarzem MB).

2. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

… powracają do kształtu sprzed wakacji. To cykl, który od roku, w każdy piątek wieczorem, po Mszy św., tworzy przestrzeń do modlitewnego zatrzymania. Każdy kolejny piątek miesiąca jest jednak nieco w innym klimacie.
Trwa Roku Rodziny, z okazji 5. rocznicy podpisania adhortacji apostolskiej Amoris laetitia, której tematem jest miłość w rodzinie. W związku z tym chcemy, by każdy drugi piątek miesiąca był przestrzenią refleksji na tematy zawarte w tej adhortacji, a przede wszystkim by był to (jak do tej pory) czas modlitwy w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy na Mszę na godz. 18.00, a po niej na czuwanie.

3. Kawiarenka parafialna…

… w Starej Księgarni, zamierza wznowić swoją działalność w następną niedzielę, 12 września. Planujemy przywrócić jej funkcjonowanie w rozszerzonym zakresie czasowym, najpierw po Mszach o 11.00 i 12.30, a w dalszej perspektywie być może także po 9.30. W ten sposób chcemy stworzyć przestrzeń do spokojnego spotkania dla większej grupy ludzi.

4. Przygotowania do I Komunii i bierzmowania…

… rozpoczną się w naszej parafii w październiku. Dalsze informacje zostaną podane w drugiej połowie września.

5. Katecheza Dobrego Pasterza…

… adresowana do dzieci od 3 do 9 roku życia, rozpocznie się 9 października. Spotkania będą się odbywać dwa razy w miesiącu. Zapisy prowadzimy przez stronę internetową naszej parafii: https://jezuici.opole.pl/propozycje/kdp/

6. Ministranci…

… zapraszają do swego grona nowych kandydatów, szczególnie chłopców, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii Świętej, ale nie tylko. Można się zgłaszać do o. Przemka.

7. Zbiórka elektrośmieci…

… będzie miała miejsce jutro i pojutrze (poniedziałek, wtorek). Miejsce składowania będzie na placu kościelnym przy Xaverianum. Szczegóły na plakacie i na ulotkach.

Życzymy błogosławionego tygodnia!

********************************************

Narodowy Spis Powszechny

Tylko do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który realizowany jest co 10 lat. Spis jest obowiązkowy i wszystkie osoby zamieszkałe w kraju są zobowiązane do samodzielnego spisania się poprzez aplikację na stronie spis.gov.pl. W przypadku trudności można spisać się przez telefon dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 lub w urzędzie miasta/gminy przy wsparciu pracownika merytorycznego. W oparciu o wyniki spisu opracowuje się plany rozwojowe i określa potrzeby zdrowotne, edukacyjne, mieszkaniowe oraz dotyczące zabezpieczenia społecznego. Są one także podstawą do określenia dotacji i subwencji oraz podziału środków unijnych. Poprzez udział w spisie mieszkańcy uzyskują realny wpływ na zmiany zachodzące w ich otoczeniu.

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 29 sierpnia 2021 r.

1. Msza na rozpoczęcie roku szkolnego…

… odbędzie się w środę o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i wszystkich członków społeczności szkolnej do wspólnej modlitwy, w której będziemy prosić Ducha Świętego o Jego prowadzenie.

2. Poświęcenie tornistrów…

… i przyborów szkolnych będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi (i z tornistrami).

3. W tym tygodniu przypadają:

  • I czwartek, z nabożeństwem do św. Judy o godz. 17.30
  • I piątek, z nabożeństwem do NSPJ po Mszy o godz. 18.00
  • I sobota, z nabożeństwem do Serca Maryi po Mszy o godz. 8.00

4. Wakacyjna „20”…

… czyli niedzielna Msza o 20.00, która była eksperymentalnie wprowadzona na lipiec i sierpień, będzie miała miejsce także we wrześniu.

5. Kawiarenka parafialna…

… w Starej Księgarni, zamierza wznowić swoją działalność w niedzielę 12 września. Więcej informacji za tydzień.

6. Ministranci…

… zapraszają do swego grona nowych kandydatów, szczególnie chłopców, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii Świętej, ale nie tylko. Można się zgłaszać do o. Przemka.

7. Zbiórka elektrośmieci…

… odbędzie się w dniach 6-7 września (po przyszłej niedzieli). Miejsce składowania będzie na placu kościelnym przy Xaverianum w oznaczonym miejscu. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie misjonarzy. Szczegóły na plakacie i na ulotkach.

Życzymy błogosławionego tygodnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 22 sierpnia 2021 r.

W drodze przez życie, w rytmie roku liturgicznego towarzyszą nam różni święci – mniej lub bardzie znani – którzy mogą być dla nas przykładem jak osiągać własną świętość.

W tym tygodniu mogą nas inspirować: św. Róża z Limy (poniedziałek), św. Bartłomiej Apostoła (wtorek), św. Monika (piątek) i św. Augustyn (sobota), natomiast, pośrodku tygodnia, w czwartek, możemy zwrócić swe spojrzenie w kierunku Jasnej Góry, kiedy to wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

W drodze ku świętości, życzymy pogodnego tygodnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 15 sierpnia 2021 r.

1. Taca remontowa…

… z ostatniej niedzieli wyniosła 6 581,30 zł, w tym 10,70 €. Natomiast skarbona remontowa, z ostatnich kilku m-cy, zawierała 7 679,07 zł, w tym 100 €. Za wszystkie ofiary – bardzo dziękujemy!

2. Uroczystość Świętego Jacka…

… głównego patrona Metropolii Górnośląskiej, wypada w najbliższy wtorek.
W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Jacek. W sposób szczególny będziemy się modlić w jego intencji na Mszy o 18.00

3. Krucjata Różańcowa…

… zaprasza w środę na marsz pokutny ulicami Opola. Szczegóły na plakacie.

Życzymy pogodnego tygodnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 8 sierpnia 2021 r.

Życzymy udanej niedzieli, pogodnego tygodnia,
wielu inspiracji od świętych wspominanych w tym tygodniu:
św. Edyty Stein (poniedziałek), św. Wawrzyńca (wtorek),
św. Klary (środa) i św. Maksymiliana Kolbe (sobota),

i zapraszamy w przyszłą niedzielę, kiedy będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 1 sierpnia 2021 r.

1. Woda św. Ignacego…

… pobłogosławiona we wczorajszą Uroczystość św. Ignacego jest i będzie dostępna w zakrystii.
Doświadczenie pokazuje, jak wiele błogosławionych owoców przynosi ta woda połączona z ufną modlitwą przez wstawiennictwo św. Ignacego.

2. W tym tygodniu przypadają:

  • → I czwartek, z nabożeństwem do św. Judy o godz. 17.30
  • → I piątek, z nabożeństwem do NSPJ po Mszy o godz. 18.00
  • → I sobota, z nabożeństwem do Serca Maryi po Mszy o godz. 8.00

3. Dzień solidarności z…

… ofiarami powodzi w Europie zaowocował w naszej parafii kwotą 3 364 zł

Życzymy dobrego I tygodnia sierpnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 25 lipca 2021 r.

1. Wakacyjna „20”…

… czyli niedzielna Msza o 20.00, która była eksperymentalnie wprowadzona w lipcu, będzie miała miejsce także w sierpniu.

2. Uroczystość św. Ignacego Loyoli…

… założyciela naszego zakonu, Towarzystwa Jezusowego przypada w najbliższą sobotę 31 lipca. W trwającym Jubileuszowy Rok Ignacjański (z okazji 500-lecie nawrócenia św. Ignacego Loyoli) jest to szczególna okazja do spotkania się z tym Świętym.
Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18:00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którym bliska jest duchowość ignacjańska, a także kobiety w stanie błogosławionym i małżonków pragnących potomstwa. Podczas Mszy będzie miało miejsce błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym oraz poświęcenie Wody św. Ignacego.

3. Woda św. Ignacego…

… będzie dostępna w specjalnej butelce z tekstem modlitwy do odmawiania przez osoby oczekujące potomstwa. Doświadczenie pokazuje, jak wiele błogosławionych owoców przynosi ta woda połączona z ufną modlitwą przez wstawiennictwo św. Ignacego.
(Woda św. Ignacego będzie dostępna w dzień uroczystości, a także w następne dni w zakrystii.)

4. Złoty Jubileusz o. Józefa

W dniu św. Ignacego przypada jubileusz 50 lecia święceń kapłańskich o. Józefa. W związku z tym będzie miała miejsce

1) Gawęda z o. Józefem…

będzie to spotkanie po Mszy wieczornej w sobotę, podczas którego będzie okazja, by usłyszeć i zobaczyć o. Józefa takiego jakiego znamy i… nie znamy 🙂

2) Słowo dla o. Józefa

Z tyłu kościoła na stoliku są wystawione kartki, na których można napisać jakieś słowo (myśl czy życzenia) dla Jubilata (dzieci mogą zrobić laurkę), a następnie wyrzuć do skrzynki znajdującej się w tym samym miejscu. W sobotę to wszystko zostanie zebrane i połączone w jedną wspólną pamiątkę i wręczone Jubilatowi w czasie Gawędy z o. Józefem.

5. (dziś) Dzień solidarności z…

… ofiarami powodzi w Europie – otaczamy ich modlitwą, a także jesteśmy zaproszeni do ich materialnego wsparcia (do koszyka przed ołtarzem MB).

6. (dziś) Wspomnienie Św. Krzysztof…

… (chwilę) po Mszy św., prosimy zainteresowanych o zebranie się na placu kościelnym, gdzie nastąpi błogosławieństwo kierowców i pojazdów.

………………………………………………………………………………………………….

7. Osoby starsze

W związku z tym, że dziś Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, zachęcamy, by w myśl przesłania papieża Franciszka – na miarę swoich możliwości, jak Maryja Elżbietę – byśmy spróbowali nawiedzić jakąś starszą osobę i byli dla niej aniołem posłanym przez Pana.

Życzymy dobrego ostatniego tygodnia lipca
(i zapraszamy, by zakończyć go w sobotę razem ze św. Ignacym Loyolą 🙂 )!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 18 lipca 2021 r.

1. Taca remontowa…

… z ostatniej niedzieli wyniosła 7 105,70 zł Za tę, i wszystkie inne ofiary – bardzo dziękujemy!

2. Krucjata Różańcowa…

… zaprasza w środę na marsz pokutny ulicami Opola. Szczegóły na plakacie.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu…

… przypominamy, ma miejsce w Kaplicy Adoracji w każdy dzień od 7.30 do 17.50, nadto półgodziny po Mszy wieczornej w piątek, tylko ty i On (Pan Jezus), który milczy, ale działa.

4. Pielgrzymka na Jasną Górę

Zapisy do 1 sierpnia. Szczegóły na plakacie.

5. Obóz Adaptacyjny…

… dla tegorocznych maturzystów i studentów, odbędzie się w Białym Dunajcu, we wrześniu. Zapisy na stronie DA Xaverianum.

6. Gość Niedzielny…

… jak co tydzień, do nabycia w zakrystii.

Życzymy dobrego tygodnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 11 lipca 2021 r.

1. Spowiedź w czasie wakacji…

… zwyczajnie jak w ciągu roku – 20 min. przed każdą Mszą św., z wyjątkiem niedzielnej wakacyjnej „20”, przed którą nie ma spowiedzi. Nadto, szczególnie polecamy każdy piątek od 15.15 do 18.00

2. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

… po Mszy wieczornej, półgodzinna Adorację Najświętszego Sakramentu: tylko ty i On (Pan Jezus), który milczy, ale działa.

3. Pielgrzymka na Jasną Górę

Zapisy do 1 sierpnia. Szczegóły na plakacie.

4. Adaptacyjny Obóz…

… dla tegorocznych maturzystów i studentów, organizowany przez DA Xaverianum, odbędzie się w Białym Dunajcu, w dniach 1-15 września. Szczegóły i zapisy na stronie Xaverianum.

5. Gość Niedzielny…

… jak co tydzień, do nabycia w zakrystii.

Życzymy dobrego tygodnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 4 lipca 2021 r.

1. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

w czasie wakacji w wersji uproszczonej, w każdy piątek, po Mszy wieczornej, zapraszamy na półgodzinną Adorację NS (w ciszy).

2. Msza niedzielna o 20.00…

… ma miejsce także w lipcu. (Jest to wszakże Msza bez śpiewu, i bez możliwości spowiedzi.)

3. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Zapisy do 1 sierpnia u o. Jacka.

4. DA Xaverianum…

zaprasza tegorocznych maturzystów i studentów studiujących w Opolu na 38. Adaptacyjny Obóz DA Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu, termin: 1-15 września 2021, szczegóły u duszpasterza, zapisy na stronie www.bialydunajec.org

5. Gość Niedzielny…

… jak co tydzień, do nabycia w zakrystii.

Życzymy dobrego tygodnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 27 czerwca 2021 r.

1. Nabożeństwo czerwcowe…

do środy o godz. 17.30.

2. Uroczystość Świętych Piotra i Pawła…

… wypada w najbliższy wtorek. Jest to zarazem Święto Papieskie – dzień szczególnej modlitwy w intencji papieża.
W katedrze opolskiej o godz. 18.30 biskup Paweł Stobrawa odprawi Mszę św. w intencji Papieża. Do udziału w tej Mszy serdecznie zaprasza się diecezjan, a zwłaszcza mieszkańców Opola.

3. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

Przed nami Pierwszy piątek miesiąca:
Serce Jezusa – Serce Parafii… Serce każdego z nas…
O godz. 18.00 Msza i nabożeństwo do NSPJ

Jednocześnie informujemy, że na okres wakacji Piątkowe wieczory modlitewne (poza pierwszym piątkiem m-ca), przyjmą charakter piątego piątku m-ca, czyli Jeden Punkt Świetlisty: wystawienie NS na pół godz. po wieczornej Mszy (Adoracja w ciszy).

W tym tygodniu także:

  • → I czwartek, z nabożeństwem do św. Judy o godz. 17.30
  • → I sobota, z nabożeństwem do Serca Maryi po Mszy o godz. 8.0

4. Msza niedzielna o 20.00 w lipcu…

Był rozważany projekt, aby na okres wakacji zawiesić Mszę o godz. 16.00, a na jej miejsce wprowadzić Mszę o godz. 20.00 (która normalnie na okres lata była zawieszana).
Po konsultacjach, zadecydowaliśmy jednak nie zawieszać Mszy o godz. 16.00 (z uwagi na ich stałych uczestników), a eksperymentalnie na lipiec zachować tzw. „20”. Będzie to wszakże Msza bez śpiewu, i bez możliwości spowiedzi.

5. Kancelaria parafialna…

… przez okras wakacji, będzie czynna w poniedziałek, czwartek i sobotę. 

6. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Trwają zapisy. Szczegółowe informacje u o. Jacka.

Życzymy dobrego początku lata!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 20 czerwca 2021 r.

1. Taca remontowa…

… z ostatniej niedzieli wyniosła 6 759,60 zł, w tym 1 korona czeska.
Za tę, i wszystkie inne ofiary – bardzo dziękujemy!

2. Nabożeństwo czerwcowe…

codziennie o godz. 17.30.

3. Wspólnota Dorosłych…

… zaprasza na ostatnie spotkanie przed wakacjami. Odbędzie się ono w czwartek o godz. 19.00, w ogrodzie.

4. Msza na zakończenie roku szkolnego…

… odbędzie się w piątek o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i wszystkich członków społeczności szkolnej do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

5. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

… przed nami czwarty piątek miesiąca – Punkt Ignacjański, czyli modlitwa w duchu ignacjańskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy po wieczornej Mszy św.

6. Grupa teatralna…

Zainteresowanych prosimy o kontakt z o. Przemkiem.

7. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Trwają zapisy. Szczegółowe informacje u o. Jacka.

Życzymy dobrego I tygodnia lata!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 13 czerwca 2021 r.

1. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa…

Jednym z wyrazów naszego świętowania jest także mini-festyn. Rozpocznie się on o 15.00 i zakończy nabożeństwem czerwcowym na placu kościelnym o godz. 17.30. Spotkanie przewidziane jest w ogrodzie. Zapewniamy napoje ciepłe, a w ramach budowania wspólnoty prosimy o przynoszenie tego, co sami chcielibyśmy zjeść lub napić się. Przewidziane są również atrakcje dla dzieci.

2. Nabożeństwo czerwcowe…

codziennie o godz. 17.30.

3. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

… przed nami trzeci piątek m-ca, piątek młodzieżowy. Przedwakacyjnie, dziękczynne nabożeństwo za kończący się rok szkolny, po wieczornej Mszy św., poprowadzi Młodzieżowa Wspólnota Magis.

4. Grupa teatralna…

… to jedna z naszych inicjatyw związanych z Jubileuszowym Rokiem Ignacjańskim. Głównym celem jej powstania jest zawiązanie wspólnoty, która mogłaby się wyrażać w artystycznej twórczości. Pierwszym wyzwaniem byłby spektakl przedstawiający nawrócenie św. Ignacego Loyoli. Zaproszenie skierowane do wszystkich, ale raczej do młodszych niż starszych. Zainteresowanych prosimy o kontakt z o. Przemkiem.

5. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Trwają zapisy. Nasza grupa „Pomarańczowa 3” będzie pielgrzymowała w dniach 21-23 sierpnia. Zapisy i szczegółowe informacje u o. Jacka.

Życzymy dobrego tygodnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 6 czerwca 2021 r.

1. Zbiórka na Romów…

… która odbyła się w ub. niedzielę, zaowocowała kwotą 7 150 zł. W imieniu krakowskich Romów przekazujemy serdeczne podziękowania.

2. Nabożeństwo czerwcowe…

połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30. W czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, w nawiązaniu do pięknej tradycji, będzie miało miejsce poświęcenie wianków i ziół.

3. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa…

… nasza parafialny odpust, wypada w piątek 11 czerwca. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00, poprzedzona będzie nabożeństwem czerwcowym, a po Mszy odbędzie się procesja. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.

Przedłużeniem tej Uroczystości będzie każda Msza św. w przyszłą niedzielę, tak, by przesłanie Serca Pana Jezusa dotarło do „wszystkich”. Wyrazem naszego świętowania będzie także niedzielny (wstępnie zapowiadany na piątek) mini-festyn. Rozpocznie się on o 15.00 i zakończy nabożeństwem czerwcowym na placu kościelnym o godz. 17.30. Spotkanie przewidziane jest w ogrodzie. Zapewniamy napoje ciepłe, a w ramach budowania wspólnoty prosimy o przynoszenie tego, co sami chcielibyśmy zjeść lub napić się, i tak, zapewne – jak pierwsi uczniowie – „nikt nie będzie cierpiał niedostatku (…) i każdemu starczy wg potrzeby” (por. Dz 4, 34-35). Przewidziane są również atrakcje dla dzieci.

4. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

… w najbliższy piątek wieczór zamienia się w noc modlitewną…
W tę szczególną noc – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
w tym szczególnym miejscu – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa…
w ciszy (pełnej Jego obecności) będzie miała miejsce

Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Każdy może przyjść o dowolnej godzinie na dowolnie długą chwilę, ale można też zdeklarować się na konkretną godzinę, i wziąć udział w ADORACYJNEJ SZTAFECIE. W ten sposób do wymiaru osobistego spotkania przy Sercu Pana Jezusa, możemy dołączyć wymiar wspólnotowy. (Ewentualne) zapisy w zakrystii po Mszach świętych.

5. Dzwony…

… w naszym kościele:
w okresie Wielkiego Postu biły o godz. 15.00 jako wezwanie do nawrócenia,
w okresie Wielkanocnym biły o godz. 12.00 jako wyraz radości ze Zmartwychwstania.
Natomiast w okresie zwykłym będą biły każdego dnia o godz. 9.00, bo o tej godz. został zesłany Duch Święty na apostołów w dniu Pięćdziesiątnicy. Ich głos może być dla nas przypomnieniem, że i nas chce prowadzić Duch Święty po naszych „zwykłych” drogach.

6. Grupa teatralna…

… to jedna z naszych inicjatyw związanych z Jubileuszowym Rokiem Ignacjańskim. Głównym celem jej (ewentualnego) powstania jest zawiązanie (pewnego rodzaju) wspólnoty, która mogłaby się wyrażać w artystycznej twórczości. Pierwszym wyzwaniem byłby spektakl przedstawiający nawrócenie św. Ignacego Loyoli.
Zaproszenie skierowane do wszystkich, ale raczej do młodszych niż starszych. Zainteresowanych prosimy o kontakt z o. Przemkiem.

7. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Rozpoczęły się zapisy. W tym roku grupa pielgrzymów może liczyć 80 osób, nie ma ograniczeń wiekowych. Nasza grupa „Pomarańczowa 3” będzie pielgrzymowała w czwartek (19 sierpnia) i piątek  (20 sierpnia) oraz w sobotę (21 sierpnia) przedstawiciele grupy. Zapisy i szczegółowe informacje u o. Jacka.

Życzymy dobrego tygodnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 30 maja 2021 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Nabożeństwo czerwcowe…

… rozpoczynamy we wtorek 1 czerwca, codziennie o godz. 17.30

2. Sypanie kwiatów…

… na procesji Bożego Ciała będzie poprzedzone próbą, która odbędzie się w środę, po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą w tym i ubiegłym roku – dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia.

3. Uroczystość Bożego Ciała…

… wypada w najbliższy czwartek. Porządek Mszy niedzielny, nie będzie tylko Mszy o godz. 11.00 i 20.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Pójdziemy ulicami: Czaplaka – Grunwaldzką – Katowicką – Kośnego – Matejki – Czaplaka.
Podczas procesji jesteśmy proszeni o zachowanie bezpiecznego odstępu, a dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa, przy wątpliwościach co do możliwości zachowania odpowiedniego dystansu, będziemy prosić także o użycie maseczek.

W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30.

4. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

Przed nami Pierwszy piątek miesiąca:
Serce Jezusa – Serce Parafii… Serce każdego z nas…
O godz. 18.00 Msza i nabożeństwo do NSPJ. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie zaproszone są dzieci, które chcą rozpocząć przygodę z pierwszymi piątkami…

5. Pierwsza sobota…

… po Mszy o godz. 8.00 – nabożeństwo do Serca Maryi

6. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa…

… nasza parafialny odpust, wypada w piątek 11 czerwca. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00, a po niej odbędzie się całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tę szczególną noc – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa… w tym szczególnym miejscu – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa… przewidziana jest adoracyjna sztafeta. W tej propozycji nie chodzi bynajmniej o „sportowy” wyczyn, ale o zaakcentowanie wymiaru modlitewnego, który może być zarazem wspólnototwórczy.
Wspólnototwórczy może być również mini-festyn, czyli spotkanie przewidziane w ogrodzie, „przy ciastku” bezpośrednio po Mszy odpustowej.
Bliższe szczegół obu wydarzeń zostaną przekazane w przyszłą niedzielę.

Życzymy dobrego pierwszego tygodnia czerwca!

dowiedz się więcej