Piątkowe Wieczory Modlitewne (PWM) to cykl, który został zainaugurowany jesienią 2020 r. Stwarza on w każdy piątek wieczorem, po Mszy św., przestrzeń do modlitewnego zatrzymania. Każdy (kolejny) piątek miesiąca jest nieco w innym klimacie. Całemu cyklowi przyświeca idea formacji modlitewnej mająca na celu dotarcie do różnych osób.
Cykl ma swoje szczególne zabarwienia w zależności od okresu roku, i tak:
w Wielkim Poście przestrzeń PWM wypełnia Droga krzyżowa (przybierająca nieraz nieoczywiste formy),
w okresie wielkanocnym cykl W drodze ze Zmartwychwstałym 2022
W drodze ze Zmartwychwstałym 20223 a w okresie wakacyjnym wszystkie wieczory (poza 1pt) stają się „piątym piątkiem” (o czym jeszcze poniżej).

1. Pierwszy piątek – Serce Jezusa

Pierwszy w jakimś sensie, nie tylko dosłownym, jest PIERWSZY, bo w nim szczególnie patrzymy na Serce Pana Jezusa, czując/przypominając sobie, że to Serce parafii (parafia pw. NSPJ), ale i zarazem Serce Jezusa to Serce każdego z nas… Stąd stałe hasło: Serce Jezusa – Serce Parafii… Serce każdego z nas…

To też z 1 piątku zrodziła się idea innych piątków, które w zasadzie też są patrzeniem na Serce Jezusa, tylko jakby pod innym kątem lub oczami innych ludzi.

Relacje z niektórych 1pt.

2. Drugi piątek – małżeński

… tu patrzymy na Serce Jezusa oczami mężów i żon, a zarazem to w odbiciu Serce Jezusa mąż może patrzeć na żonę, a żona na męża…
Zatem, co m-c, przed 2 pt. pojawia się ogłoszenie:
przed nami drugi piątek miesiąca, w którym modlimy się w intencji małżeństw i rodzin. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na czuwanie pt. Z sercem na dłoni, z melodią w tle…

Relacje z niektórych 2pt.

3. Trzeci piątek – młodzieżowy

… tu patrzymy na Serce Jezusa oczami młodzieży, a szczególnie tej ze Wspólnoty Magis lub z Liturgicznej Służby OłtarzaTo nabożeństwa m. in. dla młodych przygotowujących się do bierzmowania, ale i ogólnie dla wszystkich młodych, którzy jak bogaty młodzieniec ze Ewangelii poszukują drogi, którą by warto pójść. Młodych duch sprawia, że i starsi chętnie uczestniczą w tych trzecich piątkach.

Relacje z niektórych 3pt.

4. Czwarty piątek – Punkt Ignacjański

… tu patrzymy na Serce Jezusa oczami św. Ignacego, czerpiąc z bogatego skarbca, który pozostawił nam św. Ignacy. Uczymy się przede wszystkim wrażliwości na poruszenia serca poprzez propozycje różnych form medytacji i kontemplacji. 
Natomiast tych, którzy poczują się jeszcze bardziej pociągnięci tą duchowością zapraszamy na Grupę ignacjańską.
Dzielimy się duchowością ignacjańską jako sprawdzoną metodą zbliżania człowieka do Boga, a nadto „zobowiązuje” nas do tego fakt, iż parafię prowadzą jezuici.

Relacje z wszystkich 4pt.

5. Piąty piątek – Jeden Punkt Świetlisty

… tu patrzymy na Serce Jezusa „tylko” swoimi oczami…
Zatem, średnio 1x na kwartał, przed 5 pt. pojawia się ogłoszenie:… przed nami piąty piątek miesiąca, który ma nazwę: Jeden Punkt (świetlisty) – czyli Adoracja NS w ciszy i ciemności. To dobra okazja na zatrzymanie się w Bożej obecności…
Nadto, „w ramach sprawiedliwości”, by 5pt nadrabia swą małą częstotliwość w ciągu roku poprzez fakt, że wypełnia sobą całą (poza 1pt) przestrzeń wakacyjnych PWM.

Relacje z niektórych 5pt.