XXV Niedziela Zwykła, 20 września 2020 r.

1.  Zbiórka elektrośmieci…

… będzie miała miejsce od najbliższego poniedziałku do czwartku, do godz. 14.00. Miejsce składowania będzie na placu kościelnym przy Xaverianum. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy pracują w najbiedniejszych krajach świata. Szczegóły na plakacie i na ulotkach.

2.  Taca remontowa…

… w ubiegłą niedzielę wyniosła 6 502,12 zł – Bóg zapłać!

3.   Formacja dorosłych…

… to wspólnota dla tych, którzy chcieliby się systematycznie rozwijać duchowo i służyć innym.  Spotkania odbywają się w każdy 4-ty piątek miesiąca o godz. 19.00 w Starej Księgarni. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek w tym tygodniu. Więcej informacji na plakatach oraz na stronie formacjadoroslych.pl

4.  Biały Tydzień…

… po Pierwszej Komunii, która ma/miała miejsce dzisiaj, będą przeżywały dzieci pierwszokomunijne w tym tygodniu na Mszy św. o godz. 18.00

Życzymy dobrego tygodnia!

dowiedz się więcej

XXIV Niedziela Zwykła, 13 września 2020 r.

 

1.  Zbiórka elektrośmieci…

… odbędzie się w dniach 21-24 września (po przyszłej niedzieli). Miejsce składowania będzie na placu kościelnym przy Xaverianum. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy pracują w najbiedniejszych krajach świata. Szczegóły na plakacie i na ulotkach.

2.  Pierwsza Komunia…

… będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę, w 2 grupach: jedna grupa na Mszy o godz. 11.00, druga grupa na Mszy o godz. 13.00. Osoby niezwiązane bezpośrednio z uroczystością zapraszamy na inną godzinę Mszy św. (przed południem 8, 9.30 lub po południu 16, 18).

3.  Krucjata Różańcowa…

… zaprasza w środę na marsz pokutny ulicami Opola. Szczegóły na plakacie.

4.  Spowiedź – zasada 15′

Przypominamy, że spowiedź (w naszym kościele) rozpoczyna się – z zasady – co najmniej 15 min. przed każdą Mszą św., i dodatkowo spowiadamy w każdy piątek od 15.15 do 18.00.

5.  W tym tygodnia:

→ w poniedziałek, święto Podwyższenia Krzyża świętego

→ we wtorek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

w piątekświęto św. Stanisława Kostki, a…

6.  Stanisław Kostka…

… był jezuitą, jest patronem młodzieży i ministrantów, a także patronem Polski. Zapraszamy do wspólnego świętowania w piątek na Mszę św. o godz. 18.00.

7.  Wspólnoty młodzieżowe…

… Ministranci i Magis zapraszają do dołączania się do nich, a dobrą okazją do tego będzie piątkowe spotkanie po wieczornej Mszy św. w Starej Księgarni.

8.  Tydzień Wychowania…

… rozpoczyna się w tę niedzielę i jest obchodzony pod hasłem „Budujmy więzi”.

Wszystkim parafianom i gościom –  życzymy dobrego tygodnia!

dowiedz się więcej