I NIEDZIELA ADWENTU
1. Roraty pt. «Z królewskiego rodu»…
… będą miały miejsce od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Nadto, w sobotę o godz. 8.00, i po nich będzie śniadanie. Do uczestnictwa zapraszamy zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Zachęcamy, by przynosić ze sobą lampiony (aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana).
Drogę ku Bożemu Narodzeniu będą nam wyznaczać konkretne znaki – herby – które są umieszczone pomiędzy witrażami. Będziemy zatem podnosić głowy wysoko do góry i odczytywać przesłanie i odczytywać przesłanie zawarte w poszczególnych symbolach. Dzieci, a może i dorośli, będą mogły ku pamięci zabierać obrazki z kolejnymi herbami.
Dla przypomnienia:
→ Cztery lata temu ku Bożemu Narodzeniu prowadził nas blask bijący od św. Ignacego.
→ Trzy lata temu światło przebijało się przez witraże naszego kościoła przybliżając nam bogactwo Serca Pana Jezusa.
→ Dwa lata temu drogę do Betlejem wyznaczyła nam Mapa Serca…
→ W ubr. razem ze św. Małgorzatą prowadziło nas zawołanie W górę serca!
2. Msza zbiorowa za zmarłych…
… we wtorek, o godz. 18.00
3. Nabożeństwo do Przeczystego Serca Józefa…
… odbędzie się w pierwszą środę, po Mszy o godz. 18.00. Jak co m-c św. Józef odsłoni przed nami skrawek jakiejś swojej cnoty inspirując nas do jego naśladowania.
4. Czwartki ze Świętymi…
… przed nami pierwszy czwartek miesiąca, a w nim swoje stałe miejsce ma św. Juda. Nabożeństwo o godz. 17.20.
5. Godzina Święta…
… w której zgodnie z wizją św. Małgorzaty będziemy towarzyszyć przez jedną godzinę Jezusowi w Ogrodzie Oliwnym, w czwartek o godz. 20.00.
6. Piątkowe wieczory (modlitewne)…
… przed nami Pierwszy piątek miesiąca:
Serce Jezusa – Serce Parafii… Serce każdego z nas…
O godz. 18.00 Msza i nabożeństwo do NSPJ.
7. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi…
… odbędzie w sobotę, po Mszy o godz. 8.00
8. Opłatki i świece Caritas…
… można nabywać w niedziele z tyłu kościoła, a w dni powszednie w zakrystii w godzinach porannych i wieczornych (kiedy są sprawowane Msze św).
9. Nasi święci z filarów…
… jak może zauważyliśmy na swoje miejsca powrócili św. Antoni i św. Andrzej Bobola. Natomiast obok ołtarza, częściowo zakryci, czeka dwójka innych świętych.
→ Św. Franciszek Ksawery, jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii – zostanie całkowicie odkryty w środę w dniu swego święta.
→ Św. Barbara, dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników – zostanie odsłonięta dzień później, w czwartek w dniu swego wspomnienia.
W te dni będzie też okazja, by zrobić sobie z nimi zdjęcia, zanim ostatecznie powrócą na swoje miejsca na filarach.
10. Wystawa «Śladami opolskich jezuitów»…
… utworzona z okazji obchodzonego jubileuszu 100-lecia powrotu jezuitów do Opola, która była prezentowana w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego, przywędrowała do naszego kościoła. Na planszach umiejscowionych w tylnej części kościoła możemy w skrócie zobaczyć nasze dzieje od roku 1668, kiedy to przybyliśmy do Opola. [Tu więcej o tym.]
11. Ignacja…
… czyli grupa ignacjańska zaprasza wszystkich, którzy chcą wzrastać w świadomości swoich wewnętrznych poruszeń i na ich podstawie podejmować właściwe, czyli zgodne z wolą Boża decyzje. Najbliższe spotkanie w środę 10 grudnia o 19.00 Na stronie parafialnej znajduje się formularz zapisu dla osób, które chciałyby się dołączyć do tej ignacjańskiej przygody.