Ogłoszenia duszpasterskie – 25 września 2022 r.

1. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

… przed nami piąty piątek miesiąca, który ma nazwę: Jeden Punkt (świetlisty) – czyli Adoracja NS w ciszy i ciemności. Po Mszy o godz. 18.00

2. O. Wacław…

w środę obchodzi swoje imieniny. W jego intencji będziemy się modlić szczególnie podczas Mszy św. o godz. 18.00

3. Kawiarenka Seniora…

… zaprasza w każdy wtorek, w godz. od 14 do 17.

4. Pierwsza sobota października

→ po Mszy o godz. 8.00 – nabożeństwo do Serca Maryi
→ a o godz. 17.20 – pierwsze nabożeństwo różancowe.

5. Jezuickie Duszpasterstwo Akademickie XAVERIANUM…

… zaprasza studentów, wykładowców oraz pracowników opolskich uczelni na Mszę inaugurującą Nowy Rok Akademicki. Przyszła niedziela, 2 października, godz. 20.00
Tym samym niedzielna Msza o 20, która w lipcu i sierpniu funkcjonowała jako „wakacyjna”, od października powraca jak „akademicka dwudziestka”.

5. Taca remontowa…

… z drugiej niedzieli września wyniosła 7 847,00 Za wszystkie ofiary – bardzo dziękujemy!

7. Pielgrzymka do Ziemi Świętej…

ważny komunikat od o. Jacka:

W wyniku korekty rozkładu zimowego PLL LOT anulowane zostały rejsy bezpośrednie Kraków – Tel Aviv – Kraków. W związku z tym rezerwacja dla naszej grupy została zmieniona na przelot Warszawa – Tel Aviv – Warszawa w terminie 17 – 26.02.2023.
Szczegółowy rozkład godzinowy (aktualny na 19.09.2022 – o ewentualnych zmianach/ korektach będziemy Państwa informować na bieżąco)
Warszawa – Tel Aviv – godz. 22.50 – 03.35
Tel Aviv – Warszawa – godz. 11.35 – 14.35
Cena wyjazdu i program na miejscu nie ulegają zmianie.
O. Jacek uprzejmie prosi o potwierdzenie na adres jacek.drabik@jezuici.pl, ile osób z grupy akceptuje zmianę rozkładu (potwierdzenie do końca września (to ważne w kontekście zwrotu wpłaconej zaliczki)

Życzymy dobrego tygodnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 18 września 2022 r.

1. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

… przed nami czwarty piątek miesiąca – Punkt Ignacjański, czyli modlitwa w duchu ignacjańskim. Po Mszy o godz. 18.00

Od jesieni – jako konkretny owoc niedawno zakończonego Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego (z okazji 500-lecie nawrócenia św. Ignacego) – pojawi się nowa propozycja skierowana przede wszystkim do osób z doświadczeniem rekolekcji ignacjanskich, ale nie tylko. To zaproszenie dla wszystkich, którzy chcą wzrastać w świadomości swoich wewnętrznych poruszeń i na ich podstawie podejmować w życiu właściwe, czyli zgodne z wolą Boża decyzje. Pierwsze informacje nt. powstającej grupy będzie można uzyskać w piątek po Punkcie Ignacjańskim.

2. Kawiarenka parafialna...

… zaprasza w każdą niedzielę po Mszy o godz. 11.00

3. Kawiarenka Seniora…

… również w dobrym stylu wznowiła swoją działalność, i nieustannie szeroko otwiera drzwi w każdy wtorek, w godz. od 14 do 17.

4. Gość Niedzielny…

… jak zwykle, do nabycia w zakrystii.

Życzymy dobrego tygodnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 4 września 2022 r.

1. Msze w niedziele, we wrześniu…

… powraca Msza o godz. 16.00, natomiast zostaje zawieszona „wakacyjna” «20»

2. Msza zbiorowa za zmarłych…

… ma miejsce w pierwszy wtorek m-ca, który właśnie przed nami. Intencje można wrzucać do skarbony lub przynosić do zakrystii.

3. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

… przed nami drugi piątek miesiąca, w którym modlimy się w intencji małżeństw i rodzin. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na czuwanie pt. Z sercem na dłoni, z melodią w tle…

4. Katecheza Dobrego Pasterza…

… adresowana do dzieci od 3 do 10 roku życia, rozpocznie się 1 października. Spotkania będą się odbywać dwa razy w miesiącu.
Więcej informacji, jak i formularz zapisu, na stronie parafialnej (Propozycje/Katecheza Dobrego Pasterza)

5. Pierwsza Komunia Święta…

… można się jeszcze zapisać poprzez formularz znajdujący się na stronie parafialnej (w zakładce Sakramenty).

6. Kawiarenka parafialna…

… w Starej Księgarni, wznawia swoją działalność
w następną niedzielę, 11 września po Mszy św. o godz. 11.00. Poszukujemy osoby chętne do współpracy. Bliższe informacje w zakrystii lub bezpośrednio w kawiarence.

7. Radio Doxa…

… ma nową ramówkę. Na jej prezentację zaprasza na bezpłatny koncert, który będzie miał miejsce w sobotę, 10 września o godz. 19.00 przy kościele św. Karola Boromeusza.

Życzymy błogosławionego tygodnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 28 sierpnia 2022 r.

1. Msza na rozpoczęcie roku szkolnego…

… odbędzie się w czwartek o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i wszystkich członków społeczności szkolnej do wspólnej modlitwy, w której będziemy prosić Ducha Świętego o Jego prowadzenie.

2. Poświęcenie tornistrów…

… i przyborów szkolnych będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00

3. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

… powracają do kształtu sprzed wakacji. Przed nami Pierwszy piątek miesiąca: Serce Jezusa – Serce Parafii… Serce każdego z nas… O godz. 18.00 Msza i nabożeństwo pierwszopiątkowe.

4. W tym tygodniu także:

  • I czwartek, z nabożeństwem do św. Judy o godz. 17.30
  • I sobota, z nabożeństwem do Serca Maryi po Mszy o godz. 8.00

5. Wspólnota młodzieżowa Magis…

… zaprasza na imprezę z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W piątek 2 września, początek o godz.16.00 w ogrodzie jezuickim. Przewidziane są drobne przekąski, napoje, dobra muzyka (nie zabraknie również słynnej belgijki czy kowbojki), do tego planszówki i rozmowy. Przede wszystkim czekamy na młodzież od klasy ósmej do maturalnej, natomiast przyjść może każdy — rodzice, rodzeństwo czy znajomi — wszyscy są mile widziani. Spotkanie zakończy młodzieżowa Msza św. o godz. 19.07

6. Msze w niedziele, we wrześniu…

… powraca Msza o godz. 16.00, natomiast zostaje zawieszona „wakacyjna” «20» (która powróci w październiku jako „akademicka”).

7. Pierwsza Komunia Święta…

… w 2023, można się zapisać poprzez formularz znajdujący się na stronie parafialnej (w zakładce Sakramenty).

8. Bierzmowanie…

… informacje na temat przygotowań znajdują się na stronie parafialnej. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów i tych, którzy chcą do nich dołączyć, w piątek 16 września o godz. 17:15

9. Taca remontowa…

… wyniosła w lipcu 6 568 zł, a w sierpniu 5 554,00 zł. Za te, i wszystkie inne ofiary – bardzo dziękujemy!

Życzymy błogosławionego tygodnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 21 sierpnia 2022 r.

W drodze przez życie, w rytmie roku liturgicznego, towarzyszą nam różni święci – mniej lub bardzie znani – którzy mogą być dla nas przykładem jak osiągać własną świętość. W tym tygodniu mogą nas inspirować: św. Róża z Limy (we wtorek), św. Bartłomiej Apostoła (w środę), św. Monika (w sobotę) i św. Augustyn (w niedzielę). Natomiast, w piątek, możemy zwrócić swe spojrzenie w kierunku Jasnej Góry, kiedy to wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

W drodze ku świętości, życzymy pogodnego tygodnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 14 sierpnia 2022 r.

1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP…

… obchodzimy jutro. Msze Święte wg wakacyjnego porządku niedzielnego (bez 16, ale z 20). Po kadżdj Mszy będzie miało miejsce błogosławieństwo ziół i kwiatów.

2. Uroczystość Świętego Jacka…

… głównego patrona metropolii górnośląskiej, wypada w najbliższą środę.
W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Jacek. Wdzięczni za jego posługę pośród nas otoczmy go modlitwą w jego nowej misji, którą niebawem rozpocznie we Wrocławiu jako proboszcz parafii św. Ignacego Loyoli.

3. Pomarańczowa 3…

… rusza na Jasną Górę (w Opolskej Pieszej Pielgrzymce) już jutro. Zapisy dziś od godz. 18:00 w Xaverianum wraz z nadaniem bagażu ciężkiego. Zapraszamy do pielgrzymowania z jezuicką grupą, potrzebujemy chętnych do podjęcia się służby porządkowej i muzycznej. Szczegóły u o. Jarosława

4. Krucjata Różańcowa…

… zaprasza w środę na marsz pokutny ulicami Opola. Szczegóły na plakacie.

Życzymy pogodnego tygodnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 7 sierpnia 2022 r.

1. Msze niedzielne…

… w lipcu i sierpniu nie ma 16, jest 20

2. Pomarańczowa 3…

… ruszy na Jasną Górę (w Opolskej Pieszej Pielgrzymce) w dniach 15-20 sierpnia. Zapisy 14 sierpnia od godz. 18:00 w Xaverianum wraz z nadaniem bagażu ciężkiego. Zapraszamy do pielgrzymowania z jezuicką grupą, potrzebujemy chętnych do podjęcia się służby porządkowej i muzycznej. Szczegóły u o. Jarosława (przewodnika naszej jezuickiej grupy).

3. Biały Dunajec 2022…

… czyli Adaptacyjny Obóz DA Wrocławia i Opola, zaprasza tegorocznych maturzystów oraz studentów do chaty Xaverianum. Trwają zapisy, szczegóły na stronie www.bialydunajec.org

Życzymy udanej niedzieli, pogodnego tygodnia i wielu inspiracji od świętych wspominanych w tym tygodniu: św. Dominika (w poniedziałek), św. Edyty Stein (we wtorek), św. Wawrzyńca (w środę), i św. Klary (w czwartek) i zapraszamy w przyszłą niedzielę!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 31 lipca 2022 r.

1. Św. Ignacy Loyola…

… dziś obchodzimy jego uroczystość. Każda dzisiejsza Msza św. jest szczególną okazja, by nieco zaczerpnąć z duchowości naszego świętego Patrona.

Są dostępne:

1) Woda św. Ignacego…

… która, jak pokazuje doświadczenie, przynosi wiele błogosławionych owoców, gdy łaczy się ją z ufną modlitwą przez wstawiennictwo św. Ignacego.

2) Obrazki ze św. Ignacym…

… z charakterystycznymi modlitwami: Duszo Chrystusowa (uświęć mnie)… i Zabierz Panie (całą wolność moją)…


Dziś kończy się Jubileuszowy Rok Ignacjański (z okazji 500-lecie nawrócenia św. Ignacego Loyoli)

2. Sierpień…

… jest to miesiąc, w którym Kościół w sposób szczególny wyraża swą troskę o trzeźwość narodu. Zapraszamy aby ofiarować dar dobrowolnej abstynencji w intencji konkretnej osoby, która być może zmaga się z jakimś problemem.
W związku z powyższym, Wspólnota Dorosłych, poprowadzi także Nabożeństwo z modlitwa o wolność oraz o ochronę młodzieży przed zniewoleniami. Odbędzie się ono w czwartek po Mszy św. wieczornej ok. 18:40. Szczegóły na plakatach.

3. W tym tygodniu przypadają:

  • I czwartek, z nabożeństwem do św. Judy o godz. 17.30
  • I piątek, z nabożeństwem do NSPJ po Mszy o godz. 18.00
  • I sobota, z nabożeństwem do Serca Maryi po Mszy o godz. 8.00
    W sobotę wypada także święto Przemienienia Pańskiego.

Życzymy dobrego I tygodnia sierpnia!
przeżytego zgodnie z ignacjańską dewizą
Ad maiorem Dei gloriam (AMDG)
(na większą chwałę Bożą)

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 24 lipca 2022 r.

1. Św. Ignacy Loyola…

(w swej figurze, na nowo) pojawił się obok ołtarza. To znak że w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jego uroczystość. Już od piątku przygotowujemy się do tego święta podczas specjalnej nowenny, która ma miejsce każdego dnia po wieczornej Mszy św., gdzie obok modlitwy inspirują nas także krótkie pouczenia św. Ignacego właśnie nt. modlitwy. Każda Msza św. w następną niedzielę będzie szczególną okazja, by nieco zaczerpnąć z duchowości naszego świętego Patrona.

W tym dniu będą dostępne:

1) Woda św. Ignacego…

… która, jak pokazuje doświadczenie, przynosi wiele błogosławionych owoców, gdy łaczy się ją z ufną modlitwą przez wstawiennictwo św. Ignacego.

2) Obrazki ze św. Ignacym…

… z charakterystycznymi modlitwami: Duszo Chrystusowa (uświęć mnie)… i Zabierz Panie (całą wolność moją)…

Tego dnia, 31 lipca, kończy się Jubileuszowy Rok Ignacjański z okazji 500-lecie nawrócenia św. Ignacego Loyoli.

2. (dziś) II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych…

Został on ustanowiony przez pap. Franciszka i jest obchodzony w IV niedz. lipca (w pobliżu wspomienia św. Anny i Joachima, dziadków Pana Jezusa). Dziś, zatem w sposób szczególny pomyślmy o seniorach, którzy żyją obok nas.

3. (jutro) Wspomnienie Św. Krzysztof…

… w związku z tym, (chwilę) po Mszy św., prosimy zainteresowanych o zebranie się na placu kościelnym, gdzie nastąpi błogosławieństwo kierowców i pojazdów. (Ofiary składane przy poświęceniu

przeznaczone będą na wsparcie misjonarzy z naszej diecezji.)

A oprócz Ignacego i św. Krzysztofa, w tym tyg. patronują nam także:
→ św. Jakub Apostoł (w poniedziałek)
→ św. Anna – główna patronka diecezji opolskiej (we wtorek)
→ św. Marta, Maria i Łazarz – święte rodzeństwo z Betanii (w piątek)

Życzymy dobrego ostatniego tygodnia lipca
(i zapraszamy, by zakończyć go razem ze św. Ignacym Loyolą 🙂 )!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 17 lipca 2022 r.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu…

… przypominamy, ma miejsce w Kaplicy Adoracji w każdy dzień od 7.30 do 17.50, nadto półgodziny po Mszy wieczornej w piątek, tylko ty i On (Pan Jezus), który milczy, ale działa.

2. Wspomnienie Św. Krzysztofa…

… wypada w poniedziałek 25 lipca. W związku z tym, w przyszłą niedziele po Mszach św., będzie miało błogosławieństwo kierowców i pojazdów.

Życzymy udanej niedzieli, pogodnego tygodnia, i wielu inspiracji od świętych wspominanych w tym tygodniu:
– bł. Czesława – patrona diecezji (w środę),
– św. Marii Magdaleny – zwiastunki Zmartwychwstania (w piątek)
– oraz św. Brygidy – patronki Europy (w sobotę).

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 3 lipca 2022 r.

Film o św. Ignacym…

… zrealizowany przez wspólnotę ministrantów i lektorów można obejrzeć teraz także w Internecie (https://youtu.be/mK77AY9DDcw)

1. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

w czasie wakacji w wersji uproszczonej, w każdy piątek, po Mszy wieczornej, zapraszamy na półgodzinną Adorację NS (w ciszy).

2. Nabożeństwo do św. Judy…

… w czawartek o godz. 17.30

3. Msze niedzielne…

… w lipcu i sierpniu nie ma 16, jest 20

4. Pomarańczowa 3…

… ruszy na Jasną Górę (w Opolskej Pieszej Pielgrzymce) w dniach 15-20 sierpnia. Zapisać można się drogą elektroniczną jarek@jesuits.net lub 14 sierpnia od godz. 18:00 w Xaverianum wraz z nadaniem bagażu ciężkiego. Zapraszamy do pielgrzymowania z jezuicką grupą, potrzebujemy chętnych do podjęcia się służby porządkowej i muzycznej. Szczegóły u o. Jarosława (przewodnika naszej jezuickiej grupy).

5. Biały Dunajec 2022…

… czyli Adaptacyjny Obóz DA Wrocławia i Opola, zaprasza tegorocznych maturzystów do chaty Xaverianum. Trwają zapisy, szczegóły na stronie www.bialydunajec.org

6. Nagroda „Żar Serca”…

… do końca października 2022 można zgłaszać kandydatów do tegorocznej edycji nagrody. Zgłoszenia drogą mailową lub osobiście przyjmuje duszpasterz akademicki o. Jarek.

7. Ziemia Święta 2023…

… osoby, które zapisały się na pielgrzymkę prosimy o zapoznanie się z informacjami wiszącymi w gablotach Xaverianum i mailowy kontakt z o. Jackiem.

 trzeba wpłacić należności w następujących terminach: 1) 500 PLN/osoby do 31 sierpnia 2022 (obowiązkowa zaliczka, brak wpłaty skutkuje skreśleniem z listy i zastąpieniem kolejną osobą z listy rezwerwowej!); 2) 1000 PLN/osoby do 15 listopada 2022; 3) 480 USD/osoby do 10 stycznia 2023; 4) 100 USD /osoby 18 lutego 2023 (gotówką po wylądowaniu w Tel Aviv). Wpłat należy dokonywać na konta bankowe biura Ad Astra prowadzone w Alior Bank Polska S.A. w sposób następujący na odpowiednie podane niżej konta: tytułem: Izrael 18-25.02.2023 – wpłata za uczestnika (imię i nazwisko): – wpłaty w PLN na konto numer: 40 2490 0005 0000 4500 7878 3543′    – wpłaty w USD na konto numer:  PL 46 2490 0005 0000 4600 5854 7634           Swift banku: ALBPPLPW. Za zrealizowanie wpłaty w terminie uznaje się datę zaksięgowania środków przez Alior Bank Polska S.A. na rachunku bankowym Organizatora. Proszę wszystkich zapisanych na pielgrzymkę o kontakt mailowy: jacek.drabik@jezuici.pl celem przesyłania bieżących informacji!

Życzymy dobrego tygodnia!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 26 czerwca 2022 r.

1. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa…

Obchody rozpoczęliśmy w piątek, a przedłużeniem tej Uroczystości jest każda Msza św. w tę niedzielę.

Wyrazem naszego świętowania będzie także…

2. … OGRODOWE SPOTKANIE RODZINNE

Rozpocznie się ono o godz. 15.00 i zakończy nabożeństwem czerwcowym na pl. kościelnym o godz. 17.30. Zapewniamy napoje ciepłe, a w ramach budowania wspólnoty prosimy o przynoszenie tego, co sami chcielibyśmy zjeść lub napić się.  Przewidziane są również atrakcje dla dzieci

3. Kawiarenka Seniora…

… zapraszamy we wtorek do ogrodu na ostatnie przedwakacyjne spotkanie, pomiędzy 12 a 16.       

4. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

Przed nami Pierwszy piątek miesiąca: Serce Jezusa – Serce Parafii… Serce każdego z nas… O godz. 18.00 Msza i nabożeństwo do NSPJ

Jednocześnie informujemy, że na okres wakacji Piątkowe wieczory modlitewne (poza pierwszym piątkiem m-ca) przyjmą charakter piątego piątku m-ca, czyli Jeden Punkt Świetlisty: będzie to półgodzinna Adoracja w ciszy po wieczornej Mszy.

W tym tygodniu także:
→ Nabożeństwa czerwcowe o 17.30 (do czwartku)
→ Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30
→ I sobota, z  nabożeństwem do Serca Maryi po Mszy o godz. 8.00

5. Wakacyjny porządek Mszy…

Zgodnie z zapowiedzią, w tym roku na okres lipca i sierpnia, w niedzielę, zawieszamy Mszę o godz. 16.00, a w zamian będzie Msza o 20.00, która na okres lata z „akademickiej” zamieni się na „wakacyjną”.

Życzymy dobrego początku lata!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 19 czerwca 2022 r.

1. Nabożeństwo czerwcowe…

połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30.

(W czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, w nawiązaniu do pięknej tradycji, będzie miało miejsce poświęcenie wianków i ziół.)

2. Wspólnota Dorosłych…

… zaprasza na ostatnie w cyklu spotkanie Szkoły Ewangelizacji. Czwartek, godz.19.00, w Starej Księgarni.

3. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa…

… nasza parafialny odpust, wypada w piątek 24 czerwca. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00, poprzedzona będzie nabożeństwem czerwcowym, a po Mszy odbędzie się procesja. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.
Przedłużeniem tej Uroczystości będzie każda Msza św. w przyszłą niedzielę, tak, by przesłanie Serca Pana Jezusa dotarło do „wszystkich”.

Wyrazem naszego świętowania będzie także…

4. … OGRODOWE SPOTKANIE RODZINNE

Rozpocznie się ono o godz. 15.00 i zakończy nabożeństwem czerwcowym na placu kościelnym o godz. 17.30.

Zapewniamy napoje ciepłe, a w ramach budowania wspólnoty prosimy o przynoszenie tego, co sami chcielibyśmy zjeść lub napić się, i tak, zapewne – jak pierwsi uczniowie – „nikt nie będzie cierpiał niedostatku (…) i każdemu starczy wg potrzeby” (por. Dz 4, 34-35). Przewidziane są również atrakcje dla dzieci.

5. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

… w najbliższy piątek wieczór zamienia się w noc modlitewną… W tę szczególną noc – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa… w tym szczególnym miejscu – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa… w ciszy (pełnej Jego obecności) będzie miała miejsce całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu – ADORACYJNA SZTAFETA. Można przyjść o dowolnej godzinie na dowolnie długą chwilę.

W czasie adoracji będzie można też skorzystać z propozycji medytacji, w ramach Punktu Ignacjańskiego, pt. Hojność Serca Pasterza.

6. O. Jacek Drabik…

… w sierpniu zakończy okres duszpasterskiej posługi w naszej parafii. Przez 3 lata był wikarym, 12 lat ekonomem domu zakonnego i parafii oraz 10 lat duszpasterzem akademickim. W przyszłą niedzielę, na Mszy o godz. 9.30, będzie okazja, by wyrazić mu wdzięczność za lata jego pracy i troski duszpasterskiej.

7. Kawiarenka Seniora…

… zapraszamy we wtorek pomiędzy 12 a 16.

8. Film o świętym Ignacym…

… nakręcony przez naszą Wspólnotę Lektorów i Ministrantów, można zabaczyć jeszcze dziś o godz. 19:30 w auli Ojca Czaplaka w budynku Xaverianum.

9. Taca remontowa…

… z ostatniej niedzieli wyniosła 7 435 zł, 20 $ i 20 € Za tę, i wszystkie inne ofiary – bardzo dziękujemy!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 12 czerwca 2022 r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 

1. Nabożeństwo czerwcowe…

… każdego dnia o godz. 17.30. Również codzienna Koronka o 15.00 zawiera rozważania związane Sercem Pana Jezusa.

2. Uroczystość Bożego Ciała…

… wypada w najbliższy czwartek. Porządek Mszy niedzielny, nie będzie tylko Mszy o godz. 11.00 i 20.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Pójdziemy ulicami: Czaplaka – Zajączka – Dąbrowskiego – Sikorskiego – Nysy Łużyckiej Dwernickiego – Andersa – Zajączka – Czaplaka.
Zapraszamy zwłaszcza dzieci komunijne (ale również starsze i młodsze): → dziewczynki do sypania kwiatów, → chłopców do dzwonienia. Próba sypania odbędzie się w środę po Mszy wieczornej, ok. 18.45

Kwiaty do sypania oraz do dekoracji ołtarzy można przynosić w środę wieczorem lub w czwartek rano.
W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30.

3. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

… przed nami trzeci piątek m-ca, piątek młodzieżowy. Przedwakacyjnie, dziękczynne nabożeństwo za kończący się rok szkolny, po wieczornej Mszy św., poprowadzi młodzieżowa Wspólnota Magis.

4. Film o świętym Ignacym…

Wspólnota Lektorów i Ministrantów zaprasza na filmu pt. „Inigo”. Premierowe pokazy będą miały miejsce 17., 18. i 19. czerwca (piątek, sobota, niedziela) o godz. 19:30 w auli Ojca Czaplaka w budynku Xaverianum. Wstęp za dobrowolną ofiarą, która będzie przeznaczona na funkcjonowanie duszpasterstwa LSO. Będzie można również zakupić pamiątki związane z trwającym jubileuszowym rokiem św. Ignacego.

5. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa…

… nasza parafialny odpust, wypada w piątek 24 czerwca. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00, a po niej – jak w ubr. – całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tę szczególną noc – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa… w tym szczególnym miejscu – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa… przewidziana jest ADORACYJNA SZTAFETA. Każdy może przyjść o dowolnej godzinie na dowolnie długą chwilę, ale można się też zdeklarować na konkretną godzinę, Zapisy już od dziś w zakrystii lub za pomocą formularza na stronie https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd77LC5PRmIW6ird5yrwPTj6WhWp67pS9a8Hn38J6uvpmjLvQ/viewform .

Wyrazem naszego świętowania będzie także 2 dni później, niedzielne OGRODOWE SPOTKANIE RODZINNE, które rozpocznie się o 15.00 i zakończy nabożeństwem czerwcowym na placu kościelnym o godz. 17.30.

Dalsze szczegół powyższych wydarzeń przekażemy w przyszłą niedzielę.

6. Dzwony…

… w naszym kościele w dni powszednie:
w okresie Wielkiego Postu biły o godz. 15.00 jako wezwanie do nawrócenia,
w okresie Wielkanocnym biły o godz. 12.00 jako wyraz radości ze Zmartwychwstania;
natomiast w okresie zwykłym biją każdego dnia o godz. 9.00, bo o tej godz. został zesłany Duch Święty na apostołów w dniu Pięćdziesiątnicy. Ich głos może być dla nas przypomnieniem, że i nas chce prowadzić Duch Święty po naszych „zwykłych” drogach.

7. Kawiarenka Seniora…

… zapraszamy we wtorek pomiędzy 12 a 16.

8. VI Procesja Wdzięczności…

… za dar opieki MB nad naszym miastem, rozpocznie się o godz. 19.00 w kościele „na Górce”.

9. W roku Jubileuszu…

… 50-lecia Diecezji Opolskiej poszczególne dekanaty odbywają pielgrzymki do katedry opolskiej. Dla naszego dekanatu pielgrzymka ta wypada w najbliższą niedzielę (19 czerwca). Msza św. w katedrze rozpocznie się o godz. 14.30 a po niej okazja do świętowania w ogrodzie biskupim.

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 5 czerwca 2022 r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Nabożeństwo czerwcowe…

… codziennie o godz. 17.30

2. Piątkowe Wieczory modlitewne…

… przed nami drugi piątek miesiąca, w którym modlimy się w intencji małżeństw i rodzin. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na czuwanie pt. Z sercem na dłoni, z melodią w tle…

3. Kawiarenka Seniora…

… zapraszamy we wtorek pomiędzy 12 a 16.

4. Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych…

… odbędą się w dniach 10-12 czerwca. Zapisy u o. Jacka (ostatni moment, aby się zapisać).

5. Pomarańczowa 3…

… ruszy na Jasną Górę (w Opolskej Pieszej Pielgrzymce) w dniach 15-20 sierpnia. Szczegóły zostaną podane w terminie późniejszym, ale już od dziś zapraszamy chętnych do podjęcia się służby porządkowej i muzycznej. Szczegóły u o. Jarosława (przewodnika naszej jezuickiej grupy)

6. Biały Dunajec 2022…

… czyli Adaptacyjny Obóz DA Wrocławia i Opola, zaprasza tegorocznych maturzystów do chaty Xaverianum. Rozpoczęły się już zapisy, więcej informacji na stronie www.bialydunajec.org

Przyjdź Duchu Święty!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 29 maja 2022 r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Piątkowe Wieczory modlitewne…

… przed nami Pierwszy piątek miesiąca: Serce Jezusa – Serce Parafii… Serce każdego z nas… O godz. 18.00 Msza i nabożeństwo pierwszopiątkowe, którego przedłużeniem będzie ostatnie spotkanie z cyklu: W drodze ze Zmartwychwstałym… To nabożeństwo będzie pewnego rodzaju syntezą dotychczasowych spotkań, które miały miejsce w 6 kolejnych piątków po Wielkanocy.

2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego…

… rozpocznie uroczysta Msza wigilii w sobotę o godz. 18.00. Oprawę muzyczną obejmie wspólnota młodzieżowa Magis, która też, po Mszy zaprasza na specjalny koncert uwielbienia.

W dlaszej części wieczoru, od godz. 22.00, czuwanie poprowadzi także DA Xaverianum. Jego zwieńczeniem będzie Msza o północy.

3. (inne) nabożeństwa w tym tygodniu:

1) Nabożeństwo majowe z litanią loretańska, do wtorku, o godz. 17.30

2) Nabożeństwo czerwcowe z litanią do NSPJ, od środy, o godz. 17.30 (w środę połączone z Nowenną do MB Niestającej Pomocy)

3) I czwartek, z nabożeństwem do św. Judy o godz. 17.30

4) I sobota, z nabożeństwem do Serca Maryi po Mszy o godz. 8.00

4. Kawiarenka Seniora…

… zapraszamy we wtorek pomiędzy 12 a 16.

5. Pielgrzymka do Ziemia Święta…

… można się zapisywać u o. Jacka na listę rezerwową (najlepiej drogą elektroniczną na adres: jdrabik@jezuici.pl).

Przyjdź Duchu Święty!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 22 maja 2022 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Nabożeństwo majowe…

… codziennie o godz. 17.30

2. Biały Tydzień…

… dla 22 dzieci, które dziś przystąpiły do I Komunii Świętej, będzie miał miejsce w tym tygodniu na Mszach o godz. 18.00

3. Rocznica I Komunii Świętej…

… będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę, 29 maja, na Mszy o 11.00

4. W drodze ze Zmartwychwstałym…

… przed nami czwarty piątek miesiąca – Punkt Ignacjański, a w nim Spotkanie Zmartwychwstałego z…dziećmi… Ignacjańska wdzięczność, to będzie główny motyw tego nabożeństwa: wdzięczność dzieci za dar I Komunii Świętej, ale i nauka dla nas wszystkich jak zauważać to, czym jesteśmy obdarowani.

5. Wieczór uwielbienia…

… odbędzie się w sobotę, bezpośrednio po Mszy wieczornej. W wigilię Wniebowstąpienia będziemy uwielbiać Pana, który wstępuje do nieba, by zesłać nam Ducha Pocieszyciela.

6. Wspólnota Dorosłych:

… a z nią związane 2 rzeczy, które będą miały miejsce w czwartek.

1) Modlitwę o wolność…

… dla zniewolonych, o ochronę przed zniewoleniami dla młodzieży oraz o pokój na świecie o godz. 19:00

2) Szkoła Ewangelizacji…

… drugie spotkanie z cyklu bezpośrednio po Modlitwie o wolność w Starej Księgarni. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej formacjadoroslych.pl

7. Kawiarenka Seniora…

… zapraszamy we wtorek pomiędzy 12 a 16.

8. Wakacyjny porządek Mszy…

Planujemy w tym roku na okres lipca i sierpnia zawiesić Mszę o godz. 16.00, a w zamian kontynuować Mszę o 20.00, która na okres lata z „akademickiej” zamieni się na „wakacyjną”.

9. Pielgrzymka do Ziemia Święta…

Śladami Pana Jezusa – zaprasza o. Jacek. Termin 18-25 lutego 2023.W programie: Ein Karem, Betlejem, Cezarea Nadmorska, Kana, Nazaret, Tyberiada, Góra Tabor, Jerozolima, Jerycho, Morze Martwe, Jaffa. Koszt: 1550 PLN + 580 USD. Cena zawiera: przejazd autokarem na trasie Opole-Kraków-Opole, przelot na trasie Kraków-Tel Aviv-Kraków, 7 noclegów (pokoje 2-os.), wyżywienie (śniadanie/obiadokolacja), przejazdy autokarem na miejscu, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługę pilota i lokalnego przewodnika, zestawy słuchawkowe tour guide, składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy i Gwarancyjny, ubezpieczenie KL i NNW (zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych i Covid19), napiwki dla lokalnej obsługi i innych świadczeń związanych z realizacją programu pielgrzymki. Zapisy do wyczerpania wolnych miejsc lub do 28 sierpnia 2022.

Chrystus Zmartwychwstał!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 15 maja 2022 r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. O. Jarosław Studziński…

… dołączył wczoraj do naszej jezuickiej wspólnoty – serdecznie go witamy. O. Jarosław będzie pełnił obowiązki duszpasterza akademickiego.

2. Nabożeństwo majowe…

… codziennie o godz. 17.30

3. Kawiarenka Seniora…

… zapraszamy we wtorek pomiędzy 12 a 16.

4. Krucjata Różańcowa…

… zaprasza w środę na marsz pokutny ulicami Opola. Szczegóły na plakacie.

5. W drodze ze Zmartwychwstałym…

… przed nami trzeci piątek miesiąca, piątek młodzieżowy, a w nim wspólnota Magis poprowadzi Spotkanie Zmartwychwstałego z uczniami z Emaus. Piątek, po Mszy, ok. 18.40

6. Pierwsza Komunia…

… będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.00 Przystąpi do niej 22 dzieci.

7. Taca remontowa…

… z ostatniej niedzieli wyniosła 8 390 zł, w tym 19,40 € Za tę, i wszystkie inne ofiary – bardzo dziękujemy!

8. Program Powrót i odnowa

… to pomoc dla kobiet zmagających się z konsekwencjami przerwania ciąży. Program składa się z 9 cotygodniowych spotkań w małej grupie. Jest okazją, by w atmosferze bezpieczeństwa i współczucia przyjąć uzdrowienie i odnowę.
Może znamy osoby cierpiące z tego powodu – weźmy dla nich wizytówki i ulotki dostępne z tyłu kościoła i dyskretnie zaprośmy na kurs. Więcej informacji o kursie Powrót i odnowa na stronie powrotiodnowa.org

Chrystus Zmartwychwstał!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 8 maja 2022 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Nabożeństwo majowe…

… codziennie o godz. 17.30

2. Bierzmowanie…

… odbędzie się we wtorek 10 maja o godz. 18.30. Do sakramentu bierzmowania przystąpi 57 osób z naszej parafii, a także młodzież z parafii św. Karola Boromeusza. Nie będzie zatem Mszy św. o godz. 18.00, ale nabożeństwo majowe odbędzie się normalnie o godz. 17.30

3. W drodze ze Zmartwychwstałym…

… przed nami drugi piątek miesiąca, zabarwiony duchowością małżeńską/rodzinną. Stąd modlitwę poprowadzą małżeństwa ze wspólnoty „Notre-Dame”. Zaprezentują nam Spotkanie Zmartwychwstałego z Piotrem i Janem. Piątek, po Mszy, ok. 18.40

4. Kawiarenka Seniora…

… zapraszamy we wtorek pomiędzy 12 a 16.

5. Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych…

… odbędą się w dniach 10-12 czerwca. Zapisy u o. Jacka (ilość miejsc ograniczona).

6. Pomoc dla Ukrainy 

Ostatni uchodźcy opuścili nasz Ośrodek 28 kwietnia. W sumie gościliśmy 8 osób, które przebywały u nas od 23 marca. Różni ofiarodawcy przekazali nam w sumie 3 150zł na wyżywienie. Koszty poniesione z tego tytułu wyniosły 4 217,59zł. W tych kosztach nie są ujęte pojedyncze zakupy ofiarowane przez kilka osób, obiady dostarczane przez p. Andrzeja w ostatnich tygodniach pobytu uchodźców oraz media (ogrzewanie, energia elektryczna oraz woda). Na środki medyczne nasi studenci przed Świętami zebrali 789,50zł oraz 20 euro. Środki zostaną przekazane na konto jednej z fundacji zajmującej się pomocą dla Ukrainy. Dziękujemy za Waszą hojność i zaangażowanie w pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Chrystus Zmartwychwstał!

dowiedz się więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – 1 maja 2022 r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Nabożeństwo majowe…

… od dziś, codziennie o godz. 17.30

2. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny…

… Królowej Polski, głównej Patronki Polski, wypada we wtorek. Msze wg porządku dnia powszedniego.
Dodatkowa Msza, w intencji Ojczyzny, będzie miała miejsce o godz. 12.00. Po Mszy śpiew pieśni patriotycznych w kawiarence parafialnej, zapraszamy wszystkich a zwłaszcza seniorów.

3. Msza zbiorowa za zmarłych…

… przypominamy, ma miejsce w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18.00. Kartki w wypominkami można składać w zakrystii lub do skarbony na filarze.

4. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

Przed nami Pierwszy piątek miesiąca: Serce Jezusa – Serce Parafii… Serce każdego z nas… O godz. 18.00 Msza i nabożeństwo pierwszopiątkowe, połączone ze Spotkaniem Zmartwychwstałego z umiłowanym uczniem… Czuwanie to poprowadzą ministranci.

Szczególnie są zaproszeni kandydaci do bierzmowania, gdyż to nabożeństwo rozpocznie…

5. … Weekend z Duchem Świętym...

… … przed bierzmowaniem, które będzie miało miejsce 10 maja. To propozycja trzydniowych rekolekcji, które po (1) piątkowym wieczorze, będą mieć swą kontynuację (2) w sobotę o godz. 18.00 – po Mszy św. modlitwę uwielbienia poprowadzi wspólnota Magis. (3) Zakończeniem tych rekolekcji będzie niedzielna Msza o godz. 12.30. Zapraszamy nie tylko bierzmowanych i ich rodziców, ale wszystkich.

Ponadto w tym tygodniu:

  • I czwartek, z nabożeństwem do św. Judy o godz. 17.30
  • I sobota, z nabożeństwem do Serca Maryi po Mszy o godz. 8.00

Chrystus Zmartwychwstał!

dowiedz się więcej