VII Niedziela Zwykła

W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odbędą się w następujących godzinach: 7.00, 8.00, 9.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 20.00. Taca w tym dniu będzie przekazana na tworzący się w Opolu Dom Nadziei, który będzie miejscem spotkań dla osób bezdomnych. 

W środę nie będzie nowenny do Matki Bożej. 

W Wielkim Poście zapraszamy na: 

– Drogi Krzyżowe, w każdy piątek o 17.30 i 19.00; 

– Gorzkie Żale, w każdą niedzielę o 17.00;

– Rekolekcje w Życiu Codziennym, które obejmują cztery tygodnie modlitwy indywidualnej z Pismem Świętym oraz pięć wspólnych spotkań w poniedziałki, o godz. 18:00 Msza Św. a po niej konferencja. Poprowadzi je jezuita o. Wojciech Werhun. Szczegóły na plakatach, zapisy na pierwszym spotkaniu w poniedziałek 2 marca w naszym kościele.

– Trzy wieczory przygotowań do Triduum Paschalnego, które będą miały miejsce w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę. W tym roku poprowadzi je o. Wojciech Werhun. 

– W diecezji opolskiej, w każdy dzień zapraszamy do wzięcia udziału w Liturgii Kościołów stacyjnych. W naszym kościele będzie to miało miejsce w środę, 4 marca. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę. 

Wspólnota św. Szarbela zaprasza na spotkanie w środę 26 lutego o godzinie 21.00, każdego kto chciałby dołączyć do wspólnoty zapraszamy do Starej Księgarni.

W czwartek, o godz. 14.00, spotkanie dla naszych Seniorów w Starej Księgarni.

W piątek, 28.02, zapraszamy do cokwartalnej modlitwy za zniewolonych oraz o wolność i czystość naszej młodzieży. Nabożeństwo odbędzie się po wieczornej Mszy Świętej, będzie nosiło tytuł „Niepokalana zwycięża” i zakończy się drogą krzyżową. W czasie nabożeństwa będzie możliwość złożenia deklaracji abstynencji w intencji osób zniewolonych. Szczegóły na plakatach.

„Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii. 

dowiedz się więcej

VI Niedziela Zwykła

Dziś, o godz. 19.30, w kaplicy Xaverianum, odbędzie się spotkanie grupy duchowości ignacjańskiej. Zapraszamy na wspólną medytację Pisma Świętego.

W środę Krucjata Różańcowa zaprasza na Marsz Pokutny. Szczegóły na plakacie. 

W czwartek, o godz. 14.00 – spotkanie dla Seniorów w Starej Księgarni.

W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna. 

Jak możecie zauważyć na chórze stanęły rusztowania. W środę, z opóźnieniem rozpoczęły się prace remontowe. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na ten cel. W ostatnią niedzielę na fundusz remontowy zebraliśmy 9900 zł. Rozliczenie funduszu znajdziecie na stronie parafii i w gablocie. Niektórzy z Was wpłacają również na konto parafii – bardzo dziękujemy i prosimy w razie wpłat na konto o wyraźne zaznaczenie, że to na remont naszego kościoła. 

W jedności z inicjatywą RÓŻANIEC I ADORACJA NA CAŁYM ŚWIECIE W INTENCJI RODZIN, zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową, która odbędzie się dnia 20-go lutego, o godzinie 16.45 w naszym kościele. Po części różańcowej zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które zakończymy Eucharystią o godzinie 18.00.

W zakrystii do nabycia jest Gość Niedzielny. 

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli. 

dowiedz się więcej