Niedziela Zmartwychwstania

OBardzo dziękujemy wszystkim, którzy dali swój czas i zaangażowanie do tego, byśmy w naszym kościele dobrze przeżyli spotkanie z Zmartwychwstałym. Tym, którzy sprzątali po nocach, tym, którzy stroili nasz kościół; tym, którzy sprawili, że nasze liturgie były bardzo odświętne: muzykom, śpiewakom, ministrantom. 

Jutro i we wtorek nie będzie Mszy Świętej o 20.00.

We wtorek imieniny obchodzi o. Jerzy. Zapraszamy na Eucharystię w jego intencji o godz. 18.00.

W środę czwarty dzień naszych rekolekcji. Bardzo Was zapraszamy na 18.00, na Eucharystię. Najpierw wspólnie będziemy się tutaj modlić przy akompaniamencie naszej Dorosłej Scholi, a później pójdziemy na ulice z Panem Jezusem. Proszę weźcie ciasta, po wszystkim usiądziemy i posiedzimy razem. 

W czwartek zapraszamy na 14.00, do Starej Księgarni – seniorów, a o 17.30 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W czwartek – kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W przyszłą niedzielę, o 19.30 spotkanie wokół duchowości św. Ignacego. 

Każdego dnia, od poniedziałku do piątku, o 15.00, w naszym kościele odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia, na którą serdecznie zapraszamy. 

W zeszłym tygodniu zbieraliśmy tacę remontową. Zostało zebrane 11407,78 w tym 4€, szczegółowe rozliczenie jak zawsze w gablocie i na stronie parafii.

Biskup Andrzej zaprasza na uroczystość́ poświecenia placu pod budowę nowego kościoła pw. św. Jana Pawła II w Opolu, przy ul. Witosa (naprzeciw cmentarza parafialnego w Gosławicach). Uroczystość odbędzie się w 2. Niedzielę Wielkanocną, 28 kwietnia, o godz. 15.00 w ramach nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego. 

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrych
|Świąt Zmartwychwstania. Spotkajcie Jezusa.  

dowiedz się więcej

Niedziela Palmowa

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela PalmowaDziś, o. godz. 17.00 – gorzkie żale. Natomiast w katedrze, o godz. 14.00 – spotkanie par niesakramentalnych z biskupem Andrzejem. Także dziś, Droga Krzyżowa ulicami miasta, rozpoczęcie o godz. 19.30, pod katedrą. Nasza parafia niesie krzyż od II stacji, będzie tam obecny o. Tadeusz. 

W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na nasze parafialne przygotowanie do Triduum Paschalnego. Każdego dnia zapraszamy na godz. 18.45.

W środę Krucjata Różańcowa zaprasza na marsz pokutny ulicami Opola, szczegóły znajdują się na plakatach. 

Spowiedź przedświąteczna, w poniedziałek, wtorek i środa: 7.00 – 9.00 i 15.00 – 18.30. W Wielki Czwartek i Piątek: 7.00 – 17.00, a w Wielką Sobotę: 7.00 – 16.00. 

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00. Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o 18.00. Adoracja Pana Jezusa w grobie do 22.00.   

Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 7.00. Święcenie pokarmów w godzinach: 9.30 – 15.00. Liturgia Paschalna o 20.00, a po niej Procesja Rezurekcyjna.

W Wielkanoc oraz Poniedziałek i Wtorek Wielkanocny nie będzie Mszy Świętej o 20.00.

Plan spowiedzi i przebiegu liturgii znajduje się w gablotach.

Od Wielkiego Czwartku kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Bardzo dziękujemy Grupie Roboczej za przeprowadzenie świątecznej akcji z serca, w której zostały, dzięki Waszej dobroci obdarowane cztery rodziny. Szczegóły finansowe znajdziecie na stronie parafii, w zakładce: AKCJA. Podsumowanie akcji, dziś w niedzielę o godz. 19.00, w Starej Księgarni.

Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych badań słuchu. Skierowania można odebrać w zakrystii.  

W zeszłą niedzielę studenci Xaverianum na działalność duszpasterstwa zebrali 2174,94 zł i 5 $. Bardzo dziękujemy za wsparcie. 

Ojciec Jacek zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w lutym przyszłego roku. Szczegóły znajdują się w gablocie. 

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli.

dowiedz się więcej