VI niedziela zwykła

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować wczorajszy Dzień Chorego w parafii. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pań z Parafialnej Caritas i tych wszystkich, którzy pomogli dojechać chorym do kościoła.

Dziś, o godz. 19.30., w kaplicy Xaverianum, odbędzie się kolejne spotkanie wokół duchowości ignacjańskiej. 

W środę ulicami Opola przejdzie krucjata różańcowa. Informacje na plakacie. 

W czwartek, o godz. 14.00, spotkanie dla naszych Seniorów w kawiarence.

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów z użytecznych i prostych narzędzi do organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń wymagających poinformowania o nich, zebrania zapisów i kontaktu z uczestnikami. Warsztaty są darmowe. Wszelkie informacje i zapisy dostępne są na plakatach i na naszej stronie parafialnej, w zakładce „warsztaty”.

Radę parafialną zapraszamy na spotkanie, w sobotę, 23 lutego, o godz. 19.00, do kawiarenki parafialnej. 

W zeszłą niedzielę na tacę remontową zebraliśmy: 10077,76 zł, szczegóły znajdziecie w gablocie i TUTAJ.

Ogłaszamy zapisy na warsztaty kaligrafii, które rozpoczną się w marcu. Szczegółowe informacje i zapisy u o. Przemka.

W sobotę, 16.03., o godz. 9.00, w salce pod kościołem, odbędą się warsztaty plastyczne. Temat warsztatów kartki urodzinowe, techniką collage’u. Zapisy telefonicznie (nr tel. 603935883). Koszt warsztatów 5zł. od osoby.

„Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii. 

dowiedz się więcej

V Niedziela zwykła

Wczoraj w Nysie, po kursie lektorskim, zostało dla naszej parafii ustanowionych czterech nowych lektorów. Wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do ministrantów zapraszamy po mszy św. do zakrystii.

We wtorek po mszy św. o godz. 18:00 spotkanie z cyklu Katechizm Ilustrowany. Tematem będą Ikony Maryjne. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej. 

W środę, o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej.

W czwartek, o godz. 14.00, spotkanie dla naszych Seniorów w kawiarence, a o 17.30 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

W sobotę, na godzinę 10.00 zapraszamy na Eucharystię Chorych i tych, którzy się nimi opiekują oraz wszystkich, którzy chcą prosić Boga o zdrowie dla siebie i innych. Po Mszy Świętej, w budynku Xaverianum odbędzie się spotkanie przy kawie. Prosimy sąsiadów i rodziny o zorganizowanie dojazdu zainteresowanym do kościoła.

Radę parafialną zapraszamy na spotkanie, w sobotę, 23 lutego, o godz. 19.00, do kawiarenki parafialnej. 

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na parafialny fundusz remontowy – bardzo dziękujemy. Przy tej okazji informujemy, że zbliża się końcówka remontu Starej Księgarni, a w tym tygodniu rozpoczęły się prace przy budowie kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Bardzo dziękujemy za Waszą hojność w spieraniu prac i informujemy, że można remont Starej Księgarni wesprzeć przez portal zrzutka.pl, nasza zbiórka nosi nazwę kawiarenka [KLIK]. 

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej ogłasza nabór do chóru chłopięcego. Więcej szczegółów na plakacie i ulotkach oraz ich stronie internetowej. 

We wtorek, 12.02, o godz. 18.00, w kościele Św. Piotra i Pawła, konferencje wygłosi ojciec M.Filipovic – monfortanin. Porządek spotkania jest następujący: różaniec i Eucharystia, a następnie konferencja, która skończy się adoracją Przenajświętszego Sakramentu.

„Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii. 

dowiedz się więcej