Parafia Rzymskokatolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opolu

  • Strona główna
  • Aktualności
    • Z życia parafii
    • Piątkowe wieczory
      • 1pt – Serce Jezusa
      • 2pt – rodzinny
      • 3pt – młodzieżowy
      • 4pt – Punkt Ignacjański
      • 5pt – Jeden Punkt
    • Msza rodzinna
    • Ogłoszenia parafialne
    • Intencje mszalne
    • Celebransi/Spowiednicy
  • Parafia
    • Porządek nabożeństw
    • Kancelaria
    • Jezuici pracujący w parafii
    • Historia parafii
    • Kościół – Architektura
    • Zdjęcia kościoła
  • Sakramenty
    • ZBIORCZO
    • Chrzest
    • Bierzmowanie
    • I Komunia
  • Propozycje
      • Msza rodzinna
      • Grupa Ignacjańska
      • Grupa «456»
      • Katecheza Dobrego Pasterza
      • Schola rodzinna
      • Schola liturgiczna
      • Liturgiczna Służba Ołtarza
      • Magis – Duszpasterstwo Młodzieżowe
      • Ekipy Notre Dame
      • Do Jezusa przez Maryję
      • Kawiarenka dla seniorów
      • Formacja dorosłych
      • Caritas
  • Transmisja
    • Transmisja z kościoła
    • Kaplica adoracji
  • Kontakt
    • Kontakt
    • Konto
Strona główna
/
2021
/
maj
/
ogłoszenia parafialne
/
Ogłoszenia duszpasterskie – 30 maja 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 30 maja 2021 r.

29/05/2021

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Nabożeństwo czerwcowe…

… rozpoczynamy we wtorek 1 czerwca, codziennie o godz. 17.30

2. Sypanie kwiatów…

… na procesji Bożego Ciała będzie poprzedzone próbą, która odbędzie się w środę, po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą w tym i ubiegłym roku – dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia.

3. Uroczystość Bożego Ciała…

… wypada w najbliższy czwartek. Porządek Mszy niedzielny, nie będzie tylko Mszy o godz. 11.00 i 20.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Pójdziemy ulicami: Czaplaka – Grunwaldzką – Katowicką – Kośnego – Matejki – Czaplaka.
Podczas procesji jesteśmy proszeni o zachowanie bezpiecznego odstępu, a dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa, przy wątpliwościach co do możliwości zachowania odpowiedniego dystansu, będziemy prosić także o użycie maseczek.

W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30.

4. Piątkowe wieczory (modlitewne)…

Przed nami Pierwszy piątek miesiąca:
Serce Jezusa – Serce Parafii… Serce każdego z nas…
O godz. 18.00 Msza i nabożeństwo do NSPJ. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie zaproszone są dzieci, które chcą rozpocząć przygodę z pierwszymi piątkami…

5. Pierwsza sobota…

… po Mszy o godz. 8.00 – nabożeństwo do Serca Maryi

6. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa…

… nasza parafialny odpust, wypada w piątek 11 czerwca. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00, a po niej odbędzie się całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tę szczególną noc – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa… w tym szczególnym miejscu – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa… przewidziana jest adoracyjna sztafeta. W tej propozycji nie chodzi bynajmniej o „sportowy” wyczyn, ale o zaakcentowanie wymiaru modlitewnego, który może być zarazem wspólnototwórczy.
Wspólnototwórczy może być również mini-festyn, czyli spotkanie przewidziane w ogrodzie, „przy ciastku” bezpośrednio po Mszy odpustowej.
Bliższe szczegół obu wydarzeń zostaną przekazane w przyszłą niedzielę.

Życzymy dobrego pierwszego tygodnia czerwca!

Intencje mszalne 31 V – 6 VI
Intencje mszalne 7-13 VI
  • Strona główna
  • Z życia parafii
  • Intencje mszalne
  • Ogłoszenia parafialne
  • Porządek nabożeństw
  • Kancelaria

Linki

  • jezuici.pl
  • deon.pl
  • Diecezja Opolska
  • Xaverianum
Parafia Rzymskokatolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opolu © 2017 | Polityka prywatności | Wykonanie: linknet.pl
Wykorzystujemy ciasteczka - zapoznaj się z polityką prywatności.