XXVIII Niedziela zwykła

Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Młodzież naszej parafii zbiera ofiary do puszek na Fundację Dzieła III Tysiąclecia, wspierającą w nauce ubogą młodzież. Bardzo dziękujemy za wsparcie, a młodzieży z Magisu za zbiórkę. Taca dzisiejsza przeznaczona będzie na fundusz remontowy naszej parafii. Bardzo dziękujemy za ofiary.

W środę Krucjata Różańcowa zaprasza na ogólnopolską nowennę w intencji ojczyzny oraz na marsz pokutny. Szczegóły na plakatach.

W czwartek, o 14.00, w kawiarence parafialnej spotkanie dla seniorów.

W piątek, po południu, kancelaria parafialna będzie nieczynna. Bardzo przepraszamy za tę zmianę.

Za tydzień, w Niedzielę Misyjną, taca przeznaczona będzie na jezuickich misjonarzy, a pod kościołem do puszek zbierane będą ofiary na wyjazd świeckiej misjonarki Magdy Miki – absolwentki Xaverianum i laureatki nagrody Żar Serca. Pani Magda pod koniec października wyjeżdża na dwa lata. Pieniądze są jej potrzebne do tego, by na misjach mogła się utrzymać. Bardzo Wam dziękujemy za wsparcie.

Zapraszamy na 4 edycję bezpłatnych warsztatów informatycznych, podczas których będzie się można nauczyć budować proste strony informacyjne.Warsztaty odbędą się w salce pod kościołem, w piątek 19 października, od 18:30 do 20:00. Więcej informacji TUTAJ oraz na plakatach.

GRUPA ROBOCZA 25+, zaprasza zainteresowanych odkrywaniem Pana Boga w codzienności w Duchu Ignacjańskim. Spotykamy się w co drugi czwartek i każdą niedzielę, w zakrystii, po mszy o 18:00. Najbliższe spotkanie 25.10.2018.

Zapraszamy na wspólny różaniec, codziennie, o godz. 17.30.

W kościele rozłożone są już kartki wypominkowe. W tym roku, za zmarłych, będziemy w listopadzie odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W gablocie i TUTAJ znajdziecie List Episkopatu na Dzień Papieski.  

W zakrystii, prócz Gościa Niedzielnego oraz kalendarze na przyszły rok.

 

dowiedz się więcej

XXVII Niedziela zwykła

Dziś, o godz. 14.00 adoracja Pana Jezusa, a o godz. 16.00 spotkanie Apostolstwa Modlitwy.

Także dziś rozpoczynają się rekolekcje akademickie, zapraszamy do wtorku włącznie, o godz. 20.00. Rekolekcje poprowadzi franciszkanin – o. Kamil Tymecki.

We wtorek, po Mszy wieczornej katechezę dla dorosłych o podstawowych dogmatach chrześcijaństwa na przykładzie dzieł sztuki, poprowadzi o. Przemysław, spotkanie w kawiarence parafialnej.

W czwartek, o 14.00, w kawiarence parafialnej spotkanie emerytów i starszych, a o godz. 18.30, nauki przedchrzcielne.

W piątek, na Mszy Świętej, o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji małżeństw, po Mszy adoracja Pana Jezusa.

Za tydzień obchodzimy Dzień Papieski. Młodzież naszej parafii będzie zbierała ofiary do puszek na Fundację Dzieła III Tysiąclecia, wspierającą w nauce ubogą młodzież. Bardzo dziękujemy za wsparcie.

Zapraszamy na wspólny różaniec, codziennie, o godz. 17.30.

W kościele rozłożone są już kartki wypominkowe. W tym roku, za zmarłych, będziemy w listopadzie odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Jest jeszcze kilka miejsc dla dzieci w wieku 3-5 lat, które chciałyby wziąć udział w Katechezie Dobrego Pasterza. Zapisy na stronie parafialnej.

Od listopada, raz w miesiącu, po Mszy na 11.00, zapraszamy dzieci na spotkanie formacyjne, a rodziców na warsztaty na temat rodzicielstwa z p. Basią Słomian. Pierwsze spotkanie odbędzie się 11. listopada. Zainteresowanych prosimy o zapisanie się przez formularz na stronie parafialnej.

Pod chórem i na stronie parafii [KLIK] znajdziecie list naszego biskupa Andrzeja, jest w nim bardzo ważna część na temat pedofilii w naszej diecezji.

W zakrystii, prócz Gościa Niedzielnego można nabyć dwa kalendarze: misyjny i opolski, serdecznie zapraszamy.

 

dowiedz się więcej