Ogłoszenia duszpasterskie – 11 kwietnia 2021 r.

1. W drodze ze Zmartwychwstałym…

Przed nami trzeci piątek miesiąca, stąd najbliższy Piątkowy Wieczór Modlitewny poprowadzi Młodzieżowa Wspólnota Magis. Początek o godz. 18.45 Będzie to… Spotkanie Zmartwychwstałego z Marią Magdaleną.

2. Kancelaria Parafialna…

… jutro, w poniedziałek, czynna tylko po południu.

Chrystus Zmartwychwstał!

……………………………………………………………………………………………..

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Od dnia 1 kwietnia br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który realizowany jest co 10 lat. Spis jest obowiązkowy i wszystkie osoby zamieszkałe w kraju są zobowiązane do samodzielnego spisania się poprzez aplikację na stronie spis.gov.pl. W przypadku trudności można spisać się przez telefon dzwoniąc pod numer 22 279 99 99

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 4 kwietnia 2021 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dziękujemy…

… (wszystkim) tym, którzy przyczynili się do tego, byśmy na nowo mogli przeżyć największą tajemnicę naszej wiary, tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

Dziękujemy:

  • Liturgicznej Służbie Ołtarza, za widoczne uwidacznianie znaków;
  • Scholi za tworzenie klimatu, w którym nasze serca mogły unosić się ku górze;
  • Dekoratorom za wystrój – począwszy od Ciemnicy, poprzez Grób Pański i kończąc na dekoracji głównej ołtarza – którego piękno dostosowane do sytuacji pozwala/ło wchodzić w głąb Tajemnicy;
  • Bramkarzom” za to, że z uśmiechem stali, i jeszcze stać będą, na straży, byśmy wspólnie mogli ukazać, że limity mogą nas ograniczyć zewnętrznie, ale nie wewnętrznie;
  • Ławnikom” za cierpliwe wynoszenie ławek przed liturgią i znoszenie ich po liturgii;
  • Spowiednikom za to, że – nawiązując do Ewangelii – usuwali kamienie od naszych grobów, w które wprowadził nas grzech;
  • Uczestnikom liturgii – we wnętrzu kościoła, na placu kościelnym, i tym, którzy łączyli się z nami poprzez transmisję internetową – za to, żeśmy mogli (razem) tworzyć wspólnotę spoglądając z różnych miejsc w jednym kierunku, i razem dojść do chwili, by usłyszeć, a mamy nadzieję i poczuć, że… Chrystus Zmartwychwstał! → Prawdziwie Zmartwychwstał!

/Stąd też…/

2. Dzwony…

… które w naszym kościele w czasie Wielkiego Postu biły raz dziennie o godz. 15.00, w okresie Wielkanocnym będą biły o godz.12.00, by przypominać nam o tym, że… Chrystus Zmartwychwstał!

Zarazem bicie dzwonu ma zapraszać do czujności, by nasze oczy były otwarte na to, by dostrzec Zmartwychwstałego, który chodzi po naszych ścieżkach i ulicach, i próbuje się do nas przyłączyć.

/Pomocą ku temu będą także…/

3. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

tworzą stałą przestrzeń do modlitewnego zatrzymania. W okresie Wielkiego Postu były wypełnione przez nabożeństwo drogi krzyżowej. Naturalnym przedłużeniem drogi krzyżowej, w okresie Wielkanocnym, będzie cykl pt. W drodze ze Zmartwychwstałym.
Przed nami drugi piątek miesiąca, zabarwiony duchowością małżeńską/rodzinną, stąd pierwsze Spotkanie to… Spotkanie Zmartwychwstałego ze swoją Matką.

W zamyśle, sceny z kolejnych piątkowych spotkań mają docelowo wypełnią prawą nawę, tworząc w ten sposób pewną paralelę do przedstawień drogi krzyżowej w nawie lewej.

4. ŻYCZENIA…

… aby nam udało się spotkać Zmartwychwstałego Jezusa,
i by tak jak Marii Magdalenie,
było także dane i nam usłyszeć z Jego ust swoje imię,
a może i to pytanie, które usłyszała ona: „Czemu płaczesz?”

Niech w nas będzie ta ogromna nadzieja,
że jak ogromny kamień nie zamknął Jezusa w grobie,
tak i żaden kamień nie pozostawi nas w sytuacji bez wyjścia,
gdy obok będzie Pan Zmartwychwstały.

Chrystus Zmartwychwstał!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 28 marca 2021 r.

1. Taca remontowa…

… sprzed 2 tygodni wyniosła 5 823,69 zł – bardzo dziękujemy!

2. Gorzkie żale…

… dziś o godz. 17.00 o. Przemek zakończy cykl kazań pasyjnych (pt. Serce Jezusa oczami sześciu świadków).

3. Limit wiernych

W naszym kościele może jednocześnie przebywać 59 osób. Przekraczanie tego limitu może skutkować zarówno karą finansową, jak i prowadzić do tego, że na same święta kościół może być całkowicie zamknięty dla wiernych.
By tego uniknąć, i jednocześnie kierując się posłuszeństwem wobec władz państwowych jak i kościelnych, wprowadzamy tzw. „liczenie”.
Bardzo prosimy o zrozumienie, i z góry dziękujemy za przyjęcie tych niedogodności.
Dodatkowo, przy korzystnych warunkach, będzie możliwość uczestniczenia w liturgii na placu kościelnym (gdzie nie obowiązują limity, a jedynie konieczność zasłaniania ust i nosa oraz dystansowanie się na odległość nie mniejszą niż 1,5 m.).

4. TRIDUUM PASCHALNE…

… to czas, w którym na nowo przeżywamy największą tajemnicę naszej wiary, jest to tajemnica Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Tajemnica ta mówi nam o przejściu przez śmierć, która prowadzi do życia.
Niechaj to światło przeniknie konkretne okoliczności naszego życia naznaczone pandemią i ograniczeniami, które z niej wynikają.
↓↓
Stąd kierując się troską i odpowiedzialnością za siebie nawzajem, zapraszamy, by na czas samej liturgii łączyć się jako wspólnota parafialna za pomocą transmisji internetowej z naszego kościoła.
Natomiast poza godzinami wspólnej celebracji, zachęcamy do indywidualnego lub rodzinnego nawiedzania naszego kościoła, by adorować Pana Jezusa w tzw. Ciemnicy czy też w Bożym Grobie.
Niech w te dni ten kościół będzie dla nas szczególnie bezpieczną przestrzenią, w której u boku Jezusa będziemy zyskiwać ukojenie i siły.

5. Wielki Czwartek

Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00, a dodatkowa celebracja o godz. 17.00. Po liturgii adoracja Pana Jezusa do godz. 22.30

6. Wielki Piątek

Droga krzyżowa o godz. 15.00.
Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00, a dodatkowa celebracja o godz. 17.00. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 22.30

7. Wielka Sobota

Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 7.00.
Święcenie pokarmów (na placu kościelnym) od 9.00 do 13.00

8. Wigilia Paschalna o godz. 21.00,

… a dodatkowa celebracja o godz. 18.00

9. Spowiedź

poniedziałek, wtorek, środa:
zwyczajnie 20 min. przed każdą poranną Mszą św.,
a po południu:                                                      od 15.15      do 18.00

Wielki Czwartek i Wielki Piątek:     od 7.00     (cały dzień)     do 16.00
Wielka Sobota:                                 od 7.00 do 13.00

W dni świąteczne – Niedziela Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny – spowiedzi nie będzie.

10. Limity > pomoc

W związku z trudnościami technicznymi, wynikającymi z nałożonych na nas limitów, prosimy o pomoc w przygotowaniach Triduum od strony techniczno-organizacyjnej. Spotkanie tych którzy chcą/mogą pomóc odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Życzymy błogosławionego Wielkiego Tygodnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 21 marca 2021 r.

1. Rekolekcje dla młodzieży (i nie tylko)…

… odbędą się od poniedziałku do środy.
Poprowadzi je o. Mateusz Ignacik, jezuita, duszpasterz akademicki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Tytuł rekolekcji – „Żeby nie ustała twoja wiara” – to słowa wypowiedziane przez Pana Jezusa do św. Piotra, szczególnie aktualne dzisiaj.
Będziemy spotykać się na Mszy św. wieczornej, po której ojciec Mateusz podzieli się swoim doświadczeniem wiary.

2. Inigo. Niebezpieczne życie Ignacego Loyoli…

… to komiks autorstwa o. Przemka. Spotkanie z autorem i z komiksem odbędzie się jako zwieńczenie rekolekcji, w środę o godz. 18:45. Spotkanie poprowadzi pani Ewa Skrabacz z Radia Doxa.
Data spotkania jest nieprzypadkowa: w nocy z 24 na 25 marca Ignacy odbył czuwanie przed figurą Matki Bożej w opactwie Montserrat, gdzie zostawił swój miecz, i symbolicznie porzucił swoje stare życie, żeby stać się rycerzem Chrystusa.

3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego…

… (którą św. Ignacy poprzedził całonocnym czuwaniem), wypada w najbliższy czwartek…
Na Mszy wieczornej będzie można podjąć Duchową Adopcję dziecka poczętego.

4. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

… przed nami czwarty piątek miesiąca – Punkt Ignacjański, a w nim droga krzyżowa, którą poprowadzą rodzice dzieci pierwszokomunijnych, zwłaszcza dla swych dzieci, ogólnie dla dzieci, ale i dla każdego. Tytuł: Droga krzyżowa z tymi, którzy głosu nie mają…

Zapraszamy także na drogę krzyżową, która ma miejsce o godz. 15.00 Tę drogę, 15 minut wcześniej, poprzedza Koronka do św. Szarbela.

5. Gorzkie żale…

… w niedzielę, o godz. 17.00. Dziś, w kazaniu pasyjnym, swoje spojrzenie na ostatnie chwile życia Pana Jezusa ukaże o. Andrzej – szczególnie są zaproszone dzieci. Natomiast za tydzień o. Przemek zakończy cykl kazań pasyjnych pt. Serce Jezusa oczami sześciu świadków.

6. Wspólnota Dorosłych…

… zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu Szkoła Św. Józefa pt. „Działania św. Józefa w obliczu zaskakujących wydarzeń”. Spotkanie odbędzie się online w najbliższy piątek o 19:00, zapisy poprzez formularz na stronie formacjadoroslych.pl

7. Spowiedź…

Zachęcamy, by już w tym tygodniu przystępować do tzw. „spowiedzi przedświątecznej”:
→ raz po to, by uniknąć kulminacji tuż przed świętami;
→ dwa, wcześniejsza spowiedź pomoże nam w owocniejszym przeżyciu Wielkiego Tygodnia.
Spowiedź rozpoczynamy się co najmniej 20 min. przed każdą Mszą św. a w piątek o 15.00

Życzymy dobrego V tygodnia Wielkiego Postu!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 14 marca 2021 r.

1. Uroczystość Świętego Józefa…

… wypada w najbliższy piątek… W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Józef. W sposób szczególny będziemy się modlić w jego intencji na Mszy o 8.00.
Ten piątek, to trzeci piątek miesiąca – piątek młodzieżowy, stąd też św. Józef ukaże nam się z twarzą młodzieńca, tzn. na Mszy wieczornej będzie śpiewać Wspólnota Młodzieżowa Magis, a o 18.45 będzie miała miejsce droga krzyżowa w formie misterium Męki Pańskiej, którą poprowadzą i do której rozważania ułożyli nasi ministranci.

Zapraszamy także na drogę krzyżową, która ma miejsce o godz. 15.00. Tę drogę, 15 minut wcześniej, poprzedza Koronka do św. Szarbela.

2. Gorzkie żale…

… w niedzielę, o godz. 17.00. Dziś, w kazaniu pasyjnym, swoje spojrzenie na tajemnicę Krzyża Jezusa przedstawi o. Jacek.
Natomiast za tydzień o. Andrzej szczególnie zaprasza dzieci, by razem z nimi spojrzeć na to, co Pan Jezus dla nas uczynił w ostatnich chwilach swojego życia.

3. Akademickie Rekolekcje Wielkopostne…

… pt. „(R)EWOLUCJA CZUŁOŚCI” potrwają od dzisiaj do wtorku. Poprowadzi je ks. Mateusz Buczma (ewangelizator, duszpasterz i vloger). Eucharystia z nauką rekolekcyjną dziś o 20:00, w poniedziałek i wtorek o 19:00. (Będzie też dostępna transmisja online.)

4. Rekolekcje dla młodzieży (i nie tylko)…

… odbędą się w dniach 22-24 marca.
Poprowadzi je o. Mateusz Ignacik, jezuita, duszpasterz akademicki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Tytuł rekolekcji – „Żeby nie ustała twoja wiara” – to słowa wypowiedziane przez Pana Jezusa do św. Piotra, szczególnie aktualne dzisiaj.
Będziemy spotykać się na Mszy św. wieczornej, po której ojciec Mateusz podzieli się swoim doświadczeniem wiary. Na zakończenie rekolekcji przewidziana jest niespodzianka, o której więcej za tydzień.

5. Nocną Pielgrzymkę Mężczyzn na Górę św. Anny

Termin: 26/27 marca. Zapisy tylko drogą elektroniczną do 20 marca na adres jdrabik@jezuici.pl. Spotkanie organizacyjne 21 marca o 18:00 w Xaverianum.

6. Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych…

… odbędą się w dniach 4-6 czerwca w Xaverianum. Zapisy u o. Jacka.

Życzymy dobrego IV tygodnia Wielkiego Postu!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 7 marca 2021 r.

1. Droga krzyżowa…

… w piątek, o godz. 15.00 Droga krzyżowa jako droga uzdrowienia
i o godz. 18.45 Droga krzyżowa jako wyznanie wiary.

2. Gorzkie żale…

… w niedzielę, o godz. 17.00. Kolejne aspekty Męki Pańskiej w kazaniach pasyjnych będą nam ukazywali, dziś o. Tadeusz, a za tydzień o. Jacek.

3. Spowiedź…

… w Wielkim Poście, przypominamy, rozpoczyna się – z zasady – co najmniej 20 min. przed każdą Mszą św. Dodatkowo spowiadamy w każdy piątek od 15.00 do 18.00. Zachęcamy, by już od tego tygodnia planować tzw, „spowiedź przedświąteczną”:
→ raz po to, by uniknąć kulminacji tuż przed świętami;
→ dwa, wcześniejsza spowiedź pomoże nam w owocniejszym przeżyciu czasu Wielkiego Postu.

4. Akademickie Rekolekcje Wielkopostne…

… pt. „(R)EWOLUCJA CZUŁOŚCI” odbędą się w dniach 14-16 marca. Poprowadzi je ks. Mateusz Buczma (ewangelizator, duszpasterz i vloger). Eucharystia z nauką rekolekcyjną w niedzielę o 20:00, w poniedziałek i wtorek o 19:00. (Będzie też dostępna transmisja online.)

5. Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych…

… odbędą się w dniach 4-6 czerwca w Xaverianum. Zapisy i szczegółowe informacje u o. Jacka. Ilość miejsc ograniczona.

Życzymy dobrego III tygodnia Wielkiego Postu!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 28 lutego 2021 r.

1. Taca remontowa…

… sprzed 2 tygodni wyniosła 5 530,43 zł, w tym 7,20 € i 1 cent kanadyjski. Za tę, i wszystkie inne ofiary – bardzo dziękujemy!

2. Misyjnym Szlakiem…

… najnowszy numer jezuickiego biuletynu misyjnego jest wyłożony na stolikach (z tyłu i pośrodku kościoła). Zapraszamy do zabrania i lektury artykułów, które mówią o pracy jezuitów w krajach misyjnych.

3. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

Przed nami Pierwszy piątek miesiąca:
Serce Jezusa – Serce Parafii… Serce każdego z nas…
O godz. 18.00 Msza i nabożeństwo, którego (naturalnym) przedłużeniem będzie… Droga krzyżowa.

Zapraszamy także na Drogę krzyżową, która ma miejsce o godz. 15.00, w Godzinie Miłosierdzia. Tę drogę, 15 minut wcześniej, poprzedza Koronka do św. Szarbela.

Ponadto w tym tygodniu:
→ I czwartek, z nabożeństwem do św. Judy o godz. 17.30
→ I sobota, z nabożeństwem do Serca Maryi po Mszy o godz. 8.00

4. Gorzkie żale…

… w niedzielę, o godz. 17.00. Kazania pasyjne, pt. Serce Jezusa oczami sześciu świadków. Dziś tajemnicę Serca Jezusa przybliży nam o. Jerzy, za tydzień rozważania będzie kontynuował o. Tadeusz.

Życzymy dobrego II tygodnia Wielkiego Postu!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 21 lutego 2021 r.

1.  Piątkowe wieczory (modlitewne)…

… przed nami czwarty piątek miesiąca – Punkt Ignacjański, a w nim Droga krzyżowa w tymże duchu (ignacjańskim). Początek o godz. 18.45

Dodatkowa, (poza tą główną Drogą krzyżową o 18.45) proponujemy także Drogę krzyżową o godz. 15.00, w Godzinie Miłosierdzia.

2.  Modlitwa w intencji osób zniewolonych…

… oraz o ochronę młodzieży przed zniewoleniami, będzie miała miejsce w piątek, bezpośrednio po Drodze krzyżowej (ok. 19.30). Na tę modlitwę, i na spotkanie (z cyklu Szkoła św. Józefa), które odbędzie się po niej, zaprasza Wspólnota Dorosłych. Więcej informacji na stornie formacjadoroslych.pl

3.  Gorzkie Żale…

… w niedzielę, o godz. 17.00. Kazania pasyjne, pt. Serce Jezusa oczami sześciu świadków. Dziś rozpoczyna o. Wacława, za tydzień kontynuuje o. Jerzy.
Temat kazań jest luźnym nawiązaniu do obrazu , który nam towarzyszy przez okres Wielkiego Postu przed ołtarzem.

Życzymy dobrego I tygodnia Wielkiego Postu!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 14 lutego 2021 r.

1. Święty Klaudiusz de la Colombiere…

… Apostoł Serca Pana Jezusa, jego figura stoi w ołtarzu po prawej stronie. Jutro, w poniedziałek, przypada jego wspomnienie. (Zapraszamy na Msze, by wsłuchać się w jego przesłanie.)

2. Środa Popielcowa…

Msze św. rano o godz. 7.00, 8.00, 9.00, i wieczorem o godz. 16.00, 17.00, 18.00 i 20.00.

W tym dniu nie będzie spowiedzi:
– raz, by skupić się na bogactwie Słowa i wymownym znaku popiołu,
– dwa, konieczność „zagęszczenia” Mszy nie służy spokojnej spowiedzi.
Zapraszamy zatem, by posypanie głów popiołem było już efektem wcześniejszej spowiedzi, lub czytelnym przygotowaniem do niej po Popielcu.

3. Spowiedź…

… w Wielkim Poście będziemy rozpoczynać 20 min. przed każdą Mszą św. Docelowo chcemy odejść od spowiedzi w czasie Mszy, kiedy jest ona mało „komfortowa” zarówno dla panitenta jak i spowiednika.

4. Droga krzyżowa…

… wypełni przestrzeń Piątkowych Wieczorów Modlitewnych.
Przed nami trzeci piątek miesiąca, stąd to nabożeństwo poprowadzi Młodzieżowa Wspólnota Magis. Początek o godz. 18.45

Dodatkowa, poza tą główną Drogą krzyżową o 18.45, proponujemy [w piątki] Drogę krzyżową o godz. 15.00, w Godzinie Miłosierdzia.
Pan Jezus powiedział do św. S. Faustyny:
Ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu moim (…) Staraj się w tej godzinie odprawiać drogę krzyżową (Dz.1572)

Stąd też…

5. Dzwony…

… które w naszym kościele ostatni raz biły w Sylwestra, w czasie Wielkiego Postu będą biły raz dziennie o godz. 15.00, jako wezwanie do nawracania się… i jednocześnie zaproszenie do zanurzania się w Miłosierdzie Jezusa w godzinie Jego śmierci na krzyżu.

6. Gorzkie Żale…

… w każdą niedzielę, o godz. 17.00. Kazania pasyjne, pt. Serce Jezusa oczami sześciu świadków. Sześciu świadków, bo i sześciu głoszących, rozpocznie o. Wacław i następnie coraz młodsi z naszej wspólnoty jezuickiej.
Temat kazań jest luźnym nawiązaniu do obrazu o. Przemka, przygotowanego z okazji dwóch jubileuszy:
500 rocznicy nawrócenia św. Ignacego Loyoli,
i 100 rocznicy konsekracji bazyliki NSPJ w Krakowie. Obraz ten będzie nam towarzyszył przez cały okres Wielkiego Postu przed ołtarzem.

Życzymy dobrego tygodnia !

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 7 lutego 2021 r.

1. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

Przed nami drugipiątek miesiąca, po Mszy św. zapraszamy na czuwanie pt.:
Z sercem na dłoni, z melodią w tle…

2. Światowy Dzień Chorego…

… przypada w najbliższy czwartek, we wspomnienie NMP z Lourdes. Zapraszamy chorych naszej parafii, oraz tych, którzy się nimi opiekują, na Mszę św. o godz. 18.00. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną sakrament chorych nie będzie udzielany w czasie tej Mszy, jak to zazwyczaj miało miejsce. Po Mszy św. będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem zakończona błogosławieństwem lurdzkim.
Prosimy rodziny i sąsiadów chorych o pomoc w dojechaniu do kościoła.

Jednocześnie informujemy, że sakramentu chorych udzielamy w czasie posługi indywidualnej w domu, na życzenie chorego – zachęcamy do zgłoszeń, jeśli są takie potrzeby i pragnienia.

Życzymy dobrego tygodnia !

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 31 stycznia 2021 r.

1. Dzień solidarności z Chorwacją…

… w naszej parafii zaowocował kwotą 2 214,80 zł

2. Przygotowania do bierzmowania…

zaktualizowane informacje znajdują się na stronie internetowej parafii.

3. Święto Ofiarowania Pańskiego…

… (popularnie zwane świętem MB Gromnicznej), obchodzimy w najbliższy wtorek. (Msze Święte jak w dzień powszedni.)

4. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

Przed nami Pierwszy piątek miesiąca:
Serce Jezusa – Serce Parafii… Serce każdego z nas…
Msza i nabożeństwo o godz. 18.00

Ponadto w tym tygodniu:

  • → środa, jak co tydzień, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
  • → I czwartek, z nabożeństwem do św. Judy o godz. 17.30
  • → I sobota, z nabożeństwem do Serca Maryi po Mszy o godz. 8.00

5. Droga krzyżowa…

… w naszym kościele w czasie Wielkiego Postu, będzie miała miejsce w piątek po wieczornej Mszy św.
Jest to naturalna pora, która wpisuje się w cykl Piątkowych wieczorów modlitewnych, które tworzą stałą przestrzeń do modlitewnego zatrzymania.

W związku z tym planujemy zawiesić Drogę krzyżową, która zazwyczaj była o 17.30 (ewentualnie ją przenieść na godz. 15.00). Gdyby jednak pojawiły się głosy uzasadniające zachowanie dodatkowo także tej pory, to poddamy to jeszcze dodatkowemu rozeznaniu. Prosimy, by ewentualne głosy kierować bezpośrednio do o. Proboszcza.

Jednocześnie informujemy, że naturalnym przedłużeniem Drogi krzyżowej, w okresie Wielkanocnym, będzie piątkowy cykl W drodze ze Zmartwychwstałym (Droga Światła).

Życzymy dobrego pierwszego tygodnia lutego!

…………………………………………………………………………………………………………….

Związek Sybiraków…

… zaprasza na Mszę św., z okazji 81 rocznicy masowej deportacji Polaków na Sybir, która będzie miała miejsce w kościele Piotra i Pawła 7 lutego, o godz. 9.30.

dowiedz się więcej

III Niedziela Zwykła – 24 stycznia 2021 r.

1. Dziękujemy…

… za wszelkie ofiary na rzecz funkcjonowania naszej parafii.
Wsłuchując się w sugestie płynące z Waszej strony, od tej niedzieli, przywracamy tacę w tradycyjnej formie.

2. (dziś) Dzień solidarności z Chorwacją…

… otaczamy modlitwą poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, a także jesteśmy zaproszeni do ich materialnego wsparcia (do koszyka przed ołtarzem MB).

3. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

Piąty piątek miesiąca, który właśnie przed nami, ma nazwę: Jeden Punkt (świetlisty) – w ciszy i ciemności. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Życzymy dobrego tygodnia!

dowiedz się więcej

II Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2021 r.

1. Kolęda…

… w naszej parafii dobiegła końca. Dziękujemy za odpowiedź na zaproszenie do wspólnego kolędowanie, którego istotą było, jak żeśmy podkreślali, możliwość spotkania i wzajemnego umocnienia.
Ofiara kolędowa, która będzie przeznaczona na malowanie kościoła, wyniosła 7 151,55 zł i 10 Euro.
Natomiast koszyk remontowy z ub. niedzieli wyniósł 3 108,46 zł
Za te, i wszystkie inne ofiary bardzo dziękujemy!

2. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

… to cykl, który zainaugurowaliśmy w jesieni, który ma na celu stwarzać w każdy piątek wieczorem, po Mszy św., przestrzeń do modlitewnego zatrzymania.
Powracamy po przerwie świątecznej i kolędowej, przed nami czwarty piątek miesiąca, a w nim Punkt Ignacjański.
Tym razem będzie to modlitwa (kontemplacyjna) z obrazem, który, przed ołtarzem, towarzyszy nam od Bożego Narodzenia.

3. Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych…

… odbędą się w dniach 12-14 lutego 2021 w Xaverianum. Zapisy u o. Jacka.

4. Wspólnota Dorosłych…

…działająca przy naszej parafii, rozpoczyna nowy cykl formacyjny: „Szkoła św. Józefa”. Tematy spotkań będą próbą naśladowania św. Józefa w konkretnych sytuacjach życiowych. Spotkania odbywają się w 4-te piątki miesiąca o g. 19:00. Więcej na plakatach, na stronie formacjadoroslych.pl oraz na Facebooku. Jest to dobra okazja dla tych, którzy szukają wspólnoty, aby się dołączyć. Chętnych z uwagi na  ograniczenia sanitarne prosimy o zapisanie się przez formularz na stronie internetowej.

5. Kolędowanie

Przed 2 tygodniami kolędowaliśmy wspólnie ze Wspólnotą Magis, natomiast za tydzień, po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy do wspólnego kolędowania z naszą parafialną scholą i ministrantami.

Życzymy dobrego tygodnia!
(w którym szczególnie modlimy się o jedność chrześcijan)

dowiedz się więcej

Niedziela Chrztu Pańskiego – 10 stycznia 2021 r.

1. Dziękujemy…

… za wszelkie ofiary na rzecz funkcjonowania naszej parafii, zarówno te składane do koszyka, jak i te przekazywane na konto – Bóg zapłać!

2. Kolęda…

… w naszej parafii osiągnęła półmetek.
Przypominamy, że rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00, która jest otwarta dla wszystkich, natomiast samych mieszkańców z ulic kolędowych danego dnia zapraszamy do pozostania po Mszy na właściwą część kolędową.

W tym tygodniu, zapraszamy:
→ w poniedziałek mieszkańców z ulicy Kośnego, nry parzyste;
→ we wtorek mieszkańców z ulicy Kośnego, nry nieparzyste;
→ w środę mieszkańców z Placu Teatralnego, nry 6-7, 8-9 oraz 10-11;
→ w czwartek mieszkańców z Placu Teatralnego, nry 1-2, 4-5;
→ a w piątek zapraszamy naszych „parafian zamiejscowych”,
czyli tych wszystkich, którzy nie mieszkają na terenie naszej parafii, ale czują się w jakiś sposób z nami związani.

W przypadku, gdy ktoś nie mógł, czy nie będzie mógł, przybyć w proponowanym przez nas terminie, zapraszamy, by wybrać inny dogodny dla siebie dzień, i przyłączyć się do mieszkańców z innych ulic.

Wszystkim naszym parafianom miejscowym, jak i zamiejscowym –
życzymy dobrego I tygodnia Okresu Zwykłego!

……………………………………………………

Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych…

… kolejna edycja, odbędą się w dniach 12-14 lutego 2021 w Xaverianum. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy i szczegółowe informacje u o. Jacka.

dowiedz się więcej

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 3 stycznia 2021 r.

1. Dziękujemy…

… za wszelkie ofiary na rzecz funkcjonowania naszej parafii, zarówno te składane do koszyka, jak i te przekazywane na konto – Bóg zapłać!

2. Uroczystość Objawienia Pańskiego…

… popularnie zwana świętem Trzech Króli, obchodzimy w najbliższą środę. (Msze Święte jak w niedziele, nie będzie tylko Mszy o 20.00)

3. Nabożeństwo do św. Judy…

… w czwartek o godz. 17.30

4. Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych…

… kolejna edycja, odbędą się w dniach 12-14 lutego 2021 w Xaverianum. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy i szczegółowe informacje u o. Jacka.

5. Kolęda…

… w formie dostosowanej do obecnej sytuacji rozpocznie się w najbliższy poniedziałek – w kolejne dni zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic (wg planu wywieszonego w gablocie i na stronie parafialnej).

Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00, która jest otwarta dla wszystkich, natomiast samych mieszkańców z ulic kolędowych danego dnia zapraszamy do pozostania po Mszy na właściwą część kolędową.

Pomimo nietypowej sytuacji, w miarę możliwości będziemy chcieli zachować jak najwięcej elementów związanych z tradycyjną wizytą duszpasterską. Zatem będzie kolędowanie ministrantów, wspólna modlitwa, obrazki kolędowe, a także miejsce na tzw. rozmowę duszpasterską, podczas której będzie można dzielić swoimi spostrzeżeniami nt. życia parafii, zadawać pytania itp.

Prosimy także o przyniesienie wody, która będzie poświęcona a następnie będziemy nią mogli pokropić nasze domy.

Gdyby ktoś nie mógł przybyć w proponowanym terminie, można to „w zamian” uczynić innego dnia przyłączając się do mieszkańców innych ulic.

4 stycznia, poniedziałek
ul. Dąbrowskiego,
ul. Poniatowskiego,
ul. Andersa,
ul. Sikorskiego,
ul.Dwernickiego

5 stycznia, wtorek

ul. Nysy Łużyckiej,
ul. Zajączka,
ul. Pułaskiego,
ul. Matejki,
ul.Czaplaka

7 stycznia, czwartek
ul. Oleska

8 stycznia, piątek
ul. Grunwaldzka

11 stycznia, poniedziałek,
ul. Kośnego, nr. parzyste

12 stycznia, wtorek
ul. Kośnego, nr. nieparzyste

13 stycznia, środa
Pl. Teatralny 8-9, 6-7

14 stycznia, czwartek
Pl. Teatralny 4-5, 1-2

15 stycznia, piątek
„Parafianie zamiejscowi”

dowiedz się więcej

Niedziela Świętej Rodziny – 27 grudnia 2020 r.

1.  Dziękujemy…

… za wszelkie ofiary na rzecz funkcjonowania naszej parafii, zarówno te składane do koszyka, jak i te przekazywane na konto – Bóg zapłać!

2.  Msza św. na zakończenie roku…

… wraz z okolicznościowym nabożeństwem, będzie miała miejsce w czwartek o godz. 17.00 (w tym dniu nie będzie Mszy o 18.00).

3.  Nowy Rok…

… Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, która kończy Oktawę Bożego Narodzenia. Porządek Mszy będzie taki jak w niedziele, oprócz Mszy o 20.00

4.  Kolędowanie

Wspólnota Młodzieżowa Magis zaprasza do wspólnego kolędowania, które będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00

5.  Kolęda…

… w formie dostosowanej do obecnej sytuacji rozpocznie się 4 stycznia – w kolejne dni zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic wg planu wywieszonego w gablocie i na stronie parafialnej [poniżej].

Pomimo nietypowej sytuacji, w miarę możliwości będziemy chcieli zachować jak najwięcej elementów związanych z tradycyjną wizytą duszpasterską. Rozpoczynać będziemy Mszą św. o godz. 18.00, a właściwa część kolędowa będzie miała miejsce bezpośrednio po Mszy.

4 stycznia, poniedziałek
ul. Dąbrowskiego,
ul. Poniatowskiego,
ul. Andersa,
ul. Sikorskiego,
ul.Dwernickiego

5 stycznia, wtorek

ul. Nysy Łużyckiej,
ul. Zajączka,
ul. Pułaskiego,
ul. Matejki,
ul.Czaplaka

7 stycznia, czwartek
ul. Oleska

8 stycznia, piątek
ul. Grunwaldzka

11 stycznia, poniedziałek,
ul. Kośnego, nr. parzyste

12 stycznia, wtorek
ul. Kośnego, nr. nieparzyste

13 stycznia, środa
Pl. Teatralny 8-9, 6-7

14 stycznia, czwartek
Pl. Teatralny 4-5, 1-2

15 stycznia, piątek
„Parafianie zamiejscowi”

dowiedz się więcej

IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 r.

1.  Dziękujemy…

… za wszelkie ofiary na rzecz funkcjonowania naszej parafii, zarówno te składane do koszyka, jak i te przekazywane na konto – Bóg zapłać!

2.  Opłatki…  świece Caritas… i Dobrobony…

… można nabywać w dni powszednie w zakrystii, natomiast dziś są dostępne w narożniku, z tyłu kościoła.

3.  Roraty…

… będą miały miejsce do środy (o godz. 18.00).

4.  Spowiedź…

… w tym tygodniu:
zwyczajnie 15 min. przed każdą poranną Mszą św.,
a dodatkowo:
→ poniedziałek:                                       od 15.15                 (do 18.00)
→ wtorek i środa:           od 8.30 (cały dzień)                         (do 18.00)
→ czwartek (Wigilia):    od 8.30              do 13.00

W dni świąteczne – piątek, sobota i niedziela – spowiedzi nie będzie.

5.  Pasterka…

… będzie miała miejsce o godz. 22.00 i 24.00. W trosce o wspólne bezpieczeństwo zapraszamy do roztropnego uczestnictwa.

6.  Boże Narodzenie

Porządek Mszy św. jak w niedzielę, nie będzie jedynie Mszy akademickiej o godz. 20.00 (w Boże Narodzenie i w Święto Św. Szczepana).

7.  Kolęda…

… w formie dostosowanej do obecnej sytuacji rozpocznie się 4 stycznia. W kolejne dni na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic wg planu, który będzie wywieszony w gablocie i na stronie parafialnej.

dowiedz się więcej

III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020 r.

1. Dziękujemy…

… za wszelkie ofiary na rzecz funkcjonowania naszej parafii, zarówno te składane do koszyka, jak i te przekazywane na konto – Bóg zapłać!

2. Opłatki… świece Caritas… i Dobrobony…

… można nabywać w dni powszednie w zakrystii, natomiast w niedziele są dostępne w narożniku, z tyłu kościoła. Przy ich nabywaniu prosimy zachować bezpieczne odległości.

Dobrobony – o różnych nominałach: 5, 10, 20, 50 zł – można ofiarować osobom potrzebującym, co może być konkretną formą naszej (przed)świątecznej pomocy dla nich.

3. Roraty…

… mają miejsce od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

4. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

Przed nami trzeci piątek miesiąca.
Młodzieżowa Wspólnota Magis na Roratch poprowadzi śpiew,
a po Mszy św. czuwanie ze św. Józefem.
Jest to nawiązanie do niedawno ogłoszonego przez papieża Roku św. Józefa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z młodzieżą i ze św. Józefem.

Życzymy dobrego III tygodnia Adwentu!

dowiedz się więcej

II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020 r.

1. Dziękujemy…

… za wszelkie ofiary na rzecz funkcjonowania naszej parafii, zarówno te składane do koszyka, jak i te przekazywane na konto – Bóg zapłać!

2. Opłatki… świece Caritas…

… można nabywać w dni powszednie w zakrystii, natomiast w niedziele są dostępne w narożniku, z tyłu kościoła. Przy ich nabywaniu prosimy zachować bezpieczne odległości.

3. Roraty…

… zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 18.00.
Przychodzimy z lampionami – dzieci, młodzież i dorośli!
Tych, którzy się nie zmieszczą w kościele, lub z innych racji przyjść nie mogą, zapraszamy do współuczestnictwa za pośrednictwem transmisji poprzez stronę parafialną. Tam – na stronie (i tu w kościele przed ołtarzem MB) – znajdziemy także specjalne pakiet dla dzieci i rodzin, które mogą być pomocne w przygotowaniu się do nadchodzących świąt.

4. DA Xaverianum…

… zaprasza studentów i nie tylko, na Adwentowe Rekolekcje Akademickie z o. Marcinem Jeleniem OP (duszpasterz krakowskiej Beczki) pt. „Z nieba wschodzące słońce”, które potrwają od niedzieli do wtorku. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Eucharystii, w niedziele na „Dwudziestce” a w poniedziałek i wtorek o g. 19:00. (rekolekcje dostępne także online poprzez stronę parafialną).

5. Niepokalane Poczęcie NMP…

… uroczystość, przypada w najbliższy wtorek.

6. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

Przed nami drugipiątek miesiąca, po Roratach zapraszamy na czuwanie pt. Z sercem na dłoni, z melodią w tle…

7. Projekt Dobrobon…

… to system wymiany bezgotówkowej. Dobrobony – o różnych nominałach: 5, 10, 20, 50 zł – będzie można nabywać od przyszłej niedzieli, a następnie ofiarować je osobom potrzebującym.

Życzymy dobrego II tygodnia Adwentu!

dowiedz się więcej

I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 r.


1. Dziękujemy…

… za wszelkie ofiary na rzecz funkcjonowania naszej parafii, zarówno te składane do koszyka, jak i te przekazywane na konto – Bóg zapłać!

2.  Święto Św. Franciszka Ksawerego…

towarzysza św. Ignacego z Loyoli, patrona misji, przypada w czwartek.

3.  Piątkowe wieczory (modlitewne)…

Przed nami Pierwszy piątek miesiąca:
Serce Jezusa – Serce Parafii… Serce każdego z nas…
Msza i nabożeństwo o godz. 18.00

Ponadto w tym tygodniu:
→ I sobota, z  nabożeństwem do Serca Maryi po Mszy o godz. 8.00
→ I czwartek, z nabożeństwem do św. Judy o godz. 17.30

4.  Opłatki…  świece Caritas…

… można nabywać w dni powszednie w zakrystii, natomiast w niedziele są dostępne w narożniku, z tyłu kościoła. Przy ich nabywaniu prosimy zachować bezpieczne odległości.

5.  Kolęda…

… w tym roku odbędzie się w innej formie. Będzie to specjalna Msza św., na którą będą zapraszani kolejno mieszkańcy danych ulic. Szczegóły podamy w późniejszym czasie.

6.  Roraty…

… będą miały miejsce wieczorem, od poniedziałku do piątku. Do uczestnictwa zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych.

Zachęcamy ponadto, by na tę Mszę z lampiony przychodziły nie tylko dzieci, ale także i dorośli (co – jak się przekonamy – będzie miało wymiar zarówno symboliczny jak i praktyczny).

7.  Spowiedź…

Przypominamy, że spowiedź (w naszym kościele) rozpoczyna się – z zasady – co najmniej 15 min. przed każdą Mszą św. Dodatkowo spowiadamy w każdy piątek od 15.15 do 18.00.

Zachęcamy, by już od początku grudnia przystępować do tzw, „spowiedzi przedświątecznej”:
→ raz po to, by uniknąć kulminacji tuż przed świętami;
→ dwa, wcześniejsza spowiedź pomoże nam w owocniejszym przeżyciu Adwentu. 

8.  List Bp. Opolskiego

… na początek Adwentu jest opublikowany pod linkiem https://www.youtube.com/channel/UCs1gZIUMWj-Ja6UKuCpQ


dowiedz się więcej