III Niedziela Adwentu

O

W ostatnią niedzielę na tacę remontową zebraliśmy: 10735,39 zł.Szczegółowe rozliczenie znajduje się w gablocie i na stronie parafialnej KLIK

Dziś, o godz. 17.30 nieszpory adwentowe, a o godz. 19.30 spotkanie wokół duchowości ignacjańskiej. Zapraszamy do kaplicy akademickiej. 

Od poniedziałku do środy zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Przemek. każdego dnia o godz. 8.00 – Msza Święta z kazaniem rekolekcyjnym, a wieczorem nauka rekolekcyjna będzie po Mszy roratniej. Serdecznie zapraszamy. 

Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na nabożeństwo adwentowe, które odbędzie się za tydzień, o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.

Zapraszamy na roraty, codziennie (pon. – pt.) o 18.00, a w sobotę o 8.00.

Krucjata różańcowa zaprasza w najbliższą środę na Marsz Pokutny ulicami Opola. Więcej informacji na plakacie. 

W tym tygodniu nie będzie kawiarenki seniorów, kolejna dopiero po Trzech Królach. 

W następny poniedziałek Wigilia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W noc wigilijną zapraszamy na Pasterkę na godz. 24.00. W Boże Narodzenie i drugi dzień świat zapraszamy na Msze św. które będą odprawiane jak w każdą niedzielę, nie będzie Mszy św. akademickiej o godz. 20.00.

GRUPA ROBOCZA 25+ zaprasza wszystkie osoby chcące odkrywać Duchowość Ignacjańską na co dzień na spotkanie formacyjne w czwartek 20.12 po wieczornej Mszy św. zbiórka w zakrystii. 

W imieniu ks. Zygmunta Lubienieckiego zapraszamy na Opolskie Kolędowanie, które odbędzie się 26 grudnia o godz. 15.30 w Opolu Szczepanowicach. 

W kancelarii parafialnej można odbierać zaproszenia na Kolację Wigilijną dla Samotnych i Potrzebujących. 

Bardzo serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi przed obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Spowiadamy codziennie podczas Mszy świętych, a od czwartku do soboty od 7.00 do 19.00, w niedzielę podczas Mszy Świętych, a w Wigilię od 8.00 – 13.00.

W zakrystii i kancelarii można nabyć opłatki i świece na stół wigilijny. 

Wychodząc z kościoła prosimy – zabierzcie kartki z planem kolędy. 

Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii. 

dowiedz się więcej

II Niedziela Adwentu

ODziś, o godz. 17.30 – nieszpory adwentowe. 

W zeszłą niedzielę, pod naszym kościołem, kwestował ks. Jacek Krzemień. Nasi parafianie i goście zebrali 12050 zł + 1600 zł z przetworów. Bardzo dziękujemy za wsparcie. 

W kancelarii parafialnej, można odbierać zaproszenia na Kolację Wigilijną dla Samotnych i Potrzebujących. Odbędzie się ona w sobotę, 22 grudnia, o godz. 16.00, w Centrum Wystawienniczym, za CH Karolinka. 

Zapraszamy serdecznie na roraty, codziennie (pon. – pt.) o 18.00, a w sobotę o 8.00, i później na wspólne śniadanie. 

Ojciec Przemek zaprasza we wtorek, po Mszy Świętej wieczornej, do kawiarenki, na kolejne spotkanie w cyklu: Katechizm ilustrowany, tym razem tematem będzie Boże Narodzenie. 

W czwartek, o godz. 14.00, spotkanie dla naszych Seniorów w kawiarence.

Zapraszamy małżonków na Remont Małżeński. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 14-16 grudnia, w kościele seminaryjnym. Szczegóły znajdziecie na plakacie.

Biskup Andrzej zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na nabożeństwo adwentowe, które odprawi w 4. Niedzielę Adwentu 23 grudnia br. o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.

W nawiązaniu do listu biskupa Andrzeja, zapraszamy do deklarowania gotowości przyjęcia gościa – obcokrajowca, który na czas Bożego Narodzenia pozostanie w Polsce. Deklarację taką można złożyć wyłącznie na stronie internetowej: wigiliabezgranic.com

W zakrystii i kancelarii można nabyć opłatki i świece na stół wigilijny. 

W kościele wyłożony jest kosz na dary świąteczne dla ubogich. Bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie. 

Do końca roku zawieszamy Mszę Świętą we wtorki o 20.00.

„Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii. 

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli.

dowiedz się więcej