Niedziela Trójcy Świętej

Dziś, o godz. 19.30, w kaplicy Xaverianum odbędzie się spotkanie wokół duchowości ignacjańskiej.

Festyn Parafialny w tym roku odbędzie się 23 czerwca. Prosimy o włączenie się w jego przygotowanie. Jedną z form może być upieczenie ciast. Szczegóły na plakatach. 

We wtorek, po Mszy Świętej o 18.00 w kościele, odbędzie się katecheza o. Przemka na temat naszej kaplicy adoracji, którą ojciec Przemek malował. 

W środę, po Mszy Świętej wieczornej, odbędzie próba sypania kwiatów przed procesją Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci, które przyjęły komunię świętą po raz pierwszy, w tym i zeszłym roku.  

W środę krucjata różańcowa zaprasza na marsz pokutny ulicami Opola. Szczegóły na plakacie. 

W czwartek – Boże Ciało. W tym dniu nie będzie Mszy Świętych o 11.00 i 20.00. Zapraszamy na Eucharystię o 9.30, po której odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Tegoroczna procesja przejdzie ulicami: Czaplaka, Zajączka, Dąbrowskiego, Sikorskiego, Nysy Łużyckiej, Dwernickiego, Andersa, Zajączka i powrót Czaplaka do kościoła. 

Tak, jak informowaliśmy, czwarty ołtarz w tym roku będzie w naszej kaplicy adoracji, którą w tym dniu poświęcimy.

Najświętszy Sakrament będzie w niej wystawiony od poniedziałku do soboty, od 7.30 do 18.00. Codzienna koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, będzie odprawiana przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy. Z racji całodziennej adoracji, nie będzie osobnego wystawienia NS w piątki, oczywiście piątkowy dyżur spowiedzi od 15.00 pozostaje bez zmian. 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włożyli swoją modlitwę, pieniądze i czas w tworzenie tego miejsca. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Janusza Wójcika, który jest projektantem tej przestrzeni i o. Przemka, który malował ściany i projektował drzwi naszej kaplicy. Kaplica jest klimatyzowana, dlatego prosimy o zamykanie drzwi. Całość kosztów naszej kaplicy to ok. 90.000. Z tego 40.000 zebraliśmy poprzez stronę zrzutka.pl, 7.600 zostało wzięte z funduszu remontowego, reszta z datków dobrych ludzi z całej Polski. 

Najświętszy Sakrament będzie w niej wystawiony od poniedziałku do soboty, od 7.30 do 18.00. Codzienna koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, będzie odprawiana przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy. Z racji całodziennej adoracji, nie będzie osobnego wystawienia NS w piątki, oczywiście piątkowy dyżur spowiedzi od 15.00 pozostaje bez zmian. 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włożyli swoją modlitwę, pieniądze i czas w tworzenie tego miejsca. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Janusza Wójcika, który jest projektantem tej przestrzeni i o. Przemka, który malował ściany i projektował drzwi naszej kaplicy. Kaplica jest klimatyzowana, dlatego prosimy o zamykanie drzwi. Kaplica została sfinansowana z datków dobrych ludzi. Całość budżetu to ok. 90.000. 40.000 zebraliśmy poprzez stronę zrzutka.pl, 7.600 zostało wzięte z funduszu remontowego. Bardzo prosimy o modlitwę za tych wszystkich, którzy wsparli naszą parafię, a nawet nigdy u nas nie byli; warto wiedzieć, że na naszą kaplicę złożyli się ludzie z całej Polski. 

W wieczór Bożego Ciała, o godz. 19.00, w parku na Osiedlu AK (ZWM) odbędzie się wieczór uwielbienia. Serdecznie zapraszamy. 

W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30. 

W zeszłą niedzielę na fundusz remontowy zebraliśmy: 8888,63zł. Szczegółowe rozliczenie i bilans znajdziecie w gablocie i na stronie parafii. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary. 

W zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny.

dowiedz się więcej

Zesłanie Ducha Świętego

W poniedziałek kancelaria parafialna będzie czynna tylko do południa. 

W czwartek zapraszamy Seniorów na spotkanie o godz. 14.00.

Już dziś chcemy Was zaprosić do wspólnego świętowania podczas naszego parafialnego festynu. W tym roku odbędzie się on w niedzielę, 23 czerwca. Jak zawsze prosimy o upieczenie ciast, które można przynosić w sobotę na plebanię lub w niedzielę do kawiarenki festynowej. 

Mamy bardzo radosną wiadomość. Wszystko wskazuje na to, że w Boże Ciało poświęcimy naszą kaplicę adoracji. Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to czwarty ołtarz naszej procesji będzie właśnie w nowej kaplicy. Bardzo Was zapraszamy do wspólnego świętowania tego wydarzenia. 

Każdego dnia, od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00, w naszym kościele odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia, na którą serdecznie zapraszamy.

Podczas zeszłotygodniowej zbiórki na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej zebraliśmy: 529 zł. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary. 

Dziś, w Winowie, o godz. 16.00, odbędzie się na świeżym powietrzu Dziecięcy Koncert Uwielbienia. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy do wspólnego rodzinnego uwielbienia Boga. 

W zakrystii do nabycia jest Gość Niedzielny. 

dowiedz się więcej