Zapis(ki) z/do serca…

propozycja na Wielki Post, ale nie tylko… Kształtuje nas Słowo, „które pochodzi z ust Bożych„, jak mówi Pan Jezus w I niedzielę WP, ale nie bez znaczenia są nasze słowa odpowiedzi, słowa, które, czasami niezapisane, mogą ulecieć… Oto propozycja, która może stwarzać miejsce, by zapisać owe słowa, które mogą porządkować i zmieniać nasze życie

Młodsi z naszej parafii (miejscowi i zamiejscowi) mają szansę zdobyć Bombanot-a z sercem (które w przyszłości ma szansę stać się logo parafii NSPJ). W nim dzieci mogą pisać/rysować przeróżne rzeczy.

A dlaczego by nie powołać do życia Bombanot-a w wersji dla dorosłych? Również z tym samym sercem (bo przecież u nas JEDNO SERCE bije dla małych i dużych).

Klikając ten link możesz zabrać głos, dokonać wyboru nazwy, a może dopowiedzieć i innych słów kilka.
(Wersja na obrazku prototypowa)

Droga krzyżowa… droga trudnych słów

piątek, 24 lutego, 18.40Droga krzyżowa – Drogą trudnych słów
Przed nami czwarty piątek miesiąca – Punkt Ignacjański, po Mszy ok. 18.40. Miesiąc temu wsłuchiwaliśmy się w siebie, w to, jak Pan Jezus chce nas przemieniać dokonując swoistej Trans-formacji naszego życia.
Kolejnym krokiem jest Trans-krypcja (drugi Punkt tegorocznego trójpunktu). Zaproponowana forma modlitwy będzie zachęcać, byśmy wraz z Panem Jezusem wsłuchiwali się w innych i w ten sposób poszli Drogą trudnych słów. Będzie to pewne nawiązanie do drogi krzyżowej z ubr., której tytuł brzmiał: Droga prostych słów

Zapraszamy także [jak to miało miejsce w ubr.] na Drogę krzyżową, która będzie miała miejsce o godz. 15.00, w Godzinie Miłosierdzia.  Pan Jezus powiedział do św. S. Faustyny: Ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu moim (…) Staraj się w tej godzinie odprawiać drogę krzyżową (Dz.1572)

 

Środa Popielcowa…

Msze św. rano o godz. 7.00, 8.00, 9.00, i wieczorem o godz. 16.00, 17.00, 18.00 i 20.00.

W tym dniu nie będzie spowiedzi:
raz, by skupić się na bogactwie Słowa i wymownym znaku popiołu,
dwa, konieczność „zagęszczenia” Mszy nie służy spokojnej spowiedzi.

Zapraszamy zatem, by posypanie głów popiołem było już efektem wcześniejszej spowiedzi, lub czytelnym przygotowaniem do niej po Popielcu.

Bomba-bal…

Bombabal… Nie wszystko, ale część atmosfery mogą oddać poniższe zdjęcia 🙂

rodzinny BOMBA-BAL

… czyli rodzinny bal przebierańców. Zapraszamy w sobotę 4 lutego, w godz. od 17 do 21 do Xaverianum. Wpisowe 20 zł od rodziny. Mile widziane ulubione przekąski i napoje. Nie potrzeba wcześniejszych zapisów, a liczba miejsc nie jest ograniczona – wystarczy przebrać się i przyjść 🙂
Wspólnota rodzin organizująca Bombabal już wcześniej zorganizowała Ognisko z Kostką, Ognisko w barwach jesieni i Nocówkę w Xaverianum.

Promienie NSPJ i Misterium BN wg LSO

Kolędę dla zamiejscowych tradycyjnie rozpoczęli ministranci wyśpiewując starannie przygotowane kolędy.
Potem była modlitwa kolędowa z prośbą o błogosławieństwo dla naszych domów, ulic i okolic – o błogosławieństwo dla nas samych, bliskich, jak i naszych sąsiadów.
W „rozmowie duszpasterskiej” – przy pomocy specjalnie przygotowanej mapy – wyjaśniliśmy sobie sens tegoż spotkania dla „zamiejscowych”. W kolędzie „zwyczajnej” objęliśmy tych, którzy się mieszczą w białym kółeczku NSPJ, natomiast w kolędzie dla zamiejscowych, chcieliśmy się spotkać z tymi wszystkimi dokąd – jak widać na mapie – docierają nasze promienie.
Były także obrazki kolędowe, przywołujące Roraty z witrażami, które z 1 strony miały nas zachęcać, by „zadzierać” głowy w kierunku nieba, a z 2 strony sprowadzać na ziemię Serce Pana Jezusa, tak by ono było widoczne na naszych twarzach i w działaniach.

A po części kolędowej, powrócili ministranci i rozpoczęło się przepiękne Misterium Bożego Narodzenia oparte o teksty biblijne i hymny św. Efrema Syryjczyka. A wyglądało to TAK

Kolęda dla zamiejscowych

Zgodnie ze zwyczajem 2 ostatnich lat, dla wszystkich „zamiejscowych”, proponujemy spotkanie kolędowe w kościele.
Będzie ono miał miejsce w czwartek 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, a po będzie wspólna modlitwa kolędowa, obrazki kolędowe oraz Misterium Bożego Narodzenia przygotowane przez ministrantów.

W kolędzie „zwyczajnej” objęliśmy tych, którzy się mieszczą w białym kółeczku NSPJ, natomiast w kolędzie dla zamiejscowych, chcemy się spotkać z tymi wszystkimi dokąd – jak widać na mapie – docierają nasze promienie.

Koncert Kolędowy: „Mario, czy już wiesz”

 Mario, czy już wiesz? 
We wspólnym kolędowaniu przewodzili nam muzyczne grupy parafialne:
– schola liturgiczna Jezus i Ci
– schola rodzinna TworzyMy
– grupa muzyczna Magis
– muzyczna grupa uwielbienia
Słuchaliśmy i śpiewali, by zatrzymać na dłużej owoc Świąt Bożego Narodzenia.