Zapis(ki) z/do serca…
… propozycja na Wielki Post, ale nie tylko… Kształtuje nas Słowo, „które pochodzi z ust Bożych„, jak mówi Pan Jezus w I niedzielę WP, ale nie bez znaczenia są nasze słowa odpowiedzi, słowa, które, czasami niezapisane, mogą ulecieć… Oto propozycja, która może stwarzać miejsce, by zapisać owe słowa, które mogą porządkować i zmieniać nasze życie…
Młodsi z naszej parafii (miejscowi i zamiejscowi) mają szansę zdobyć Bombanot-a z sercem (które w przyszłości ma szansę stać się logo parafii NSPJ). W nim dzieci mogą pisać/rysować przeróżne rzeczy.
A dlaczego by nie powołać do życia Bombanot-a w wersji dla dorosłych? Również z tym samym sercem (bo przecież u nas JEDNO SERCE bije dla małych i dużych).
Klikając ten link możesz zabrać głos, dokonać wyboru nazwy, a może dopowiedzieć i innych słów kilka.
(Wersja na obrazku prototypowa)
Droga krzyżowa… droga trudnych słów
piątek, 24 lutego, 18.40 – Droga krzyżowa – Drogą trudnych słów
Przed nami czwarty piątek miesiąca – Punkt Ignacjański, po Mszy ok. 18.40. Miesiąc temu wsłuchiwaliśmy się w siebie, w to, jak Pan Jezus chce nas przemieniać dokonując swoistej Trans-formacji naszego życia.
Kolejnym krokiem jest Trans-krypcja (drugi Punkt tegorocznego trójpunktu). Zaproponowana forma modlitwy będzie zachęcać, byśmy wraz z Panem Jezusem wsłuchiwali się w innych i w ten sposób poszli Drogą trudnych słów. Będzie to pewne nawiązanie do drogi krzyżowej z ubr., której tytuł brzmiał: Droga prostych słów…
Zapraszamy także [jak to miało miejsce w ubr.] na Drogę krzyżową, która będzie miała miejsce o godz. 15.00, w Godzinie Miłosierdzia. Pan Jezus powiedział do św. S. Faustyny: Ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu moim (…) Staraj się w tej godzinie odprawiać drogę krzyżową (Dz.1572)
Środa Popielcowa…
Msze św. rano o godz. 7.00, 8.00, 9.00, i wieczorem o godz. 16.00, 17.00, 18.00 i 20.00.
W tym dniu nie będzie spowiedzi:
raz, by skupić się na bogactwie Słowa i wymownym znaku popiołu,
dwa, konieczność „zagęszczenia” Mszy nie służy spokojnej spowiedzi.
Zapraszamy zatem, by posypanie głów popiołem było już efektem wcześniejszej spowiedzi, lub czytelnym przygotowaniem do niej po Popielcu.
rodzinny BOMBA-BAL
… czyli rodzinny bal przebierańców. Zapraszamy w sobotę 4 lutego, w godz. od 17 do 21 do Xaverianum. Wpisowe 20 zł od rodziny. Mile widziane ulubione przekąski i napoje. Nie potrzeba wcześniejszych zapisów, a liczba miejsc nie jest ograniczona – wystarczy przebrać się i przyjść 🙂
Wspólnota rodzin organizująca Bombabal już wcześniej zorganizowała Ognisko z Kostką, Ognisko w barwach jesieni i Nocówkę w Xaverianum.
Promienie NSPJ i Misterium BN wg LSO
Kolędę dla zamiejscowych tradycyjnie rozpoczęli ministranci wyśpiewując starannie przygotowane kolędy.
Potem była modlitwa kolędowa z prośbą o błogosławieństwo dla naszych domów, ulic i okolic – o błogosławieństwo dla nas samych, bliskich, jak i naszych sąsiadów.
W „rozmowie duszpasterskiej” – przy pomocy specjalnie przygotowanej mapy – wyjaśniliśmy sobie sens tegoż spotkania dla „zamiejscowych”. W kolędzie „zwyczajnej” objęliśmy tych, którzy się mieszczą w białym kółeczku NSPJ, natomiast w kolędzie dla zamiejscowych, chcieliśmy się spotkać z tymi wszystkimi dokąd – jak widać na mapie – docierają nasze promienie.
Były także obrazki kolędowe, przywołujące Roraty z witrażami, które z 1 strony miały nas zachęcać, by „zadzierać” głowy w kierunku nieba, a z 2 strony sprowadzać na ziemię Serce Pana Jezusa, tak by ono było widoczne na naszych twarzach i w działaniach.
A po części kolędowej, powrócili ministranci i rozpoczęło się przepiękne Misterium Bożego Narodzenia oparte o teksty biblijne i hymny św. Efrema Syryjczyka. A wyglądało to TAK
Kolęda dla zamiejscowych
Zgodnie ze zwyczajem 2 ostatnich lat, dla wszystkich „zamiejscowych”, proponujemy spotkanie kolędowe w kościele.
Będzie ono miał miejsce w czwartek 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, a po będzie wspólna modlitwa kolędowa, obrazki kolędowe oraz Misterium Bożego Narodzenia przygotowane przez ministrantów.
W kolędzie „zwyczajnej” objęliśmy tych, którzy się mieszczą w białym kółeczku NSPJ, natomiast w kolędzie dla zamiejscowych, chcemy się spotkać z tymi wszystkimi dokąd – jak widać na mapie – docierają nasze promienie.