Św. Andrzej Bobola… [zwiastun]

Św. Andrzej Bobola, jezuita, męczennik, patron Polski. Był gorliwym kaznodzieją i spowiednikiem, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary. Figura a także jego relikwie znajdują się w nawie głównej po prawej stronie na 3 filarze. W czwartek 16 maja przypada jego święto. Przez jego wstawiennictwo będziemy zanosić modlitwy m.in. w int. Ojczyzny, zwłaszcza na Mszy o godz. 18.00

Majowe Apele czwartkowe

Majówkowy Apel, pod kapliczką na placu kościelnym, w blasku świec… Idea zrodziła się końcem kwietnia a już w czwartek, 2 maja, spotkaliśmy się pierwszy raz… Saksofon w doniosły sposób zapodał melodię apelu, a do tego dołączyły nasze głosy… następnie odśpiewaliśmy litanię loretańską a także inne pieśni, i… umówiliśmy się na kolejne czwartki, 9 maja… 16 maja (razem ze św. Andrzejem Bobolą), 23 maja („w tle” Piastonaliów)  – za każdym razem oczywiście o godz. 21.00

Msza św. z Szarbelem [9.05 zwiastun]

Św. Szarbel to wyjątkowy święty, wzór modlitwy, a także, wspomożyciel, dzięki któremu ludzie odzyskują zdrowie duszy i ciała. W czwartek o godz. 18.00 będzie miała miejsce Msza św. przez wstawiennictwo tego niezwykłego świętego, a po niej specjalna koronka. W czasie modlitwy będzie nam towarzyszyła ikona św. Szarbela.

Majówkowa wyprawa

1 maja, skoro świt, wybraliśmy się na niezapomnianą wyprawę w serce Czeskich Gór Stołowych. Nasza trasa liczył liczyła teoretycznie 13 km. Mogliśmy spędzić dzień w otoczeniu zjawiskowych krajobrazów i niebanalnej przyrody. Na zdjęciu, prawie cała nasza gromadka, tuż po starcie.

3 maja, w int. Ojczyzny [zwiastun]

Zgodnie z kilkuletnią tradycją, tak jak 11 listopada modlimy się w int. Ojczyzny na Mszy o godz. 11.11, tak 3 maja, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny spotykamy się w samo południe – o godz. 12.00 – by polecić naszej Królowej sprawy naszej Ojczyzny.

Msza św. z Szarbelem [zwiastun]

Św. Szarbel był za życia niewiele znany. Obecnie na całym świecie jest otaczany coraz większym kultem, gdyż dzięki Jego wstawiennictwu ludzie odzyskują zdrowie duszy i ciała.
W najbliższy czwartek, 18 kwietnia o godz. 18.00 będzie miała miejsce Msza św. przez wstawiennictwo tego niezwykłego świętego, a po niej specjalna koronka. W czasie modlitwy będzie nam towarzyszyła ikona św. Szarbela.

Z kroniki parafialnej – rozbiórka tylnej ściany kościoła

1 9 kwietnia 1978 r. zaczęto rozbierać tylną ścianę, która dzieli starą i nową część kościoła.

Na nowym chórze montuje się organy.

To jak wyglądała ta ściana możemy zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Godzina Miłosierdzia w Niedzielę Miłosierdzia

W Niedzielę Miłosierdzia o godz. 15.00 miało miejsce nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Oprócz śpiewanej Koronki towarzyszyły nam m.in. fragmenty z Dzienniczka s. Faustyny, a całość zakończyło indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem w Kaplicy Największej Miłości. Obecni mogli poczuć jak Jezus rozciąga nad nimi swoje miłosierdzie i chce napełnić ich serca swoim pokojem.

Było to pewne zwieńczenie inicjatywy – Apostolstwo Bożego Miłosierdzia –  która powstała wz. z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Na okres od Środy Popielcowej aż po Niedzielę Miłosierdzia Bożego zaprosiliśmy chętnych do jej współprowadzenia. I tak pojawiły się osoby, które podjęły to wezwanie, za co im serdecznie dziękujemy.