
Serce Heroda
Usłyszeliśmy w 1 czyt., że Jezus Chrystus wczoraj i DZIŚ, ten sam także na wieki. A tak pierwszopiątkowo zapytaliśmy się – „a jakie jest moje serce DZIŚ?” Patrzyliśmy także na serce Heroda, dostrzegając, że ono… nie było złe, że były

Usłyszeliśmy w 1 czyt., że Jezus Chrystus wczoraj i DZIŚ, ten sam także na wieki. A tak pierwszopiątkowo zapytaliśmy się – „a jakie jest moje serce DZIŚ?” Patrzyliśmy także na serce Heroda, dostrzegając, że ono… nie było złe, że były

Jak zwykle w piąty piątek miesiąca, który ma nazwę: Jeden Punkt (świetlisty) – zgasły wszystkie światła i pozostała tylko podświetlona duża Hostia… wokół Niej unosił się biały dym kadzidła okrywając Ją niczym obłok… Nie bez znaczenia była też widoczny obok

W piątek 24.01.2025 mogliśmy wraz ze św. Ignacym zdobyć kolejny Punkt naszej wędrówki górskiej. Spoglądając na poprzednie Góry: Za-dumy, Za-chwytu i Za-wierzenia, dotarliśmy do Góry Za-ślubienia. W życiu Ignacego była to Góra Męczenników – Montmartre, gdzie Ignacy wraz z towarzyszami złożył pierwsze śluby ubóstwa

Pierwszy piątek m-ca i roku, i nadto szczególny pierwszy piątek, bo również Uroczystość Najświętszego Imienia JEZUS – Bóg, który zbawia. Usłyszeliśmy zaproszenie, by na początku nowego roku każdy nowy dzień oznaczać Imieniem Jezus, bo to Imię ma moc. Wspomnieliśmy także

W pierwszy piątek grudnia wypadł w trakcie rorat „W górę serca„. Nasze symboliczne serca, i niektórzy z nas jako reprezentanci tuż przy ołtarzu, a także wyświetlane witraże z Sercem Pana Jezusa (roraty sprzed 2 lat) zapisały się na karcie ostatniego

Trwa cykl Góry św. Ignacego. We wrześniu była «Góra Za-dumy», w październiku «Góra Za-wierzenia», a w ten piątek dotarliśmy do Góry Za-chwytu. Tym razem nie wspinaliśmy się nadto wzwyż. Droga poprowadziła raczej w głąb, do skalnej groty w Manrezie. Ale zanim,

Każdy trzeci piątek miesiąca jest poświęcony w naszej parafii młodzieży i tak było tym razem, kiedy to podczas Mszy Świętej kazanie do młodych skierował Ojciec Marcin. Ta krótka homilia była apelem do młodych by doceniali miłość i trud swoich rodziców,

W piątkowy wieczór modlitewny 8 listopada, z racji tego, że był to drugi piątek miesiąca, to modliliśmy się w intencji małżeństw i rodzin. Po Mszy Świętej miało miejsce wieczorne czuwanie modlitewne pt. „Z sercem na dłoni, z modlitwą w tle…”.

Świeci… to my (w zaproszeniu)… gdy zbliżamy się do światła… Tak się złożyło w tym roku, że Uroczystość Wszystkich Świętych wypadła w 1 piątek m-ca. Piękny znak – święci, to właśnie ci, którzy nieustannie oczyszczali swoje serca – „zdrapywali”, jak na

W piątek 25.10. 2024 roku wraz ze św. Ignacym weszliśmy na kolejną górę. Tym razem zdobywaliśmy wzniesienie Montserrat w kształcie piły, gdzie znajduje się opactwo benedyktyńskie. Wkrótce po swoim nawróceniu przybył tu Ignacy, by odciąć swoją przeszłość. Na znak przemiany zdjął swoje rycerskie

Czwarty piątek miesiąca, bezpośrednio po Mszy będzie miał miejsce Punkt Ignacjański (18.40) a w nim, w ramach rozpoczętego we wrześniu cyklu Góry św. Ignacego, po Górze Za-dumy, wejdziemy na Górę Za-wierzenia. Poprzednio patrzyliśmy na widzianą z okna rodzinnego domu Inigo

Jezu, Panie, Ty którego miłujemy, zachowaj nas blisko Siebie. Jezu, Panie, Słowo Ojca, prowadź nas ku Tobie. Niech ta chwila adoracji będzie chwilą prawdziwej bliskości z Tobą. Kończy się jesienny tydzień – pracy, zbierania, dawania i codziennych domowych zapobiegliwości. Czas