Informacje o finansach parafii, zebranych kolektach, funduszu remontowym…

Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

ul. O. Józefa Czaplaka 1
45-055 Opole

Konto Parafialnego Funduszu Remontowego: 17 1240 1633 1111 0010 0107 6272

Za Wasze ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, w każdą środę o godz. 8.00 odprawiamy Mszę św. w intencji naszych dobroczyńców.

 

Taca remontowa – XII

W zeszłą niedzielę zebraliśmy tacę remontową, wyniosła ona: 10735,39 zł, w tym 5,09 €. Bardzo Wam dziękujemy. 

Zeszły miesiąc nasz fundusz zamknęliśmy w kwocie: 50755 zł. W ostatnim czasie zostało wydane: 7000 zł na remont piwnicy w domu zakonnym (7000 zostało wyłożone z funduszu parafialnego, a 7000 zł z kasy zakonnej); 10000 zł zostało wpłacone stolarzowi, który wykonuje nowy mebel (tak miał być już dawno) do naszej zakrystii, całość tej inwestycji wyniesie nas 28000 zł. 

Na dziś nasz fundusz wynosi: 44490 zł. 

dowiedz się więcej

Taca niedzielna – 2 XII

W ostatnią niedzielę zebraliśmy tacę w wysokości: 7902 zł. Bardzo Wam dziękujemy. 

dowiedz się więcej

Kwesta ks. Jacka

Nasi Parafianie i Goście naszej parafii są naprawdę bardzo hojni. Wczoraj kwestował u nas ks. Jacek Krzemień – kapelan Wspólnoty Chleb Życia – s. Małgorzaty Chmielewskiej. Dziś przysłał podsumowanie, parafia zebrała 12050 zł + 1600 zł z przetworów.

Jest dobro!
Bardzo dziękujemy!

dowiedz się więcej

Taca niedzielna – 25 XI

Taca z ostatniej niedzieli wyniosła: 8118 zł. 

Bardzo dziękujemy. 

dowiedz się więcej

Taca niedzielna – 18 XI

Przepraszamy za zwłokę w ogłoszeniu. Niniejszym informujemy, że taca z ostatniej niedzieli wyniosła: 8882 zł.

Bardzo dziękujemy. 

dowiedz się więcej

Zbiórka CARITAS

W niedzielę, Panie z naszej Parafialnej CARITAS, przeprowadziły zbiórkę pieniężną pod naszym kościołem. Zostało zebrane: 5665,50zł i 2 euro. Bardzo Wam dziękujemy za Waszą hojność. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc ubogim w naszej parafii.

dowiedz się więcej

Taca remontowa XI i kilka informacji

W niedzielę 12 XI, zebraliśmy na nasz fundusz remontowy: 9557,49 zł. Saldo z poprzedniego miesiąca wynosiło: 56298 zł. Ostatnio wydaliśmy:

  1. Wyposażenie salki dla dzieci: 1600 zł.
  2. Remont ściany kościoła (ocieplenie i położenie nowych tynków ozdobnych) od strony ogrodu: 13500 zł 

Na dziś nasz fundusz wynosi: 50755 zł. Bardzo dziękujemy. 

Informowałem Was już o planie związanym z kaplicą adoracji. Jesteśmy na etapie projektowania (odpowiedzialnym jest p. Janusz Wójcik) i zbierania funduszy od prywatnych darczyńców. Ile uda mi się zebrać – tyle włożymy w to dzieło, resztę pokryjemy z parafialnych pieniędzy. Planuję poświęcenie i uruchomienie kaplicy po Wielkanocy. Prace ruszą po usunięciu dekoracji Bożonarodzeniowych, po 2 II. Tak więc w tym roku ruchoma szopka będzie po raz ostatni w kaplicy krzyża, w kolejnych latach będzie budowana w innym miejscu naszego kościoła. Mogę zdradzić jeszcze jeden szczegół związany z kaplicą, mianowicie malunki na jej ścianach wykona nasz o. Przemek Wysogląd. 

Kolejnym ważnym projektem dla parafii jest remont pomieszczeń po Księgarni WAM. Jak wiecie, w II połowie grudnia księgarnia przestanie istnieć, a parafia odzyskuje starą salkę katechetyczną (dzięki temu będziemy mieć pomieszczenie parafialne tylko dla nas i godnych (nie piwnicznych) warunkach). Prawdopodobnie już po Świętach Bożego narodzenia wejdzie tam ekipa remontowa. Po wyremontowaniu będzie to pomieszczenie parafialne (na spotkania grup wszelakich, katechezę dzieci I-komunijnych, i parafialną kawiarenkę – niedzielną i seniorów). Co planujemy zrobić? Przeprowadzić remont zaplecza (wyburzenie ściany, zrobienie nowej podłogi, zakupienie nowych mebli kuchennych, zlewu, zmywarki i remont generalny toalety), przebić ścianę z obecnej księgarni do starej kawiarenki zakonnej (na plebanii), ponoć kiedyś były tam drzwi, tak by zyskać pomieszczenie dla dzieci (bawialnię), w którym będą mogły bezpiecznie się bawić w czasie spotkań dorosłych w właściwej sali. Całość chciałbym nazwać „STARA KSIĘGARNIA”, na pamiątkę 21. lat istnienia księgarni pp. Janusza i Małgorzaty Jemiołów. 

I kilka słów o malowaniu kościoła. Do tej pory mamy jedną ofertę, która mówi o sumie 330 tyś. zł za malowanie całego wnętrza. To dość dużo, dlatego jesteśmy na etapie przygotowywania kosztorysu przez inną firmę. Póki co, nie ma jeszcze ostatecznej decyzji o malowaniu.

Jak widzicie – dużo prac się dzieje, wszystko to dzięki Waszej ofiarności. Chcę jednak nadmienić, że w wielu projektach uczestniczą także (finansowo) ludzie, którzy do nas nie zaglądają, ale mają duży sentyment do naszego kościoła i parafii. Bardzo Wam dziękuję za mocne wsparcie – nie tylko modlitewne.

Mam nadzieję, że to, co budujemy – jako zewnętrzne „mury” służy i będzie służyło naszej Wspólnocie jako miejsce do modlitwy, wzrostu duchowego, ale i odpoczynku. 

proboszcz 

dowiedz się więcej

Ostatnie składki

Taca z 1 XI wyniosła: 4705 zł i 4,50 euro. 

Taca z 4 XI wyniosła: 7918 zł i 15 euro.

Bardzo Wam dziękujemy. 

dowiedz się więcej

Taca niedzielna – 28 X

Taca z ostaniej niedzieli (28 X) wyniosła: 8260 zł. Bardzo dziękujemy. 

 

dowiedz się więcej

Taca misyjna

W niedzielę (21 X) zbieraliśmy tacę misyjną. Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na konto Biura Misyjnego Jezuitów. Nasza parafia zebrała (również po przeliczeniu waluty obcej): 10.030 zł

Bardzo dziękujemy Wam za Wasze wsparcie. 

dowiedz się więcej