XX Niedziela zwykła

 Serdecznie zapraszamy na:

 • Nowennę do Matki Bożej,w środę, o godz. 17.30.
 • Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,w czwartek, o godz. 17.30.
 • Koronkę do Bożego Miłosierdzia, od poniedziałku do piątku o godz. 15.00.
 • AdoracjęNajświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, w piątek, od godz. 15.00.

W zeszłą niedzielę zbierana była taca na parafialny fundusz remontowy, zebraliśmy: 7601 zł. Stan naszego funduszu wynosi: 50002.00 zł.Bardzo Wam dziękujemy za ofiary. 

W ostatnim czasie z funduszu wydaliśmy:

 • II rata za figurę św. Faustyny: 6000 zł.
 • dofinansowanie remontu kuchni zakonnej: 15000 zł
 • remont zakrystii: 2500 zł

We wtorek, 21 sierpnia o godz. 15.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej, odbędzie się spotkanie z Magdaleną Miką wolontariuszką misyjną w Zambii, w ramach Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej. Pani Magdalena opowie o swoich doświadczeniach, przygodach i wspomnieniach z pracy w sierocińcu w Livingstone. 

W dniach 28-30 VIII, na placu kościelnym będzie można zostawić elektrośmieci. Akcja wpiera polskich misjonarzy i misje w Kenii. Sprzęty: komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt AGD, RTV należy w wyznaczonych dniach przynieść na plac. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

Zachęcamy do oddawania krwi, której w miesiącach wakacyjnych bardzo brakuje.

Przypominamy, że:

 • W okresie wakacyjnym kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 8.30 – 9.30 i od 16.30 do 18.00 oraz w czwartek od 18.30 do 19.30, a spowiadamy na wszystkich Mszach świętych.
 • Do końca września nie będzie Mszy św. o godzinie 20.00.
 • „Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, życzmy dobrej i spokojnej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.

 

 

dowiedz się więcej

XIX Niedziela zwykła

 Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii, bardzo dziękujemy za złożone ofiary.

W środę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. W tym dniu nie będzie nowenny do Matki Bożej.

W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, o godz. 17.30.

W piątek swoje imieniny obchodzi o. Jacek Drabik, Msza Święta w jego intencjo odbędzie się o godz. 18.00. Niestety ojca Jacka nie będzie na niej (będzie na pielgrzymce). Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tym dniu adoracja i spowiedź od 15.00.

Zapraszamy na krucjatę różańcową i marsz pokutny. Szczegóły znajdziecie na plakatach.

Dzisiaj, 12 sierpnia 2018 od godz. 18.30 można zapisać się na 42. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę, do naszej jezuickiej grupy „Pomarańczowa 3-Trójka” (opłaty: 20zł, jeśli z jednej rodziny pielgrzymuje więcej osób, płacą 15zł i każda kolejna 10zł), odebrać legitymację pielgrzyma i znaczek grupy, nadać bagaż ciężki: koszt 30zł)Bagaż powinien być dobrze opisany: imię, nazwisko, grupa. Wyjście grupy w poniedziałek 13 sierpnia 2018, spotkanie pod kościołem oo. jezuitów o godz. 6.45 lub bezpośrednio pod kościołem św. Jacka do godz. 8.15.

W kościele jest jeszcze do wieczora wystawiony koszyk, do którego można składać intencje, które o. Jacek zabierze na pielgrzymi szlak. 

Nasze Duszpastertswo Akademickie „Xaverianum” obchodzi w tym roku 50-lecie powstania (1968-2018). Z tej okazji o. Jacek organizuje jubileuszową pielgrzymkę do miejsca urodzenia św. Franciszka Ksawerego, patrona duszpasterstwa. Zapraszamy studentów, absolwentów Ośrodka, ale również inne osoby, które chcą z nami w ten sposób uczcić nasz jubileusz. Termin 14-28 lipca 2019, koszt: 860zł + 490€ (w cenie: przejazd komfortowym autokarem, 13 noclegów z obiadokolacjami i śniadaniami). W programie m.in.: Lourdes, Javier, Loyola, Santiago de Compostella, Barcelona, Fatima, Awinion i Mediolan. Zapisy do wyczerpania miejsc bezpośrednio u o. Jacka Drabika SJ lub mailem jdrabik@jezuici.pl, ilość miejsc ograniczona.

Przypominamy, że:

 • W okresie wakacyjnym kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 8.30 – 9.30 i od 16.30 do 18.00, a spowiadamy na wszystkich Mszach świętych.
 • Do końca września nie będzie Mszy św. o godzinie 20.00.
 • „Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, życzmy dobrej i spokojnej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.

dowiedz się więcej